Vidi se da ce Hrv. uskoro½legalizirati vutru½

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

5AR

Aktivan Član
24.06.2006
227
242
43
ovo moje su vagali u policiji a kad su došli papiri za sud fali pola kile.lopovi :twisted: .toèno se vidi u papirima.al ko æe da se buni,bolje je da je manje
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
pa nisam siguran da je bolje...
evo zasto,kada ti se oduzme roba ili zabranjena supstanca postoji zapisnik o tome koliko je cega uzeto...
osobi kojoj je zaplenjeno terete po zapisniku o oduzetoj robi ili zab. supstanci...znaci ako je uzeto 100gr vutre za tu kolicinu se i sudi, jer dalji postupak sa zaplenjenom vutrom ne ulazi u krivicni postupak sa osumljicenim...
ali pametan advokat moze da digne toliku frku oko toga da ce lokalna vlas morati da ubaci politiku u opticaj odnosno da se dobije sto manja kazna samo da bi advokat cutao...
ovako nesto se desilo i kod nas,ali je advokat bio mnoooogooo namazan (doduse za dobre pare) :wink:
 

5AR

Aktivan Član
24.06.2006
227
242
43
prijatelju vidim da ti to još nisi prošao(a nadam se da ni neæeš nikada). ne terete te po zapisniku o oduzimanju,nego ti to sve šalju u zg na vještaèenje i od tamo stižu papiri za sud.no dobro da nedavim previše išao sam na oslobaðajuèu presudu(što sam i dobio) :D pa zato nisam dizao frku.da nije bilo šanse za to možda bi se i bunio(mada vjerujem da za pola kile više dobiješ i pol godine više).
 

imported_cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
58
3
0
Wicko je napisao(la):
jedino mi jako smetalo sto kaze da je u holandiji od legalizacije pa do danas povecao broj ovisnika...to su gluposti jer broj ovisnka se i tu povecao drasticno pa nema nikakve legalizacije...mislim da to nema veze s legalizacijom nego vise s drustvom...

Ne znam što si s ovim htio reæi . I koliko ja znam u Holandiji se broj ovisnika bar onih o heroinu i drugim sranjima smanjio s 300.000 na negdje mislim 50-60000. Ovo je èak i oni papak Sakoman jednom priznao na nekoj TV emisiji sam gledao .
I èisto sumnjam da æe u Hrvatskoj bilo šta u skorije vrijeme legalizirat ili dekriminalizirat ,prije samo nekoliko dana su donijeli neki usrani zakon po kome se sve droge poistvojeæu.Jesu pametni u pièku materinu ,šta misle što æe sad prije neko odluèiti da šverca kilo heroina ili kilo vutre ,kada mu je zarada na jednom pun ***** veæa. Jedino što ovim možda postignu
veæu cijenu vutre na tržištu a time æe i zarada kriminalcima u saboru da se poveæa. Ðubrad jedna prodaju ovo govno niti v od vutre nije ,veæinom je vutra uzgojena iz sjemena za ptice(industial hemp)toliko loše uzgojena i osjemenjena da je stvarno mogu duvati samo neznalice .Ali nisu oni krivi što ne znaju, krivi su opet ova ðubrad korumpirana i šupèine dezinformatorske .
Samo seru našli smo neku zelenu tvar na koju se sumnja da je marihuana što æe potvrditi vještaèenjem kad se naðe THC ,za koji sumnjam da gu veæini robe u nas ima i u tragovima.Uostalom i ako ga ima to je jako malo , niko u nas ne testira vutru na druga sranja npr.PCP, lijekovi razni ,razna otapala i ko zna èime je sve neki idioti ne tretiraju , da bolje puca .
Ovdje u nas ne zna se koji su gori ova vlast ili dealeri(velika veæina njih,mislim možda ima negdje nekih likova koji rade dobru vutru po uzoru na one iz Holland) u stvari istu su jer suraðuju skupa i beru lovu zahvaljujuæi našem neznanju.Koliko ljudi u nas zna što je dobra vutra i koliko je ikad i vidjelo da bi znalo ,rijetki sretnici koji su imali šanse da im neko donese iz vana ili da ode vani pa proba ili ako su i vidjeli kako dobra stvar izgleda to je bilo preko neta i sl. Rijetki uzgajaju nešto propisno i opet to je i manjim kolièinama i nema za svakoga.

