Video nadzor biljaka (jeftine solucije)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
ja ću koliko sutra staviti jednu poviše ulaznih vrata, mislim ovu spojenu na komp imam 3 metra usb kabela. i nešto od nje, a ako nebude dosta. staviću jedan laptop pa mu poslije dodati kamera. da pokrijem i auto i sve.
Inače nisam ni znao da može obična web kamera tako dobro da radi i slika kad se nešto pokrene ispred nje pa čak i neki slabašan zoom ima.
Napajanje u indooru treba rješiti ukopanim akumulatorom, (probati sa nekim starim koji nije više za auto) u zemlju i žicama provučen punjač do moba.
E sad kako sakriti da ne kisne i to, ostavljam svima na maštu i volju.
Čuj i kupovni sistem mora imati neko napajanje.
Imaju i solarne ploče znam da sam imao onu kinesku koja je radila super vrtila radio dok nije pokisla.
E a sad neka bolja pločica i mala da se da sakriti je nešto skuplja ali opcija ima za napajanje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Da nadopunim gornji post (stvarno šteta što postoji ovo ograničenje o editovanju posta)
evo punjač za mob, solarni ko nema neki drugi aku.
cijena sitnica 10 eu.
http://www.budicool.hr/auto-oprema/solarni-punjac-mobitela-dom-obitelj-gadgeti-auto-oprema
Vjerujem da se malo bolji solarni punjač a da nije kineski može naći po nekim supermarketima i trgovinama tehnikom.

Neka sigurna sadnja počne!. iliti boljše rečeno dovršimo ovogodišnji out sigurno i postojano!!
E tako,,, odo ja leći.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Raconja

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Poštujem DIY pristup, ali da li se sve to isplati u odnosu na recimo ovakvo rešenje:
https://goo.gl/hvr4oF
definitivno za razmotriti evo gledam :idea:, ali odvojiti odma te dolare za nešto što neznaš kako funkcionira i koje mogućnosti, ili kupovati komad po komad od gore navedene opreme isto se ne isplati. Ček malo samo ahaaa :idea: ,e pa ta kamera ima pristup, tj komunikaciju stobom preko mejla. Nije loše, dapače...
E ovo je tut. za one koji imaju nešto od toga, isto ko što i ja sad mislim raditi cool tobe od flaša ili čega već.
Onaj ko radi i ne da mu se ima love naručiće novo plug and play jel. a ko ima vremena i volju, malo alata, čava čekić
a još po tube ljepila, oalaaaaa uuuuu udri mujo u tambure hejjjjjj... :rasta:
 

napalm

Aktivan Član
11.08.2015
278
717
93
Apsurdistan
give-me-more-thc.com
Evo jedan mali tutorial sa Simens SX763 modemom i starijom WEB Kamerom Logitech

1. Otvoriti modem i zalemiti žicu za USB (pin sa naponom 5v)
pošto po defaultu usb nema napona pa kamera neće raditi

Photo0113.jpg


2.Skinuti OpenWRT FW i napraviti instalaciju
Download URL: https://downloads.openwrt.org/attit...penwrt-lantiq-danube-GIGASX76X-squashfs.image


Instalacija se radi tako da se modem baci u file safe mod, pritisnuti reset tipku i upaliti router.
Nakon toga ulogirati se na http://192.168.1.1 - file safe. Ubaciti FW i instalirati. Nakon reboota
OpenWRT bi trebao raditi.

*mala napomena: podesiti mrežu da kasnije se može sa modemom na internet.. npr. moj komp adresa:192.168.1.10
drugi internet modem: 192.168.1.254


3. Instalacija potrebnih paketa

-prvo dodavanje dns-a i route

echo nameserver 8.8.8.8 >/etc/resolv.conf
route add default gw 192.168.1.254


-instalacija paketa
opkg update
opkg install nano
opkg install mjpg-streamer
opkg install libgstvideo
opkg install kmod-video-videobuf2
opkg install kmod-video-uvc
opkg install kmod-video-core
opkg install kmod-video-gspca-core


-instalacija drivera kamere
i ovisno o kojoj web kameri se radi (vidi se u kernel.logu)
opkg install kmod-video-driver_iz_loga (kod mene je uvc)

-editirati konfig i podesiti streamera

nano /etc/config/mjpg-streamer
config mjpg-streamer core
option enabled "1" #po defaultu je 0 startanje na bootu
option device "/dev/video0" #isto pogledas u kernel.logu
option resolution "640x480" #odaberes rez
option fps "5" #brzina fps-a
option www "/www/webcam" # direktorij u kojem je mjpg-streamer index.html
option port "8080" #odresdis si port koji želiš

btw: imam izrađene svoje firmware sx763 sa app (.opkg) i repositorj za update (ako neko neće moči sa fw sa neta)
-projekt mi je bio da na simens stavim usb hub sa recimo 4 web cama
-router s kamerom se bežično spaja na lokalnu mrežu

Peace! :joint:
 

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Hvala @napalm imam dva rutera, pa ću da vidim tj, imam i edimaxa wify ruter koji koristim da se spojim na net od kuće.
I jedan Thompson moram sutra da pogledam i da vidim,
 

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Ja čim sam pročito da je tut za Simens SX763,, ja sam skoro odma znao da je za Simens SX763
:spliff::puuuh:::idea: al nemam taj,,, al imam ova tri druga. pa možda snjima nešto da probam. Jock, nemam vremena, hladno vrijeme dolazi ja još box nisam opravio. Kasnije jesenas. Hvala na podsjetniku.