Videonadzor sajta

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
ovako... pošto sam zainteresiran za ovaj pokus,:icon_cool: a i tema je interesantna htjeo bi saznati što više informacija u vezi videonadzora mjesta na kojem sadite i kolko sajt može bit najviše udaljen (dali može bit udaljen 3-4 km?).. kolko novaca sve to može koštati?...itd. sve informacije su dobro došle...

Pozz svim vutrašima!
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Ako mene pitaš, to je totalna glupost, ali ako si baš odlučio nabavi wireless IP cameru, možeš je gledati od bilo kud di imaš pristup netu. Jedino moraš osigurat nekakvo napajanje na tome stablu ili di je već kačiš, znači baterija ili struja. Cifra je oko 500njak kuna.
 

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
zašto glupost?? pa ak si neko želi osigurati svoj sajt od potencionalnih lopova ili murje da vidi šta mu jede biljke i u kakvom je sve to stanju TRENUTNO da duži period se isplati.. di se to može nabavit?
 

fĿőШ∆S┬eЯ

Aktivan Član
05.06.2008
227
6
18
36
poparo sam se od smjeha kad sam si zamislio tu kameru okačenu o stablo na nekoj pustopoljini di nema žiwe duše...
al fora je to stwar ako ti Pseta drotovska misle sačekušu isfurat(a ti ih zentaš na malom screenu:)
 

Casper

Aktivan Član
14.01.2008
232
16
0
36
pa to nije glupost, dosta outdoor growera (oni veči uglavnom) se sluzi kamerom kako bi osiguralo sajt... mislim da je to odlična ideja... sljedece godine mozda i ja budem to napravio ako budem imo para. sigurnost na 1. mjestu
 
  • Sviđa mi se
Reactions: kiajzma12

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Ako imaš kameru da ti snima sajt neko vrlo lako može uočiti istu i poveden znatiželjom će sigurno pogledati šta ta kamera snima. Druga stvar, ako radiš gerilla outdoor onda vjerovatno znaš da nije preporučljivo sve staviti na isti plejs i nikako više od 2-3 biljke zajedno ...

Anyway, radite kako oćete, ja stojim pri tome da je glupo ...

@casper
Ma di si to vidio, imaš neki link, zbilja me zanima ?
 

Casper

Aktivan Član
14.01.2008
232
16
0
36
citao sam o gerilla growingu i pisalo je da je postavljanje kamere dobra opcija sta se tiče sigurnost sajta. link sad nemogu trazit ali kad naletim sigurno budem ostavio ovdje... znaci wireless kameru visoko na krošnju drveta i snima se sajt. neznam sad tocno kako to treba sve isfurat ali namjeravam skuzit to pa druge godine nabacim jednu na sajt posto zivim u dosta naseljenom prostoru sa ograničenim i rizičnim mjestima za uzgoj .
 

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
pa i ja živim u gradu... tako da ono.... de mi reci kolku odprilike najveću udaljenost hvata signal!
 

ZonoM

Aktivan Član
11.03.2008
260
5
0
38
ljudi samo mi nije jasno sta ce da napaja tu kameru.Akumulator bi malo drzao,tako da mi to nije jasno.AL nije losa zamisao.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: GROWeed

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
Mislimda je to ok zamisao.... Ja licno imam iskustva sa kradjom biljaka....
Ja zivim tj. Ziveo sam na selu, na kojem se svi poznajemo cak i znamo da svako sadi i za dve godine od pet biljaka nestalo mi je cetiri.. I bio sam u jako depresivnom stanju zbog toga stalno mi se po glavi motalo ,, da kako moze neko da bude takav i da kako moze neko biti toliko nesposoban zasaditi nesto i morati krasti .. Uvek sam zeleo samo videti ko je to uradio.. Cak i nebi otisao po vutru sam da znam ko je..
I dok sam prico ljudima da su mi pokrali biljke verovatno su bili oni neki od njih..
I dosao sam na ideu da imakamere koje se pale na senzor tj.kad se urade neki pokreti isto tako da se moze podesiti koliki pokret upali kameru sto je za ustedu energije jako dobro .. Preporucujem ty to iako ja nisam nikada sproveo takvo nesto u delo..
Pozdrav za zamisao u jako dobrom pravcu gledas ipuno se moze nauciti posmatranjem rasta biljke u prirodi ...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: svetisveta

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
eto zoki je upravo sve rekao.... meni i kolegi je prošle godne nestalo 12 biljaka... fino promatraš razvoj biljke iz fotelje... ako imaš i spreman si riskirati novce.. zašto je?
samo mi trebaju sve informacije koje mogu pomoći ne samo meni već i svima sa foruma koje zanima jer takva tema na vutri nepostoji!
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
jedino da ti kamera snima čitav jedan dio brda ili đe već
i da se pali na pokret
može i da ti šalje poruke na mob ili preko 3g sliku
samo ako je vjetrovito
treba ti masa velik hard
i solarne ploče
ima program koji u besplatnoj verziji podržava jednu web kameru
i sve to radi
samo ti treba net na određenoj geografskoj širini i dužini
i bićeš prvi grower na ovim prostorima koji je pao na kameru
jer će sateliti da ti snime konstrukciju i ploče
a ako hoćeš bez neta
onda kada ti kamere snime koje
ti ga nađi
ili zovi policiju

vidiš kakve su gluposti savjeti ovi
e zato fino sledeći put znaj samo ti
i nema greške
kapiraš me
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Ma lik!
Sao moras zajkopat kolko 3-4 km zice u zemlju
i kupit je jjos tu zicu
i opala kamara u kuci
hehe D:
 

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
ovako, nije neizvodivo, naprotiv, izvodivo je skroz da kamera snima i da ti gledaš to što snima
imaš čak onih poe kamera koje struju dobijaju preko mrežnog kabela ako nećeš wireless,
a ako ćeš wireless onda misli na struju! (signal ti baca i par kilometara ako antenom pojačaš signal sa rutera i vidljivost do kamere bude neometana šumom i zgradama,ali računaj na max par stotina metara)
ali s obzirom na to za što ti treba, ja bi se ipak odlučio za mine,
i to ne nagazne nego one mrud mine rasprskavajuće usmjerenog djelovanja
tako da našteliš da ako bere lišće da dobije po nogama
a ako takne top ode glava!
a ako mrud skombiniraš sa kamerom, eto para jer čujem da su snuff filmovi na cijeni!
nastranu šalu na stranu, kad ti se troši na kamere i akumulatore i dsl pristupe po vukojebinama, a što ne kupiš hps i balaste i startere i ovo i ono i ventilatore i tajmere i sve i posadiš na sigurnom?
ali mami i tati vjerovatno ne bi bilo drago?
 

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
dećki malo ste se previše zaletjeli... nisam ja reko da ću stavit... već sam pito dali je to izvedivo i koja je cijena.... mislio sam na one kamere koje se pale na pokret i javlja mi na komp ili mobitel live streaming. tako da baterija može sto dulje izdurat... pare nisu problem..
Naravno da starcima nebi bilo drago
 

mr. Gucho

Aktivan Član
30.06.2006
251
17
18
34
bila je prije 1-2 god nokiina mislim, takva kamera, samostalno napajanje kartica i šalje poruke i slike na mob... raspitaj se