Vezane ruke

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.226
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Obećao sam si da cu podjeliti s vama ovu po meni onak tragicnu pricu ,u smislu kako coek...coeku i kad hoce nemoze pomoci..

Jedan od pacijenata je bio kod kolegice na susjednom radilištu, i nacuo sam njihov razgovor...
I u jednom momentu pita ga moja kolegica "e a zasto ne probate ulje od kanabisa ako vam ne pomažu lijekovi?"

Kaže on" Jesam,dao sam 300 e za bocicu...i nije mi pomoglo... možda nekom pomogne meni NE"

Kada sam to cuo,nije mi bilo svejedno jer sam bio uvjeren kako nije u sve bio upućen kako treba... toliko toga sam ga htio pitati, objasniti uputiti... ali nisam mogao..
jer em sam na radnom mjestu em naši pametni doktorcici to ne zele ni cuti..zbog te mentalne zatucanosti ja u tom momentu coeku nisam mogao pomoci,a generalno mogao sam...

Čovjek je bio tamo 50 godina ,sa stakama u rukama...i tom pricom kojoj ja nisam mogao nadopisati mozda koji pozitvni redak..

Tko zna za šta je čovjek dao 300 e...tko zna sta je dobio na kraju krajeva,nije mu pomoglo...

I tako on ode svojim putem, a ja ostadoh skamenjen...pucajuci od jebene nemoći...i shvacajuci da cu morati nešto sto drugome pomogne zadrazati za sebe..

Pa do kada,će ovaj jebeni svijet bit toliko zatucan i neobrazovan...
Kakvo zlo coek coeku moze da napravi...a sveg zbog jebenih novaca...
Danas se bogate i na tuđoj nesreći..

Bolje prepisat lijek neke tvrtke,od koje dobiva proviziju ,ljetovanja itd...nego prepisati saksiju sa lijekom koja je ionako besplatna jer ju priroda daje...
(briga za pacijenta je ona zadnja stavka ako uopce i postoji kao takva )

Poanta ove price je da jbte rjesenje tvog problema je nekad ispred tebe, a ti ga nevidis jer ti drugi mažu oci te cine te neobrazovanim jer ti nedaju prave informacije za raspolaganje i to je odvratno... ili pak ta druga osoba koja želi pomoc,sprjecena u pruzanju pomoci zbog različitih cinjenica..tipa ta zatucanost..

Tuzno,ali ni prvi ni zadnji primjer...
 

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Ni prvi ni zadnji,puno je a još će jako puno "žrtava uzet" zakon koji zabranjuje i tretira kanabis kao drogu...mnogo ljudi se pati a ima riješenje u obliku vutre,za razne tegobe,ili možda čak šansu za ozdravljenje...a neznaju...a oni koji probaju,vjerovatno nabave nešto ekstra loše i dignu ruke.

Uglavnom,zajebana situacija...
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Jako tužno,to skupo ulje vjerovatno niti nije ulje koje mu je trebalo,već hladno prešano ulje od sjemena,bez thc-a,industriske konoplje.... i sl...
Posljedica je to neinformiranosti i naših zakona...nažalost :(
 
  • Sviđa mi se
Reactions: pipac1986

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.226
2.598
Jupiter
www.vutra.org
To je najtragičnije, svi su svjesni toga...ali nikog nije briga i svi okreću leđa...nije njihov problem...dok...nedaj boze netko od njihovih oboli onda da vidis kako se misljenja mjenjaju kad im regularna medicina ne pomaze...

Ljudi jako tesko razlikuju i raščlanjuju pa sve trpaju u isti koš...jer neznaju..

