Videonadzor sajta

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

choki123

Aktivan Član
25.04.2007
477
29
0
35
Ako oćeš jebi se s tim,al samo da ti kažem ovako kad se otkriju biljke,murjaci čekaju i potrudit će se puno da uhvate uzgajivača,al što je još gore na plac dolazi njih petoro šestoro ko šta si gledo CSI miami i ny,i sve ljepo gledaju okolo mjesta traže,rove,gledaju tragove,al opet ti kažem svojom glavom razmisli dobro
A kad smo već kod kamera samo da ispričam nešto,ove godine je jedan moj poznanik sadio na jednom mjestu međutim nije znao da na tom mjestu imaju kamere za požare koje su ga snimile i to su ga još đubrad prije poar mjeseci vidili i tek sad kad su biljke bile u pola cvjetanja hapsili njega i sve koje su vidili na kameri da se oko biljki motaju,dečko je inače punoljetan a izgleda da će dobit 2 GODINE zatvora mada se radi o dvije biljke za koje je naglasio da su striktno za osobne potrebe i bile gajene bez namjere za prodaju,ne vjeruju ma da je istina,al opet ponavljam 2 godine,a ja ću upratit ako bude po novinama ili internet vijestima....
 

zelenikawasaki

Aktivan Član
07.06.2008
261
8
0
37
mišljenja saam ko i vecina vas... taj video nadzor se cini ko zanimljivo rjesenje al sto vise razmisljas o tome to sam vise protiv... ak te frka da te pokradu (mene jesu) fino posadis na 5-6 (kak bi tu rjesio video?) plejsova po par biljcica i boli te k.... biče na proljece sijanje po slavoniji....al ne pšenice.... posijat cu kontam si 2oo-3oo stabljika (zavis kolko sjemenki budem imo) i ostavit opče ih nepogledat do 9 mj a onda sta ostane pokupit sebi naj vrhove a ovo ostalo ostavit nek se razmnozava ili podjelit raji (bacat s nebodera) to bi bilo bolesssst hehehhehe...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: kiajzma12

ZonoM

Aktivan Član
11.03.2008
260
5
0
38
Choki bas lose za tog lika.Pretpostavljam da nisi iz Srbije,jer ovde 99 posto nebi dobio nista.Ako nemaju dokaze da je prodavao, i ako kaze da je za njegovu uoptrebu,nemogu ti nista.Tako pise u zakoniku i to je to.Neznam kako je to regulisano u zemljama u okolini,ali opet ponavljam uz malo boljeg advokata ovde izlazis sigurno,pod uslovom da stvarno nisi diler i da nemas neku istoriju u policiji.

Ovde kod nas u Srbiji dobar advokat vadi dilere heroina koji padnu sa pola kile i vise,a ne dve biljke.

E to je njesra.
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
zelenikawasaki je napisao(la):
biče na proljece sijanje po slavoniji....al ne pšenice.... posijat cu kontam si 2oo-3oo stabljika (zavis kolko sjemenki budem imo) i ostavit opče ih nepogledat do 9 mj a onda sta ostane pokupit sebi naj vrhove

Bravo
fakat si pametan
sad ak te cita rijak
ici ce ti nac 200 300 biljaka ujesen
pa ce te u 9. mjesecu uz hedove docekat i jazavci

ma na klko god ti mjesta to zasadio
pad ti je upisan bro

svasta
 

zelenikawasaki

Aktivan Član
07.06.2008
261
8
0
37
krivo si me skonto... mislim outdoor posadit 3-4 biljke (do kojih ce mi bit stalo):watchplant: i koje ce imat pravi plejs brigu i sve to..(ako i to)
a sto se tice ovog ostalog pobacat sjemenja po gradu selu puteljcima livadama proplancima (ono di god da odes bacis 10tak sjemena ili vec kolko imas)
nemislim ja uzgajat sad 1oo biljaka..mislim ih pustit nek rastu nek se razmnozava prepustit ih njihovoj sudbini:sadbanana:... pa ono ako volis prirodu i cesto si u njoj tak vamo tamo bacis koje sjeme pa sta bude bit ce (bolje to neg sjeme bacit u kantu)..... tko zna mozd za par godina budu cijele livade kanabisa...:blah:
 

Zabljak 1992

Aktivan Član
30.01.2008
449
20
0
38
sve je to super kawasaki ali da ne idemo u off ima li neko konkretni prijedlog koja oprema bi mogla da se iskoristi za nadzor?
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
957
1.445
163
Ej ,kawasaki nemoj da ih bacas bez nadzora .Onda do godine ocekuj da tvoje biljke budu pune semena sto ne verujem da zelis ali pohvala za ideju .Ja sam ih dosta video pored puta po vojvodini tako da je tamo uvek nezgodno ici outdoor .
Mine nisu neka ideja jer ako eksplodiraju neko ce cuti i bice zrtava .Klopke za vukove su druga stvar ,hehe .
Za wireless kameru ti je neophodna opticka vidljivost(ide lepo i do nekoliko kilometara) sa tvojom antenom odakle hoces da gledas .Kabast projekat ali ostvariv . Naravno , moras da je dobro kamufliras da je ne bi neko ladno skinuo . Ako je bas udaljena od svega najbolje bi bilo da se napaja preko solarne energije,ipak jos uvek se svi pale na kablove
 

zelenikawasaki

Aktivan Član
07.06.2008
261
8
0
37
sry na off-u
nis ti mene skonto. ja cu mozd 2-3 biljke imat negdi koje ce bit sensi
a ove ostale je i cilj da bude sto vise sjemenja pa da nagodinu bude jos vise biljaka i tako iz godine u godinu.... da ih ima toliko da se nemogu istrijebit! to je meni cilj!

