Vezano za klijanje...hitno!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
06.04.2009
3
3
0
37
Ovako ljudi...stavio sam prije par dana seme na klijanje i za sada je odziv dobar imam par dobrovoljaca za sejanje,ali nesto mi nije jasno? citao sam po forumu kako posejati to seme,i na par mesta sam video razlicite stavove,jedan kaze ono belo(klica)okrenuti prema gore dok drugi kaze okrenuti prema dole?Sad mi stvarno nije vise jasno....molio bih da mi neko da provjeren i tacan nacin kako da to odradim .pozz
 

Etajglecha

Aktivan Član
24.02.2009
160
23
18
30
Mislim da bi te admini sada smarali al' dobro, ja cu odg. zbog sebe, cisto da utvrdim neko osnovno znanje.
Ovako,
na sajtu pise da klica ide gore, mislim da su bas i raspravljali o tom pitanju... ne znam, neko je rekao da on stavlja da mu klica bude gore, onda klica krene na dole prirodno i onda kao stabljika bude malo jaca kad izadje van, ali treba malo vise vremena da izadje nego ako stavis klicu na dole,
uostalom ako nisi siguran, hehe nadji neku zlatnu sredinu pa stavi da bude horizontalno.....hehehe

Valjda sam JASAN!!!
 
10.04.2009
57
86
18
eto i ja imam pitanje pošto ovo prvi put radim...

stavio sam sjeme(cca 10 sjemenki) u malu kutijicu(onu od nakita) sa toaletnim papirom i destiliranom vodom i otvarao svakih 7-8 sati i vec nakon 16 h jedna je sjemenka proklijala a nakon 24 h sve su proklijale, a ona prva je vec bacila oklop od sjemenke sa sebe i bila su ko dva mala listica.
buduci da nemam mogucnosti staviti to u teglice pa kasnije presadjivat ja sam to odnio direktno na "sajt"(sajt je dobar, ima oko 12-14 h direktnog svjetla, samo me hebe da lovci slucajno ne naidju) i iskopao rupe, pomjesao zemlju sa humusom i prije nego sam stavio sjemenku jos sam napravio udubljenje od oko 10 cm dubine i promjera 7-10 cm i satavio samo humus te onda unutra stavio sjemenku na dubinu od oko 1-2 cm. i zalijao malo(oko 0.5 l po sjemenki)
sad mene zanima hoce li ista od toga biti?
trebam li to svaki dan zalijevat ili poceti tek kad biljka izadje? i koliko otprilike vode po biljci?
 

Flegy

Aktivan Član
27.01.2007
331
6
0
33
bestineverything.freeforum.ca
dobro si ti to napravio za pocetak...gledaj zalijevas koliko mislis da biljci treba tj ovisi kakava ti je zemlja i to,kada vidis da je zemlja suha onda zali .... kada su ti biljke male treba vise i cesce zalijevati jer im je potrebnije vise vode nego kada su velike jer kad su velike pronadu s korjenom dje ima vode pa ih ni netreba toliko zalijevati... :)
 
10.04.2009
57
86
18
hvala na odgovoru!
uskoro cu ici pogledat kakva je situacija, al pretpostavljam da je zemlja jako suha jer se to nalazi na jednom brdu, a nema bas nekog potoka u blizini, a zemlja je i dosta pjescana tako da brzo upija...