Vestkoust DziFank Dis xD

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

FunkyZ

Aktivan Član
16.03.2009
115
1
0
36
Elem, opet zabadam sa textovima ;D
s' tim da batalih emo teme, evo sad nesto "ozbiljnije", barem repa sto se tice... x)

For all the player-haters, and the players that are hatin'
This is nigga Z's day, all g'z are celebrating
'cause i stepped in the game, givin' life to the west,
after all those emo lyrics, no one could've guessed,
that Z is a G, smokin' trees for real,
ballin' from the heights, Eastside, G-hill...
Livin' life on the left, dressed in khaki blue,
Chillin' in a Coupe DeVille, all you who "knew"
that i can't rap, bitches, suck my strap,
O.G's in a house, you'll get pimp slap'd
'cause you just can't rhyme, don't waste my time,
I'm hot like fuckin' sun, bitch you might go blind
if you stay too close, watchin' for my next move,
B.G. hide that piece, what do you try to prove?
No need to act ruff, 'cause we all got gunz,
This shit's 'bout the lyrics, and I got tonz
that will whoop your ass, that will show my class,
I'll break your freestyle like it's made from glass.
Remember that time, you were going in the club,
i was chillin' with my dogz, like i threw a slug,
when I yelled for a battle, you ran inside
why, bitch-ass nigga? you know you can't hide,
You call yourself a MC, you're a sorry excuse,
This shit ain't fishing, I wont let you loose,
just 'cause you're a small catch, better don't try to match
me on this, because i will stretch
your fickin' limbs in four directions
no, make it five, you'll get an erection,
when you see your momma, jumpin' on my dick,
didn't you realize that i'm too sick
for y'all faggy rappers, we the real gun-clappers
Killa-Californication, like the Hot Chilly Peppers
We the true Crip niggas, new era of G-funk
And you'll hear it best, 'cause you'll be in trunk
of my candy blue DeVille, while lowridin' through the city
bitch, don't answer this 'couse your lyrics were shitty
while you were alive, so you'd be wack dead man rappin'
so, be grateful, bitch, 'cause this is what will happen,
THIS will be the best lyric ever with you name on,
you'll get some attention, and forever you'll be gone...
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Eo nemoj se uvrijediti ali iskrena kritika jedna, moarm napomenuti da uopće nisam u rap vodama pri tome

Prva stvar mi nije jasna je zašto pišeš pjesmu koja se svodi na to da nekome govoriš da si bolji od njega. Ono čitava je pjesma ja mogu i znam ovo ono a ti ne.

Onda nije mi jasno zašto pišeš na engleskom, naravno da to može imati svoju svrhu jer svaki jezik ima svoj zvuk ali meni osobno je bilo teško zamislivo izraziti se na stranom jeziku makar veoma dobro govorim engleski ali jednostavno to nije to jer mi nije materinji jezik. Zar ti nije lakše izraziti se na materinjem jeziku?

Još jedna je stvar što dosta tih stvari tu jednostavno nisu primjenjive(barem tako mislim) za okruženje u kojem se nalaziš. Tipa riječ nigga koja se više puta upućuje nekome a s obzirom da je koncentracija ljudi crne rase poprilično mala kod nas i pretpostavljam da i sam nisi crnac izraz gubi smisao i svrhu.

Tu i tamo koji tipfeler i poneka gramatička nedoumica koju bi ja drugačije napisao ali može proći pod pjesničku slobodu

Ima mi onako previše "nabrijan" filing čitava pjesma.


I tako to bi bila moja kratka kritika dobronamjerna. Kažem totalno nisam u rap vodama, ali poeziju volim pročitati, najdraži Ujević i Poe.:dog_walk2:
 

FunkyZ

Aktivan Član
16.03.2009
115
1
0
36
Mislim da se sve moze vrlo lepo i kratko odgovoriti jednim pojmom....
West Coast G-funk...
Dugacko.... Opet, WestCoast G-funk... Koji kao takav gotovo nikako ne moze dobro da zvuci na srpskom. Dobro, mozda i moze, ali, eto meni je nekako uvek bilo lakse da se (barem liricki) izrazim na engleskom. Verovatno zato sto poslednjih 10-15 godina taj "ogranak" hiphop kulture preovladava mojim zivotom :)
Takodje, kada sam "ucio da rimujem" ucio sam na forumu, koga je drzao litvanac, gde je glavni jezik bio engleski, od amerikanaca i australijanaca (uuglavnom). (mislim da bi to bilo objasnjenje za engleski)
Ostatak... Ovo mu dodje klasican "diss track" koji........... A iskreno, stvarno me mrzi da u sitna crevca objasnjavam sve (oprostices mi, nadam se :) )
Ali ukratko, beef-ovi jednostavno cine jedan deo te kulture, ma koliko se nama to svidelo ili ne... Jednostavno - izrazavam svoje nezadovoljstvo prema tome sta neko radi. Pokusavajuci da to sto ja kazem - zvuci bolje od tog njegovog... To bi bila neka sustina toga...
Da, znam i ja i da je glupo i jos masa stvari, ali mi onaj "konshns rep" nikada nije preterano isao...
A malo me smorilo da zabadam sa onim emo glupostima... Tako da mi nije mnogo preostalo... ;)

I, da, za kraj, (mada je kao odgovoreno) jeste da nije primenjiva masa stvari, ali ako bih pokusao da pricam o ermaksicama, golfovima, kejevima itd, postao bih jos jedan zeldi reper, (kao, npr. djus) sto ja nikako ne mogu da svarim. Jednostavno, 15 godina slusanja zvuka zapadne obale, i dobrih 5 proucavanja i studiranja iste (doduse preko neta samo, nisam imao tu srecu da odem tamo), kao i cele Crips-Bloods price, su me sasvim dobro "opremile" da se na takvom terenu osecam kao na domacem...
Elem, isto tako dobronameran odgovor :)

Ako ima jos nesto, reci/pitaj slobodno... :)
 

flight

Banned
Banovan
19.01.2009
0
1
0
32
buraz slusam rap od 7 godine i mogu reci samo znaci da prestanes pisati tekstove na egleskom druga stvar prestani furat tu gangsta furku od tog ti nema nista niti od foruma lagano isplati nekog beat makera da ti napravi dobar beat i idi u studio rokaj buraz snimi nesta samo se kani te gangsta furke od tog ti nema nista