Vidi se da ce Hrv. uskoro½legalizirati vutru½

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
zadnjih meseci je vrlo aktivna kampanja protiv marihuane u skoro u svimn republikama.I u Sloveniji su se stvari opet samo poslabšale :cry:
 

Reggaesaurus

Aktivan Član
02.06.2006
135
0
0
www.geocities.com
doors_of_perception je napisao(la):
Najviše me smeta šta svi misle kako se po travom jedino pasivizira i otuðuje od rada na sebi...
Tuzno je to sto ljudi posmatraju okruzenje kroz nametnutu paradigmu. Jos tuznije je to sto sto niko nema volje da je menja, a najtuznije je to sto vecina nije svesna postojanja sematskog misljenja. U neku ruku mozda su i u pravu (generalno gledano) i ako se posmatra samo povrsina (bar za ovo pasivizira). Problem je to, sto je to samo vrh ledenog brega, niko od njih nije hteo da pogleda koje se sve blagodeti nalaze ispod povrsine.
Otudjuje od rada na sebi, e pa tek su tu u krivu. To necu ni da komentarisem
 
03.07.2006
40
1
0
http://www.bhdani.com/arhiva/161/t1614.htm

ovo je zanimljivo...s ovim se cak i u nekim tockama slazem... jest da opet postoji prenapuhano ko pusi ima jake sanse probati heroin, ali slazem se s onim sto kaze za edukaciju..da klinci od 16-17god i neznaju sto i zasto to rade... ali naravno mislim da dobrim zakonima i dobrom regulacijom bi se sigurno moglo to izvesti, te da postoji dobar edukacijski program...

jedino mi jako smetalo sto kaze da je u holandiji od legalizacije pa do danas povecao broj ovisnika...to su gluposti jer broj ovisnka se i tu povecao drasticno pa nema nikakve legalizacije...mislim da to nema veze s legalizacijom nego vise s drustvom...
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
"Za mene je van pameti da covjek sa hiljadu komada ecstasyja ili kilogramom marihuane moze da bude svrstan pod "posjedovanje u svrhu licne upotrebe".


Pa kako da ne :?: Uzmem kilu i miran sljedeæih 4-5 mjeseci :D
 

Lowrider

Aktivan Član
16.07.2006
69
2
0
sally je napisao(la):
panduri su najgluplja i najodvratnija stvorenja koja su ikad hodala zemljom. gluplji i od dinosaura, fakat.
sve profesije cijenim, al oni su redom svi korumpirani majmuni. ni mrve postovanja ne zasluzuju, eto.
To ti je jedina sorta koju svi, ama bas svi u bukvalnom smislu rijeci mrze, citava populacija, zene, djeca, penzioneri, studenti, gradjani, cobani... Cak ih mrze njihove zene i djeca i na kraju moras znat' da oni preziru i sami sebe sto su "to".
 
09.07.2006
49
3
0
www.Vutra.org
ok! legalizirajte travu slobodno. pa ce sva djeca
prestat prodavat ( DOKAZANO! ) bezopasnu travu
i bavit se eksovima. legalizirajte eksove i bavit ce se dopom!

droga ce uvijek bit problem. ja sam za to da se mala kolicina ( do 25-50g ) ne kaznjava
kao nit posjedovanje 1-9 biljka.

ostalo! kaznit!


PS: POLICIJA! pa sta vi radite ^^ kaznite ove vutrogasce ^_^
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
doors_of_perception je napisao(la):
"Za mene je van pameti da covjek sa hiljadu komada ecstasyja ili kilogramom marihuane moze da bude svrstan pod "posjedovanje u svrhu licne upotrebe".


Pa kako da ne :?: Uzmem kilu i miran sljedeæih 4-5 mjeseci :D


:D :D ma to nije nista pre mesec/dva je lik izjavijo na sudu,da je preko 100kg "skunka" kojeg su mu zaplenili
u iznajmljenoj ogromnoj kuci(cela kuca je bila grow-box)
za njegovu licnu upotrebu-da nije bas pri svesti ali je to za njega,naveo neku bolest....
:D :D :D
AKO NISTA BOLESTAN JESTE- u glavu!!!
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
SLO-Era je napisao(la):
zadnjih meseci je vrlo aktivna kampanja protiv marihuane u skoro u svimn republikama.I u Sloveniji su se stvari opet samo poslabšale :cry:

dodao bih ,zadnjih par godina i u evropi :cry:
za ostatak svjeta neznam :wink:
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
u Evropi ide nesto na bolje...
ovde-SLO je malena kolicina stvarno -prekrsaj(poloznica sa sumom kazne ili sudija za prekrsaje)Bivsi premier je bijo dosta tolerantan do korisnika cannabisa
Cak je i Britanija dozvolila hemp sajmove...
Nemacka radi na toleralizaciji
...
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
nisam se precizno izrazio 8)
Sjevernuu evropu sam mislio.Naprimjer u Danskoj se prije pet godina moglo ladno pušiti na sred ulice,dok danas malo teže.Na kristijaniji su bili štandovi sa raznim vrstama hašiša i trave,da biraš-(kao što se kod nas prodaje povræe na pijaci).Danas je tamo teško naæi pusher-a.Ima ih ali moraš da pitaš nekog ,niko nema puno kod sebe,uglavnom haš dok je travu teško naæi.Jer malo-malo pa prodefilira kordon murije i provjeri sumljive.Dok samo prije pet godina,tamo je što se tièe trave bila potpuna anarhija.
Za Norvešku i Švedsku da i ne govorimo.
Tako da što se tog djela Evrope tièe ne ide baš na bolje :cry:
 
09.07.2006
49
3
0
www.Vutra.org
doors_of_perception :wink:

i to da... mislim ako vec ide tako sta radit

100kg? za to mu treba cca 200m kvadratnih

sto je 200x400 = 80000w hahahahahaha!!!!!!!!

ovo je provala godine SLO ErA pisi to u humor :roll:


250w trosi cca 50kn u 50dana(00-24) ^^ racunaj koliko je dnevno trosio ^____^


ps: inpresioniran sam zelim ja svojih 101kg

:twisted:
 
28.09.2006
3
3
0
42
Imala sam prilike susresti se sa novim Zakonom, uvatili me na putu kuæi sa kartane, iz gluposti, dva murjaka u civilu i ja glupaèa zaboravila i pokazala otvorenu torbu. I lijepo me priveli i otuðili mi 8,9 grama. (pizda im æorava garant je bilo više, popušila gamad)

Samo je došla presuda doma, suca nisam ni vidjela: godinu dana uvjetne, tri mjeseca zatvora za prekršenje uvjeta. Uh, svašta bi im imala za reæ.
 

5AR

Aktivan Član
24.06.2006
227
242
43
meni su prije par godina ukrali pola kile.da,da ukrali.èak se vidi u papirima.naravno nisam se bunio... :twisted: