Videonadzor sajta

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
ovak da.

super ideja, nabavit neki mali e-pc li HP-ov ultra slim pc koji trosi max.
jos bolja ideja ako imate neki stari laptop- trosi max 45w struje a mislim da je to sa nekim manjim panelom totalno izvedivo!

samo ja to svejedno nebi radio ako za 3-4 biljke a o stotinama ne zelim ni pricat...
 
07.05.2015
52
77
18
34
aj da ozivimo temu :p
kamionski akumulator zakopas plitko u zemlju(oblozis,zastitis) kamera na 20-30 m od biljki, senzor spojen sa kamerom na 4-5 m od biljki dobro kamuflirani, externa memorija 80 giga (i vise nego dovoljno) pored kamere... sve i da kupujes novo ne bi preslo 300 evra u vrh glave(polovno sklepas i za 150 evra). nemas direktan prenos ali moze da snima opusteno mesec dana... dodjes sa smart fonom prebacis preko USB-a podatke, pregledas kod kuce sta ti se desavalo sa stekom. ne mozes spreciti kradju ili prirodne nepogode, ali da vidis lopova stvarno neprocenjivo. Napredovala tehnologija a cene pale :D
 
07.05.2015
52
77
18
34
malo sam izlupetao na brzaka ne znam ni gde nadjoh temu, a u tehniku se ne razumem toliko :D kad malo bolje razmislim, uzmes prenosni USB internet (nzm kako se tacno zove) al dodje ti ko mob, ili ko je bas strucnjak nabudzi bolji fon uplati kredu na karticu i programira da mu se salju snapshotovi na mob. zanimljiva tema u svakom slucaju, pogotovo zrtvama kradje biljaka.
 
08.12.2015
128
191
43
Ima ko kakva iskustva sa ovimi kamerami iz ebaya? Imao sam jedno kinesko al nije radila dobro... :( ove godine trebam nekvo koja šalje mms ili email. Netrebam top kvalitete slike... samo da znam da me ne čeka murija na sajtu :D
 
08.12.2015
128
191
43
Ma da ali sa dronom trebaš u bližino sajta... ak imaš kamero sa mms funkciju šalješ od kuče sms komado za sliku i je toto :)
 
29.11.2015
59
143
33
Jedino pravo riješenje su lovačke kamere sa MMS-om,sve drugo je preskupo i prekomplicirano za sajt bez struje.Jedan akumulator od motora ili UPS-a može bez problema pogoniti kameru (zavisno od broja slika koje namjestite da ispuca kad se upali senzor) otprilike mjesec dana.Ako stavite i solarni panel (mali do 40W) onda može raditi u nedogled...ako živite na jugu kao ja.Trenutno nas par nadgledamo 15-tak takvih kamera i stvar radi bez problema.Pogotovo ako imate jedan kozji puteljak do sajta na koji namjestite kameru možete prilično mirno grow-ati i dolaziti do sajta.Malo se treba ispraksirati u pronalaženju najboljeg položaja za montažu i urediti samo okruženje oko kamere da vam se ne desi da jednu noć zapuše malo vjetra pa ujutro imate 500 slika na mobu zbog grane koja je hvatala senzor.I onda ispadne da više trošite na karticu u kameri nego na onu u svom telefonu.Slike se mogu slati i na mail i mob ili oboje,i samo konfiguriranje je obično "prilično"jednostavno.
P.S.
Ove kamere što sam naveo da ih nadgledamo nisu postavljene u svrhu grow-a,već kontrole i broja divljači u mom kraju,ali sistem ugradnje i upravljanja je isti.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ukleti Holandez

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Nikada ovako nešto nisam radila, ali ajde da bacim ideju. :)

Na ovim kineskim sajtovima postoje da se kupe jeftine IP kamere (oko 30 dolara), koje imaju mogućnost snimanja na SD karticu, imaju ono infrared osvetljenje (ili kako se već zove da bi se videlo u mraku) i imaju senzor pokreta. Lično sam kupila jednu i iznenadila sam se odnosom cena/kvalitet.

Pored toga bi bio potreban neki jeftini smart telefon koji bi mogao da deli internet sa tom kamerom.
I bilo bi potrebno napajanje za ta 2. Možda bi mogle one eksterne baterije ili nešto tome slično, nisam sigurna koja bi potrošnja bila.

Za ovakve kamere postoje i aplikacije, koje te obaveste kada senzor detektuje nešto, plus možete u svakom trenutku da pristupite kameri putem telefona ili računara. I uz sve to može da snima na SD karticu (gde možete da podesite koliko dugo, kad i sl). Ako se sve ovo iskombinuje sa nekim sakrivanjem u drvo i sl. mislim da bi mogao pristojan sistem da se napravi za relativno male novce.

