Video - Kako da uradite Ulje u Kucnim Uslovima :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
23.05.2012
17
14
0
36
Pozdrav,odlucio sam ponovo da uradim video za svi oni sta zelje da urade ulje..


http://www.youtube.com/watch?v=BNTGY-DQjMg


Nadam se da ovaj klip ce bude od velika pomoc svima :)

Svi koji sta imaju pitanja oko ulja,molim vas svima da pitate u ovog temu..

Sve je ista procedura kao i Rick Simpson kako kaze,samo Rick kaze da treba od 1h do 24h ulje da sjedi kraj peci na toplom dok alcohol ne isparuje..

Ja od moje Iskustve mislim da je to kratak period i da ulje treba da sjedi od 48-72h kraj pecke i polako polako da isparuje Alcohol,bolje je alcohol da isparuje polako polako nego Naglo, i tad je ulje gotovo za konzumacije..
 
19.09.2012
8
3
0
61
Ako sam dobro video,radiš u kuhalu za rižu i svo vrijeme držiš materijal
u njemu sve dok ne ishlapi otapalo,ili griješim?

U svakom slučaju dobar rad.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Denis1
23.05.2012
17
14
0
36
milidrag1 je napisao(la):
Ako sam dobro video,radiš u kuhalu za rižu i svo vrijeme držiš materijal
u njemu sve dok ne ishlapi otapalo,ili griješim?

U svakom slučaju dobar rad.

Ne razumjem te Prijatelju,kad mislis dok ne ishlapi otapalo ? u kojoj fazi mislis ?

Hvala vam :)
 

grga77

Aktivan Član
01.05.2012
409
231
43
74
daj mi reci ovo tvoje kuhalo za rizu kolko ima litara i ak se smije znat koliko kod vas u M dojde isopropilni alkohol 1l ovo drugo mi je sve jasno i ja se pripremam radit ulje kad mi zavrsi grow pa me zanima cisto informacijski, ak mi nebude sta jasno budem pitao iako sam vec sve dobro proucio al od viska znanja glava ne boli....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Denis1
23.05.2012
17
14
0
36
grga77 je napisao(la):
daj mi reci ovo tvoje kuhalo za rizu kolko ima litara i ak se smije znat koliko kod vas u M dojde isopropilni alkohol 1l ovo drugo mi je sve jasno i ja se pripremam radit ulje kad mi zavrsi grow pa me zanima cisto informacijski, ak mi nebude sta jasno budem pitao iako sam vec sve dobro proucio al od viska znanja glava ne boli....

Kuhalo je rice cooker i je od 4,5 litara, tako da jednom stavljam oko 4l, pa kad to isparuje tad ponovo bacim ostaljo i to je to :)

Izopropilni alcohol,uzimam direktno iz fabrike Alcaloid,nije to problem nikakav :)

Pozdrav..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: grga77

herb oil

Aktivan Član
11.03.2013
79
85
18
koliko prvu fazu drzis zelenilo u alkoholu? par sati ili preko noci ili dan dva? prije cijedjenja i kuhanja?

znaci po tebi ova zadnja faza drzanja ulja na toplom bi trebala biti ne par sati vec i duze?

thanks.

meni ulje primjetija sam bude malo ali malo rijedje od tvog u sprici, a u zdjelici bude tvrdo ko karamela, moram ga grijat da uzmem sa zdjelice
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Denis1
10.05.2011
23
22
3
46
Bok ljudi!Mene zanima da li se za izradu ulja može koristiti i svježa trava,mislim svježi cvjetovi?Nekak' si mislim da se tako zadrži više ljekovitih svojstava ili?što vi mislite?
 
23.05.2012
17
14
0
36
herb oil je napisao(la):
koliko prvu fazu drzis zelenilo u alkoholu? par sati ili preko noci ili dan dva? prije cijedjenja i kuhanja?

znaci po tebi ova zadnja faza drzanja ulja na toplom bi trebala biti ne par sati vec i duze?

thanks.

meni ulje primjetija sam bude malo ali malo rijedje od tvog u sprici, a u zdjelici bude tvrdo ko karamela, moram ga grijat da uzmem sa zdjelice

Ko je rekao da treba da treba da se drze biljke u alcoholu par sati ili vise od to ?? ko to kaze,gde to si vidio ?

Kad stavis biljke u alcohol dovojlno je 3-5 minuta da to udaris i kraj,i tad alcohol prebacis u drugu posudu,i ponovo bacis ostalji 4l alcohol i ponovo udaris biljke 3-5 min i to je to od prve faze,sa prvi put vadis od biljke oko 70 % od Thc-om,a kad to ponovo uradis drugi put jos oko 30 %..