Nego jebo to sve,uzalud je sjediti skrštenih ruku i èekati kad æe se ove budale na vlasti promijeniti na bolje, treba ljude poduèiti uzgoju i tako jednim potezom sjebati i ove što zabranjuju i ove i što snjima u kooperaciji prodaju ovu tzv.marihuanu .Stoga pozdrav pokretaèima ovog foruma i vutra.org-a.Samo naprijed ! Što više savjeta o što jednostavnijem i isplativijem uzgoju propisne vutre.
 
28.09.2006
3
3
0
42
Eto doznah jednu olakotnu okolnost u vezi promjena u Hrv. Kaznenom zakonu. Dakle, najebali svi optuženi po èlanku II., posjedovanje ili uzgoj s namjerom raspaèavanja, ne gine im robija. Ali, optuženi po èlanku I. Kaznenog izvuæi æe se sa uvjetnom i masnom novèanom kaznom. Prvi èlanak govori o posjedovanju, dakle samo posjedovanje i korištenje u privatne svrhe i dalje se po zakonu blago tretira.

Mislim , to i dalje sve ovisi o sudovima, jer badava je policiji ako vas privedu sa pet smotanih jointova, a sud odluèi da je vaše kazneno djelo beznaèajno - ode na prekršajni. Samo nedajte da vas uvate u Gospiæu ili igdje u Lici, najebaste ko žuti :? Pogledajte u wikipediju pod ''Lièko rukovanje'' pa da vam bude jasno kakvo je tamo ozraèje što se tièe nediskriminacije, tolerancije i slobodnog disanja. Al ak vas uvate kod mene, sutkinja K. je prilièno blaga prema ''nama''. :wink:

E, da, frend kojeg su uhvatili nedavno sa pedesetkom je optužen po prvom èlanku (hvala ti Bože) pa mu se smiješi godina do dvije uvjetno i petnajstak tisuæa kuna kazne (cca 2000 ojra) :arrow:
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
5AR je napisao(la):
prijatelju vidim da ti to još nisi prošao(a nadam se da ni neæeš nikada). ne terete te po zapisniku o oduzimanju,nego ti to sve šalju u zg na vještaèenje i od tamo stižu papiri za sud.no dobro da nedavim previše išao sam na oslobaðajuèu presudu(što sam i dobio) :D pa zato nisam dizao frku.da nije bilo šanse za to možda bi se i bunio(mada vjerujem da za pola kile više dobiješ i pol godine više).

Zar mislis da ovo pisem napamet ??

Ne ide celokupna kolicina na vestacenje !! Ako se ustanovi da je oduzeta supstanca nedozvoljena,da li ti se sudi za kolicinu iz koje je dobijen pozitivan test na THC ili se sudi po zapisniku na oduzetu kolicinu ?!??
 
30.08.2006
0
0
0
ja ne vjerujem da æe se marihuana uopæe legalizirat zato što je veæina hrvata zadrto...ja svog profesora pitam kaj misli o rastafarijanizmu a on meni kakvi su to ljudi koji vjeruju u jaha odnosno haile sellasia..grrr..uglavnom želim reæ da je marihuana za veæinu ljudi droga šta nije istina..
 

5AR

Aktivan Član
24.06.2006
227
242
43
razlika od pola kile bila je u zapisniku o oduzimanju i u optužnici.a sude te po optužnici...
 
23.01.2005
47
1
0
46
ma kakva legalizacija u hrvatskoj?
ovdje ako ti naðu samo jedan joint ideš u zatvor po novome zakonu koji je veè stupio na snagu legalizaciju nitko nikad i ne spominje
 
28.09.2006
3
3
0
42
Sudi ti se za cijelu zapljenjenu kolièinu. Sve ovisi o tome jesi li imao sve u jednom paketu ili je bilo pola kile u paketima po 50 g. Ako je bilo u ketovima, najebo si. Robija ti ne gine. Ako si imao sve u jednom paketu, ide ti po èlanku I. Kaznenog zakona o drogama, dakle posjedovanje. Ako su bili ketovi, ide po Èlanku II. posjedovanje s namjerom raspaèavanja.

Ako se radi o pol kile... Dvije tri god. uvjetno, sigurno. Ja sam za 8,9 g dobila godinu uvjetno. Sretno, èovjeèe :?