Ali bi trebalo istražiti potrošnju struje i interneta. Mada mislim da neki prepaid broj sa 1Gb interneta bi završio posao što se toga tiče.
 

BobiMan

Cvrcpnin
03.05.2015
129
801
93
O kamerama za nadzor je mnogo toga vec receno u temi sigurnost sajta. @carlos daj neki savet koju konkretno kameru uzeti. Koja je se pokazala kao najbolja kod vas? a da cena nije veca od prosecne plate :)
 
29.11.2015
59
143
33
Uglavnom imamo Acorn,Bushnell,Moultrie i vjerojatno još neke samo se sad nemogu sjetiti...Uzimali smo ih na svakakve načine,iz raznih zemalja (Mađarska,Austrija,Italija,Slovačka,Njemačka...) i to bi nam često ljudi kupili gore i donosili kad bi dolazili na svoje drage "brodiće":makaze:.I to su bile negdje od 30 do 50 % jeftinije nego kod nas.
U početku su ove obične kamere bile skupe,a ove sa GSM funkciom sam gledao ko da je Ferrari u izlogu(pogledaj i nastavi hodati).Zadnje što smo uzimali su bile okolo 300 eura,možda malo manje negdje prije 10-tak mjeseci.Sve su kamere imale mogućnost spajanja externe baterije tako da mislim da je to već standardno kod sviju.I sve su nam spojene na akumulatore jer baterije u kamerama neće dugo.Njih više zamislite kao backup akumulatoru.
Noćne slike su više-manje kod svih prilično zadovoljavajuće,što više IR dioda na kameri to je bolja slika po noći.Još bolje je ako su te diode crne pa se uopče ne primjete u mraku dok kod ostalih se ipak primjeti(bar životinje nekad znaju primjetiti).Preko dana slika dosta ovisi o položaju kamere,sunca,dijelu dana,vremenskim prilikama i neprilikama.Uglavnom je formula poznata:Više para više muzike,tj.pixela.
Što se tiče dostupnosti domaćih mreža na kamerama za HR nema problema,VIP i T-Com su bili tu i prije par godina a sad su i ostali u ponudi.
Ne bi trebalo biti nekih problema ni kod ostalih(osim ako niste stvarno negdje na vrhu planine sa nekim ljevim pokrajinskim provajderom).
Nekad je trebalo napraviti firmware update da bi se pokazale nove mreže koje su dostupne,nekad i nove opcije u menijima ili samo ispravljanje nekih bug-ova.
Teško je reći konkretno koju kameru uzeti (baš taj i taj model)jer većina ovih koje imamo nema više među ponudom jer izbacuju svi nove modele prebrzo.
Ovo je slika sa neta Acorna,neznam jeli isti model ko ovih par naših,ali je po slici isti...
s-l1600.jpg
 
08.12.2015
128
191
43
Interesantno! Al 300€ je dosta visoka cjena. Kakvi je triger? Ima i kakvih problema sa mms?

Ak imaš tačno najbolju kamero pa moguče ju je nekdje na netu nači al? Ajd reci mi koja je najbolja za tebe (cjena/performance). Hvala ti ;)
 
