Vesti iz medija, slobodno dopunjujte :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
Znači u principu ako padneš dok sadiš treba ti dobar odvjetnik koji če nabit ovu presudu na nos sudcu i tako ga probat uvjerit da te pusti ili para za dogurat s odvjetnikom do Vrhovnog suda pa da te oni oslobode.

Zbog ovog dijela oko promjene zakona sam posebno sretan. Nije mi samo jasno šta su svi zapeli za taj "1 joint", trebalo bi to na bar 5 grama ić. Sve u svemu sad je pravo vrijeme za počet pisat ministarstvu pravosuđa i probat utjecat na zakon. Siguran sam da je onaj bolesni doktor iz Opatije ili tako nešto več počeo s lobiranjem protiv.
 

zorg555

Aktivan Član
20.08.2008
69
1
8
43
http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/23964/Vrhovni-sud-priznao-marihuanu-kao-lijek.html


Zbog nekoliko stabljika indijske konoplje ili džointa ipak se ne mora na robiju! K. D.-a iz okolice Virovitice, koji je uzgojio dvije konoplje, Vrhovni sud nije poslao tri godine u zatvor kako to propisuje Kazneni zakon, već je njegov usjev i džoint koji je od njega dobio proglasio beznačajnim djelom, izvijestio je Večernji list
Policija je, naime, prije dvije godine otkrila da je K. D. u vrtu iza svoje kuće u selu Žubrici posijao nekoliko sjemenki indijske konoplje i da je uspio uzgojiti dvije stabljike. S njih je nabrao i osušio lišće za nekoliko džointa. Policija je izvagala 67,71 gram marihuane, sve mu oduzela i uz kaznenu ga prijavu dala na sud.

Sadnja biljaka potpada pod zakonski opis proizvodnje opojnih droga, za što od posljednjih zakonskih izmjena iz 2006. prijeti najmanje tri godine zatvora. Jednaka je kazna predviđena i za prodaju droge, bez obzira na to proda li se kome jedan džoint ili kilogram heroina.

Pod takvom optužbom Županijski sud u Virovitici K. D.-a je, koristeći se svim mogućnostima za ublažavanje kazne, na kraju osudio na godinu dana zatvora. Vrhovni, mu, međutim, nije dao pravo. Odlučujući u povodu žalbe, suci najvišeg suda upozorili su da je riječ o maloj količini marihuane koja je K. D.-u trebala poslužiti isključivo za osobnu konzumaciju. Uzeli su u obzir i to što je K. D. branitelj obolio od PTSP-a kojega je marihuana smirivala i olakšavala mu psihičke tegobe. Zbog svega je toga Vrhovni sud primijenio članak 28 Kaznenog zakona i slučaj proglasio beznačajnim djelom, što isključuje kazneni progon. Dodatno je zanimljivo i to što je K. D.-ovu žalbu i stav da je riječ o beznačajnu djelu poduprla i Marinka Orlić, zamjenica glavnog državnog odvjetnika Mladena Bajića.

Prvi Bajićev zamjenik, Dragan Novosel, kaže kako je i inače stav Državnog odvjetništva da se za manje količine droge i kad je ona za osobnu uporabu ne ide u kazneni progon, već se to smatra bagatelnim djelom. Takav je stav u tužiteljstvu osobito izražen nakon drakonskog pooštravanja zakona.

Ipak, ne primjenjuju se te odredbe na sve slučajeve. Osječanin Krunoslav Keser (prva žrtva drakonskog zakona) doslovno je za šaku trave završio dvije godine u zatvoru, podsjeća Večernji list.

Također, sisačko-moslavačka policija danas je izvijestila kako je podnijela kaznenu prijavu i optužni prijedlog zbog zlouporabe opojnih droga protiv 38-godišnjeg Petrinjca, zatečenog na području Siska u posjedu 0,8 grama marihuane. Toliko o ujednačenom postupanju prema posjedovateljima malih ili doista mizernih količina lakih droga.

Sudac i glasnogovornik Vrhovnog suda Dražen Tripalo navodi da Vrhovni sud inače u slučajevima sličnima K. D.-ovu primjenjuje članak 28. Kaznenog zakona o beznačajnom djelu. Ta se odredba posebno primjenjuje na slučajeve kada je riječ samo o posjedovanju, a ne i o preprodaji droge. Posjedovanje, naime, do 1996. uopće nije bilo kazneno djelo, već samo prekršajno.

Ministar pravosuđa Ivan Šimonović uspostavio je radnu skupinu koja priprema nove izmjene Kaznenog zakona, no ovaj se put razmišlja o koraku natrag, da se odustane od drakonskog kažnjavanja za joint.
 

