Vesti iz medija, slobodno dopunjujte :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

TotalUnderground

Aktivan Član
03.11.2008
64
6
0
35
kakav mail,ne mogu ja tu nishta..problem jeste shto sam ja u pitanju...ali to je stara vest,a ne neshto shto se juche desilo i oni to stave u hroniku..nemam temelja za nikakvu tuzhbu,ali je to prvo shto mi je palo na pamet..jedino ako mogu da ih tuzhim za to shto su malo zakasnili,ili zato shto meni josh nikakva prijava ni stigla...recheno mi je da ide na neko ispitivanje thc-a i to je sve...ali ja sam baksuz jer je bash tad doshao neki novi na vrh moje lokalne policije,pa je da se ku.rchi sproveo neku akciju koja se zove gram..!!znachi najebo si pa imo mikrogram ili tonu....!
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
35
TotalUnderground je napisao(la):
ali ja sam baksuz jer je bash tad doshao neki novi na vrh moje lokalne policije,pa je da se ku.rchi sproveo neku akciju koja se zove gram..!!
:icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 

Grasak99

Aktivan Član
26.03.2009
124
8
0
45
Novinarsko pretjerivanje i senzacionalizam. Vec je bilo takvih presuda, jednom tipu su zbog MS-a isto sadnju proglasili beznacajnim djelom, 2006. godine.
 

Grasak99

Aktivan Član
26.03.2009
124
8
0
45
Ne.

Mi nemamo precedentno anglosaksonsko pravo nego europski kontinentalni sustav tako da presuda za isto djelo moze biti sasvim razlicita od suca do suca, bio to opcinski, zupanijski ili vrhovni.

Presude vrhovnog su svojevrsne preporuke, ali nemaju snagu nekakvog pravilnika pa da ih se mora slijediti. Zbog toga netko bude osudjen za kupnju sjemena, a netko oslobodjen.
 
03.06.2009
10
0
0
39
Grasak99 je napisao(la):
Ne.

Mi nemamo precedentno anglosaksonsko pravo nego europski kontinentalni sustav tako da presuda za isto djelo moze biti sasvim razlicita od suca do suca, bio to opcinski, zupanijski ili vrhovni.

Presude vrhovnog su svojevrsne preporuke, ali nemaju snagu nekakvog pravilnika pa da ih se mora slijediti. Zbog toga netko bude osudjen za kupnju sjemena, a netko oslobodjen.

Vecernjak:
Ministar pravosuđa Ivan Šimonović uspostavio je radnu skupinu koja priprema nove izmjene Kaznenog zakona, no ovaj se put razmišlja o koraku natrag, da se odustane od drakonskog kažnjavanja za joint.


promjenit ce se zakon do ljeta ili tokom jeseni
meni dovoljno
:thewave:
 

Grasak99

Aktivan Član
26.03.2009
124
8
0
45
Ne nadam se prevelikom pomaku. Mozda ce biti pomaka sto se tice posjedovanja, ali sto se tice sadjenja - sumnjam.

Jedina pomoc bi bila razlikovanje osobne upotrebe i prodaje te rekonstrukcija popisa prema teskim i laksim drogama.
 

Grasak99

Aktivan Član
26.03.2009
124
8
0
45
Zasto? Pomak bi bio mizeran, jadan!

Za posjedovanje je kazna novcana ili do jedne godine sto u konacnici znaci da ces za prva dva puta kad te uhvate dobiti ili opomenu ili uvjet a tek treci put zatvor.

A za proizvodnju NAJMANJE tri godine, nikakav uvjet! Sve vise ljudi sadi, zar je potrebno prvo pozatvarati jedan manji grad ljudi zbog toga sto je super jer se rade mali pomaci pa da tek onda smisle razlikovati osobnu upotrebu i prodaju?
 

krasta-zg

Aktivan Član
03.07.2008
335
43
28
35
Grasak99 je napisao(la):
Zasto? Pomak bi bio mizeran, jadan!
Vidi se da ]si uporan,Ako tako mislis onda moram rec da si glup!!Dobro kaze dzidzadzojac korak po korak,a ako jew etebi to mizerno i jadno probaj se dogovorit s njima da tebe i dalje kaznjavaju po ovom sistemu!!!
 

krasta-zg

Aktivan Član
03.07.2008
335
43
28
35
Pa kuzim to,al niko nije spomenuo uzgajenje nego je angel stavio vijest kao i svaku drugu.A ova govori o necem kolko tolko pozitivnom,nemozes rec da to nije napredak.
 

Grasak99

Aktivan Član
26.03.2009
124
8
0
45
To je tvoje misljenje.
Zakonodavac se stalno vrti u krug i mijenja godine, umjesto da razvrsta droge i razlikuje osobnu upotrebu i prodaju. To bi bio napredak!

Objasni mi kakav je napredak recimo smanjenje max zatvora s 1g na 6mj za posjedovanje? Ionako dosta odvjetnistava vec odbacuje prijave posjedovanja zbog beznacajnosti djela, a u buducnosti ce toga biti sve vise i time se smisao smanjenja od CAK pola godine zatvora jednostavno gubi.
 

krasta-zg

Aktivan Član
03.07.2008
335
43
28
35
Grasak99 je napisao(la):
Objasni mi kakav je napredak recimo smanjenje max zatvora s 1g na 6mj za posjedovanje?
Pa normalno da je,svako smanjenje kazne je napredak za nas,nisu oni to bezveze napravili,ocito su nesto shvatili da to rade znaci to je neki napredak,ne kazem da je nesto posebno,ali nesto je!!
Uglavnom da ne spamamo svako ima svoje misljenje!
Balkane vrijedi dogovor kad predem pol milje :)))))