@zabljak sve je to divno i krasno tehnologija al jeb. ti to kad ti je ta kamera i sve to deset puta vece vrijednosti nego wu koja je na plejsu???
tu jednostavno nema ekonomske racunice :vb_smash:
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
957
1.445
163
Polen ove biljke ide i po nekliko desetina kilometara ,pa sa tim oprez ! Ali nema veze ,pozovi za nekoliko godina da svi svratimo u tvoj kraj da vidimo slobodne biljke :)
 
05.11.2008
2
0
0
39
To sa kamerama bi bas bila super fora :)
Mislim da je svako od nas to pomislio bar 1 put.
Ipak mislim da je to jos uvek HI TECK za outdoor.
Ima i drugih resenja za taj problem. Probaj da ostavis samo tebi poznate orjentire i oznake koje ako neko pomeri znas da si provaljen. Dascica od sper ploce sa zakucanim ekserom i postavljena na verovatnu putanju (Vise komada) ce ti pokazati ko je bio na sajtu (taj je u najmanju ruku u zavojima) i obicno su to likkovi iz blize okoline koji su te nanjusili ili znaju za sajt. takodje ima tu jos homemaid spravica koje cu postovati da vidis okvirno kako naj bolje da se osiguras.
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ma nije u tome fora ja bi postavio mitraljez za takve ljude jebes kamere .....
licno bi mu ruke posekao,, sta ima da dira nesto sto nije ni zasluzio , a ni ljubavi pruzio nek otkine jedan cvet a ne celu biljku a najgore jos onu koja nije ni procvetala...
ja verujem da takvi ljudi kad bi bile bve biljke,, jedna muska jedna zenska poneli bi kuci onu musku i smrkali polen posto nemaju pojma nista o uzgoju..
 

Petar Pan

Aktivan Član
18.07.2006
228
55
28
Zabljak 1992 je napisao(la):

jel netko možda naletio na ovakav uređaj ali s malo većom udaljenošću kamere od prijemnika? 100m je stvarno malo za moje potrebe, treba mi bar kilometar. A cijena od 29.99 funti za ovakvo nešto zbilja nije puno, pa kome odgovara daljina...

p.s. uffff otkad nisam bio na vutri.org. Veliki pozdrav svima!!!
 

Noname_

Aktivan Član
26.03.2009
235
0
0
34
Ovako, momak je otvorio temu samo da se prokomentira ta stvar za kamere...naravno ima tu svega...razlicitu ljudi i razlicina misljenja!
zato tko kako zeli,inace ja to i nebi koristio bas! .Ko nemozes pratit sajt i obilazit normalno ta kamera ce mu sam napravit sranja...radim neke stvari s kamerama raznoraznim i znam nesta o tome i nebi bila najbolje opcija stavit kameru,mada se moze i nije problem.Postoje senzoti bežični,znaci bez kabla.On se moze stavit bilo di i dosta je praktican(recimo da je velik kao manja jabuka)i kad smo ga stavili na drvo parsto metara ostavi se uredaj(prijemnik)na koji javlja da je netko doso do vaseg sajta i stoji i gleda i nevjeruje sta je nasao!uopce nije problem u taj uredaj napisat i vise brojeva mobitela i javi vam na mob.Da napomenem senzor je jedno a kamera drugo.Senzor razlikuje nesto sto se mice od onog sto se nemice,pa tako cim se nesta pomaklo on javi,dok kamera snima.uvjek postoji opcija da naleti ptica i stane pred njega i l par il vepar i on zove vas na mob,na vamaa je dal idete vidit ili ne...uglavnom ima tog svega i svacega..
ipak ostajem na misljenju mani se kamera i budi vrijedan i obidi sajt...ko voli nek izvoli
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
evo ovak, ja kao Microsoft inzinjer i Cisco ccna kazem ti da je to glupost.

kao prvo:
da bi dobio prijenos od 3-4 km moras imat jebeno usmjereno antenu sa bar 48 dB...-jebeno skupo
htio ti ili ne moras na to postavit neki switch, jer ti to bez toga nece radit.- UBER skupo
Drgo:
Antena, kamera, konverteri,itd trose enormnu sumu struje.

sve u svemu totalna glupost

imas za kupit cijelih kompleta
naso sam ti shemu za spajanje za 1.5 km
http://2008.telfor.rs/files/radovi/02_38.pdf

cijena ti se krece oko 3-4k eura

jesi siguran da ces ulozit tolko? i jesi siguran da ti to neko nece maznut?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Za 100-200€ se bez problema napravi wireless prijenos na čistini i do 20km,još ako se napravi homemade antena cijena je zanemariva.Ruter se nađe za 50€ pa nadalje,neki stari pentium 3 za spojiti ruter,solarna ploča i baterija za napajati to...
Može se svašta skrpati ali ne vidim smisla opčenito te investicije i truda...
Priroda i tehnika neidu baš zajedno :)
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
PC, Web Cam i Web'n'Walk stick
Slozi se da svakih 10ak min okida slike ili streaming video (nepotrebno imho).
I spajas se lagano na remote.

Jedini problem je struja za pc.