A farmakoindustriji je u cilju da prodaju smece,ko zna kakve kemije...pod ulje... i onda kad jadni prevareni ljudi vide da im "ne pomaže" odustanu,a ispravno su postpuili..
Igraju se tuđim sudbinama ali znate onu svaka guzica dode na sekret pa tako ce i oni...
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
placebo efekt, odnosno vjerovati da te lijek koji uzimas lijeci, kao i vjerovati onom tko te lijeci, nuzni su u ozdravljenju. kupovati lijek od nekog sumnjivog tipa na parkiralistu, izaziva skepsu od samog pocetka. nepotrebno se nerviras, nemozes promjeniti ni svijet ni ljude,al mozes sebe. ne dok si mlad tad se formiramo, vec u zrelijoj dobi kad te taj svijet dovoljno iskvario,kad postanes ono isto sto ti se danas gadi, tad ima smisla za promjene
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Papa Romeo

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
A zdrav milion ;) danas sve postoji putem interneta,ako covek trazi lek na vreme... nacice ga,al narod je cudan... veruju u jednu tacku i kao konji,idu samo pravo... a na kraju postanu i zivotinje,mada zivotinja je blaga rec,al eto... zivotinje ne pricaju,pa necu pretrpet kritike... ;) nego,neka vrsta (ljudi) veruje u ono sto im medije serviraju,drzava,gradovi pa i sama ljudska populacija... i dan,danas veruju da je marihuana poput heroina,vrsta droge.... to je jedan dokaz,protiv covecanstva... marihuana je lek,tako da ne krivim ni doktore,oni imaju neka svoja uverenja,kojima je nametnut od samog starta zivota,tako su kasnije ucili... i jbg mozak im i dalje zatvoren... al one koje strefi bolest,a znate kad je zdravlje u pitanju,ne biramo sredstvo,samo da je lek i da ce pomoci... pa kad takvi tipovi,moraju probat i ulje od marihuane(dacu to za prime) pa kad krene da deluje,leci,(a danas putem interneta) promeni se prica... ja isprica istoriju :) sve u svemu,zeleo sam ti reci,da se ne nerviras,svati da jednostavno zbog svoje bezbednosti nekad moras slusat i gledat nepravdu... to je zivot,idemo dalje i samo opusteno :razvaljen::
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
kakogod, ulje nije eliksir mladosti, vecnog zivota, sta li vec, kao sto nije ni univerzalni lek, nesto leci, kod nekih bolesti ublazava simptome, kod nekih sprecava nuspojave...
 

xcx

Aktivan Član
07.05.2015
433
380
113
Nažalost večina onih koji odlučuju nisu čak niti zatucani nego im se j... živo za sve osim njih...
Sjetite se konzerve Reagana koji je bio veliki protivnik istraživanju matičnih stanica, a kad je obolio on i žena su odmah okrenuli ploču....
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Groci,ti ode sa teme... al vidim informisan si,pa aj da pitam... (autoru nadam se da ne zameras,samo reci i izbrisacu) nego Groci... sta je to sto nesto leci? Kakve nuspojeve sprecava? I kod kojih bolesti ublazava simptome? Ja nisam informisan,niti imao nekog velikog iskustva na tom polju... pa da te zamolim da podelis nesto,al iz licnog iskustva (sto si ti doziveo i video) pa eto da i mi neki na forumu nesto saznamo po pitanju toga... :) hvala unapred
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zelenko63

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Nedavno vidim na ulici kako prikupljaju pomoć za djevojčicu oboljelu od epilepsije (već duže poznati slučaj u BiH) priđem i stavim neki sitniš u kutiju i umalo da predložim ili bar skrenem pažnju na liječenje kanabisom. Stanem par sekundi i predomislim se, neka barijera u meni neda da izustim, kako će reagovati i oni i ljudi u blizini. Okrenem se i odem. Zaista mi je teško bilo.:(
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.226
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Biljka spasa a nedaju ti da se uloviš za nju... oni budu bez brige,jer ljudska sebičnost nema granice a pogotovo kada se radi o tome, kada čoek čoeku treba nanjet zlo..e to može..
 
09.11.2014
134
80
43
Ja se ne cimam da kazem ljudima. Jednom sam i pred pandurom rekao nekom liku da proba lecenje kanabisom i pajkan pocne nesto da se mrsti govoreci kako je to protiv zakona, kako ne smem tako da govorim, kako je to laz i ja poludim i pocnem jos drcnije da odgovaram kako me zabole i za zakon i za sve ako je u pitanju lecenje i nabrojim par dokaza. Sta mi, bre, puca sta ko misli i sta se sme, a sta ne sme. Ako nista barem postoji nesto sto se zove sloboda govora, a ko ce da me poslusa neka poslusa.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: oz