Zabljak 1992

Aktivan Član
30.01.2008
449
20
0
38
04 Jun 2009. 13:04

Maroko: Zaplijenjeno 20 tona smole kanabisa


Marokanske vlasti zaplijenile su skoro 20 tona smole kanabisa u luci Nador, na sjeveru Maroka, saznaje se danas iz zvaničnih izvora u toj zemlji.

Smola kanabisa, od koje se pravi hašiš, u vrijednosti od oko 17,3 miliona eura, otkrivena je u kamionu koji je prevozio hobotnice iz jednog preduzeća za proizvodnju ribe u Agadiru, na jugu Maroka, ka Španiji, prenosi Beta.


Droga je bila sakrivena u sanducima sa zamrznutom hobotnicom, u 668 paketa od 35 do 34 kilograma.
 

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
Evo ima i anketa na stranici od Večernjeg: "Treba li posjedovanje jointa biti kazneno djelo?" zasad je 47% DA i 53% NE.

Rock the vote! :b_woot:
 

badger badger

Aktivan Član
10.02.2009
159
13
0
36
čitao jučer u glasu slavonije kak su u

u vukovaru u napuštenoj kući zatečena dva muškarca s JEDNIM jointom. radi se o 23 i 30i nekolko godišnjaku (nije bitno) i isti su provedeni na istragu.

strašno zbog jednog jointa...
a i debili se u kuci toj napustenoj sakrivaju...
mozda se pozovu na ovu presudu sada :)
 

Chehehe

Aktivan Član
03.01.2009
343
14
18
42
ma naravno da mora mjenjat zakon jer sreca da su nam sudci i policija godinama radili po starom zakonu pa nisu bas izjednacili travu sa ostalim drogama jer da je recimo kosorka sudkinja ljepo bi se sa frulom islo u zatvor i to dugogodisnji.:sick:
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Samo kako to utuviti u glavu zadrtim ljudima:icon_mad:
Da je bar moguče neku globalnu hipnozu napraviti:rofl:
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Sakoman je posebna vrsta budaletine ali glup nije, on sigurno dobije pare za te njegove retardirane izjave.

Svi znamo zasto je cannabis zabranjen i zasto je mogucnost legalizacije apsolutno minimalna.
Jer drogeraške korporacije od tog nemaju profita ... zato on i kenja da bi je trebalo sintetizirati, napraviti tableticu = $$$

Ja se bojim da necemo mi tako brzo na ovim prostorima viditi dekriminalizaciju a kamoli legalizaciju.
(nadajmo se da sam u krivu :( )
 

bakajoko

Aktivan Član
22.01.2009
121
4
18
35
Svi znamo zasto je cannabis zabranjen i zasto je mogucnost legalizacije apsolutno minimalna.
Jer drogeraške korporacije od tog nemaju profita

ma daj, a silne zarade od dilanja trave.... time se "ozbiljni ljudi" iz narko miljea niti ne bave, to je najmanji problem

ja bih prije rekao da je problem u farmaceutskim korporacijama kojima nikako ne odgovara da se ljekovitim svojstvima marihuane ozbiljno pozabavi, i nda pridodjmo tome sustavno zatupljivanje ljudi već 50 godina i dobijemo to što imamo...

no stvari se polagano miču, više u svijetu nego kod nas, ali neka se ponovi neka ovakva presuda ili nešto što će odjeknuti jako u medijima ljudi će počet malo razmišjat...
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Pa da, na te "drogeraske" kompanije sam i mislija. :baby:
(English: ljekovi = drugs)


Kod nas nema inicijative, jednostavno zato jer se ljudi nemogu tako lako exponirati ko u drugim zemljama. (zbog privatnog zivota, posla, izvrgavanja iz drustva etc.)
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Upravo sam se posvađo gadno sa starim nakon što je čuo moje negodovanje i gunđanje na ovo

http://www.rijekadanas.com/rijecanka-vs-28-podojila-sincica-i-otisla-u-zatvor/

Govna jedna odvratna. Oni koji su donijeli taj zakon nisu ljudi, to je nešto nevjerojatno kolika je to nehumana gamad kada može dopustiti da se ovako nešto događa.
I onad Šamane ostani civiliziran, suzdrži onaj stari poriv da pokažeš nezadovoljstvo oružanim napadom na sud.
GADI MI SE CIJELA OVA DRŽAVA I GOVNA KOJA NJOME VLADAJU I SVI TI ODVRATNI LJUDI KOJI OVAKO NEŠTO ODOBRAVAJU.
Imam sad potrebu da se derem i da palim stvari