29.11.2015
59
143
33
Je,cijena je relativno visoka,najvjerojatnije zato jer smo uzimali uglavnom kamere poznatijih proizvođača (pogotovo ove sa GPRS funkciom) baš zbog toga da izbjegnemo probleme sa konfiguriranjem ili nemogučnošću konfiguracije zbog nepostojanja lokalnih mobilnih provajdera u samom software-u kamere.
I to je znao biti problem uglavnom samo na početku kupovanja takvih kamera od prije par godina,sad svi (bar ovi poznatiji) proizvođači imaju bar par ako ne i sve mobilne provajdere (HR).
Konfiguracija samog MMS-a je kod svih slična i okvirno jednostavna a probleme možete očekivati sigurno,pogotovo kad to radite prvi puta.
Postoji program kojim se konfiguracija napravi na PC-u,sejva se u obliku datoteke koja se onda kopira na SD karticu od kamere.Onda testiranje-pa skužiš da nešto ne šljaka kako treba,pa ponovo konfiguracija...i tako nakon par puta uđeš u štos pa kasnije ide puno lakše.
Nekad kod neke kamere ne možeš izkonfigurirati MMS nikako,jednostavno ne ide i onda nakon pola dana zajebancije i nervoze probaš umjesto VIP-ove kartice sa T-Mobile i sve proradi za 5 minuta(ili obrnuto T-Mobile-Vip).
Zadnje smo kamere uzimali skoro prije godinu dana pa je i zbog toga cijena takva.Sad gledam malo po njuškalu i ima ih za 180 €,12 MP slika,1080P snimanje,32Gb kartica ide u utor,Black IR diode,samo je kamera "no name" i zato je vjerojatno i takva cijena.
I sad ako nemaš baš istu takvu kameru doma,teško je reći valja li ili ne.
Ova sa njuškala je na papiru prva liga,bolja od pola ovih koje smo mi uzimali,e sad koliko će dugo raditi i kako...
Senzor za okidanje radi ok,samo treba urediti malo prostor oko kamere da nema nikakvih opstrukcija oko senzora u obliku grana ili visoke trave baš u samoj blizini ili direktno ispred same kamere.
Ja sam za neke radio i kućišta od šperploče da ih dodatno zaštitim od vremenskih prilika/neprilika.
Ako kupujete preko domaćih oglasnika onda je najbolji način da se telefonski kontaktira prodavatelj i on može dati točne odgovore koji se tiču baš te i te kamere za koju ste zainteresirani.Stvarno je teško dati preporuku za kupnju ako baš tu kameru nemaš doma pa znaš njene prednosti i eventualne nedostatke,a da ne govorim o tome da je za godinu dana više vjerojatno nema u ponudi.Znači netko ko je kupio nedavno neki model i zadovoljan je s kamerom može reći:E,to je to!
Svi ostali se mogu voditi po cijeni ili imenu poznatijih proizvođača...
 
12.05.2015
32
20
8
33
Jamaica
Što se tiče bilo kakvih sačekuša na sajtu dronovi mila majka ;)


Ali opet...složit drone je i posao i cijena.Pogotovo FPV.Za neki šit drone,FPV,kameru i radio prijemnik treba ti jebačka plaća i odlično znanje. Nije to sam tak vjeruj mi.Učlanjen sam u jedan HR aeroklub i razumijem se.
Sve u svemu prek 5 tisuća kuna/750e + carina 25%

I to za neki odvratno loš dron

www.hobbyking.com i evo ti sajt pa si malo gledaj cijene

Peace :thumb:
 

publicenemy

Xemurai Billionaire High Till I Die
26.04.2009
278
1.237
143
Los Angeles, California
Ne znam, ja imam kinesko smeće od drona za 700 kuna, sa običnom kamerom, i radio bi posao ja mislim, pod uvjetom da se nekome da vuć i laptop sa sobom, ali FPV je naravno puno bolji, a može se naći već za 1100 kuna kod nas u jednom dućanu...
 
12.05.2015
32
20
8
33
Jamaica
Može se naći FPV sistem za 1100kn.Sa krumpir kamerom.Ali moja cijena uključuje drone koji si sam moraš složi,ali si siguran da neće riknut.I ja sam mislio na FPV sa lcd ekranom montiranom na rc stanicu.Imam doma turnigy 9xr sa fpv LCD-om i vozam ga na polu avionu polu jedrilici(FPV platform na eng.)(PS. Drone slažem ali ne za grow).Ali ako bi išli na soluciju FPV aviona nebi ispalo baš sjajno i bajno ako je mjesto za grow okruženom drvećem ili bilo kakvim visokim objektima.

Ps. Drone prozvodi ogroomnu buku od elisa.Ako rija čeka.Znat će da si oko njih u krugu od par km (sa pravim FPV-om).A sa tim dronom moraš se i dosta približit mjestu tako da ti je jednostavnije prošetat.
 
29.11.2015
59
143
33
Zas 500/1000 eura kupiš amaterski dron tipa phantom 2/3,čini mi se da je oko 500-tinjak eura bila phantom trica ali gola,bez stabilizatora i kamere.
Poluprofesionalni se kreću negdje od 2500/5000 a profi dronovi koji služe za snimanje filmova itd.su od 5 kila oira pa gore...za 1000kuna ne možeš kupiti dron već igračku.
Frend mi ima phantom 3 i go-pro kameru,super zabava tih 20-tak minuta leta i sad gleda uzeti Inspire isto od dji-a kao i phantom.Inspire se vodi kao polu-profesionalni dron(mada bi ja prije rekao advance amateur) i dođe negdje od 2500 pa negdje do 5000 eura ovisno o opremi.
I to je razlog zašto ga nisam još nabavio...skup sport ako misliš uzeti i amatersku stvarčicu...