Da tako je definitivno,par sati nije dovoljno za da isparuje alcohol iz ulja 100 %,, stavite to od 48-72 sati,pa videte ce da i ukus ulja ce da se promjeni,tad ce bude 100 % samo ulje prijatelju :)

Mozda tebi je rijedje zasto ili pred vrijeme to si vadio dok se kuhalo,ili kvalitet biljke nije ti bio Bas OK :)

Ali ako si vec uradio ulje,moja preporuka je ponovo da stavis kraj pecke i da ostavis da isparuje Skros Alcohol..

Pozdrav..
 
23.05.2012
17
14
0
36
Tanja je napisao(la):
Bok ljudi!Mene zanima da li se za izradu ulja može koristiti i svježa trava,mislim svježi cvjetovi?Nekak' si mislim da se tako zadrži više ljekovitih svojstava ili?što vi mislite?

Ako biljke su kvalitetne,onda moze,nije problem :)
 
23.05.2012
17
14
0
36
Denis1 je napisao(la):
Pozdrav,odlucio sam ponovo da uradim video za svi oni sta zelje da urade ulje..


http://www.youtube.com/watch?v=BNTGY-DQjMg


Nadam se da ovaj klip ce bude od velika pomoc svima :)

Svi koji sta imaju pitanja oko ulja,molim vas svima da pitate u ovog temu..

Sve je ista procedura kao i Rick Simpson kako kaze,samo Rick kaze da treba od 1h do 24h ulje da sjedi kraj peci na toplom dok alcohol ne isparuje..

Ja od moje Iskustve mislim da je to kratak period i da ulje treba da sjedi od 48-72h kraj pecke i polako polako da isparuje Alcohol,bolje je alcohol da isparuje polako polako nego Naglo, i tad je ulje gotovo za konzumacije....
Ako Klip nece da vam se otvori sa MOZILLA FIREVOX,ONDA PROBAJTE SA GOOGLE CHROME,AKO NECE I TO ONDA INTERNET EXPLORER :)
 
23.05.2012
17
14
0
36
16173_10151314007147093_1399170443_n.jpg
 
07.06.2013
12
51
0
pozdrav svima, s obzirom da sam novi ovdje, i jednostavno mi je nemoguce pretrazit sve i prelistat sve, pitat cu..

prica je klasicna, karcinom u obitelji, zelim pomoc voljenoj osobi. Odlucili smo se probat ulje i u principu mi je sve jasno i za koji dan ili tjedan cu imat ulje, doduse od kupljene sirovine umjesto od uzgojene jer fali vremena (kao i svima). Sva sreca da imam iskustva, dobre veze i poznanstva pa znam sta kupujem :-D

E sad, jel netko zna kad se napokon napravi ulje, kako bi se mogao testirat postotak THC-a u njemu. Taj info nisam nigdje pronasao.

I od puno prica s ulice i procitanih postova nisam uspio pronac nikog ko se izljecio od karcinoma, a da ga osobno poznam ili bar da je frend od frenda, da se mit ne prosiri previse. Zanima me dal itko ovdje poznaje OSOBNO osobu koja je izljecila karcinom (ili bilo koji oblik tumora).

Ako bude sve po planu.. imat cemo ovdje jos jedan "dnevnik", nadam se sa sretnim ishodom.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Denis1
23.05.2012
17
14
0
36
nike nike je napisao(la):
pozdrav svima, s obzirom da sam novi ovdje, i jednostavno mi je nemoguce pretrazit sve i prelistat sve, pitat cu..

prica je klasicna, karcinom u obitelji, zelim pomoc voljenoj osobi. Odlucili smo se probat ulje i u principu mi je sve jasno i za koji dan ili tjedan cu imat ulje, doduse od kupljene sirovine umjesto od uzgojene jer fali vremena (kao i svima). Sva sreca da imam iskustva, dobre veze i poznanstva pa znam sta kupujem :-D

E sad, jel netko zna kad se napokon napravi ulje, kako bi se mogao testirat postotak THC-a u njemu. Taj info nisam nigdje pronasao.

I od puno prica s ulice i procitanih postova nisam uspio pronac nikog ko se izljecio od karcinoma, a da ga osobno poznam ili bar da je frend od frenda, da se mit ne prosiri previse. Zanima me dal itko ovdje poznaje OSOBNO osobu koja je izljecila karcinom (ili bilo koji oblik tumora).

Ako bude sve po planu.. imat cemo ovdje jos jedan "dnevnik", nadam se sa sretnim ishodom.


Prijatelju Budete Sigurni da ulje izljecuje al samo da bude to na vrijeme i ako Bog da..

Da testirate thc-a u ulju morate da imate neko veze ili covjek u privatnoj laborotoriji ili neki privatan biolog, drugi nacin ne moze..

Ali ako vi imate malo iskustva onda znate sta je dobra biljka uradite ulje i bez brige ne mora to da se testira jer ulje mora bit super ako su super i biljke..

Veliki Pozdrav i zeljem vama uspesnoj Terapiji..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nike nike