Violator Kush-Wembley-Indoor 400w HPS by Blade

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Ide jedan indoor od mene nakon što ga nisam radio 4 godine,cista improvizacija by Blade.Plan je nešto vegetacije neznam još tocno koliko vidjet cu razmišljam o jednom topiranju pa cu vidjet kako ce se razvijati stvar....LST svakako znaci kad mi ljepo popune prostor bacamo se na cvijetanje...ne težim savršenstvu što cete vidjet iz priloženog....zajedno pratimo :)

Sjeme : Barnys Farm *Violator Kush* 5 kom fem
Pyramid Seeds *Wembley* 5 kom fem

Rasvijeta: HPS 400w postavljena na 60 cm od bilja,vegetacija 22/2 cvijetanje još razmišljam al nece biti samo klasika 12/12...pokušat cu nešto što sam vidio na jednom americkom forumu...uglavnom radi se o manipulaciji režima rada svijetla...pa cemo vidimo...

Box : Zasad ga nema,PVC reflektirajucom folijom pregrađen cosak prostorije,kako ce se biljke razvijat tako cu ja prilagođavat prostor

Gnjojivo: Valentin gnjojiva za sobno bilje list za vegetaciju....za cvijetanje mix Plantelle cvijet i Valentin cvijet gnjojiva.

Klijanje : Direkt iz banjice u kojoj ce i ostat,održavanje zemlje vlažnom,niknule su brzo..(48 h)...

Voda: U pocetku destilirana a poslje iz bunara koji izvire iz pjeska... (ne mjerim PH nemam s cim)

Zemlja : Neki moj mix koji mi se pokazao OK,mješam Kompovit zemlju sa supstral Brill u omjeru 50/50 + dodajem pepeo

Temp : Kad radi rasvijeta ne prelazi 28c kad je ugašeno ne pada ispod 20c

Ventilacija : Ne postoji J,samo prirodna cirkulacija zraka,improvizirana cijevima za el kabele...

Vlaga : Oscilira od 40 do 50 nekad i 70 ovisi koliko imam vremena za zahebanciju s tim,uglavnom još nisam upratio da je pala ispod 40

Tegle: heh..nema tegli,ima banjica za kupat bebe u koju sam više od 100 lit ove moje mix mješavine zemlje stavio..biljke rastu iz te banjice SVE pa cu ih ja povijet i savijat kako ce mi odgovarati

Problemi tehnicke prirode što se fotki tice..bit ce riješeno za koji dan molim za razumjevanje,tek 3 za vrijeme trajanja radova i priprema :

 
16.09.2012
19
10
0
39
Fabrique Belgique
Blade je napisao(la):
Rasvijeta: HPS 400w postavljena na 60 cm od bilja,vegetacija 22/2 cvijetanje još razmišljam al nece biti samo klasika 12/12...pokušat cu nešto što sam vidio na jednom americkom forumu...uglavnom radi se o manipulaciji režima rada svijetla...pa cemo vidimo...


jel moze jos rec dve o tome....
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Nadam se da ti nece pratiti probleme situaciju gdje su sve u istoj banjici. Do sada u biti nisam vidio da netko nije imao :) U svakom slucaju pratim, drago mi da si se prebacio malo i unutra :)
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Ma samo ti improviziraj, igraj se, nadam se da zalihe od outdoora nisu potrošene, kad imaš vremena za igru i improvizaciju:vb_wave:
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
E hvala za podršku svima:

JackBlack-neznam šta bi ti napisao pošto i sam experimentiram i nisam siguran u ništa
Mazar-nisu potrošene jednostavno neda mi vrag mira...šta da ti kažem
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nerp and mazar

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
Blade ti si ozbiljan grower,daj neku lovicu za ph metar,isplati se.Imas na njuskalu 100-tinjak kn.Ovaj Wembley kazu da je heben za zicu:) Blade-indoor go,go:thumb:
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
GO BLADE GO !!
jos jedan 'JEDI' grow,ja se nadam-may the force be with you ,)
pratim,i uzivam..



Blade je napisao(la):
Rasvijeta: HPS 400w postavljena na 60 cm od bilja,vegetacija 22/2 cvijetanje još razmišljam al nece biti samo klasika 12/12...pokušat cu nešto što sam vidio na jednom americkom forumu...uglavnom radi se o manipulaciji režima rada svijetla...pa cemo vidimo...

e'o ti ideja,ja sam razmisljao da probam ovo,mozda si na to mislio ,)



[DISCLAIMER]: This information is provided as experimental data and not fact.

'The only photoperiod manipulation from years of experiments that offered discernible improvements was this adjustment made for 1 or 2 calendar weeks at the point of maximum flowering rate: Daylength of 21 hours, 36 minutes with a dark period of 12 hours. To accomplish this, you need a 7 day, 24 hour digital timer. During a 7 day calendar week on Earth, the "sun" only cycles 5 times. This permits easily switching back to the regular 12/12 at your discretion. You may want to only alter during peak flower production to stimulate the plant's metabolism. Using this photoperiod throughout the flowering cycle will cause this:

A variety that takes 49 days of 12/12 to mature, won't see 49 - 12 hour dark periods under 21:36/12 until almost 10 calendar weeks have passed.

The total increase in light energy is almost 80%, which will produce larger yields, if all of your other enviromental conditions are kept optimal.

The total increase in flowering period is only 40%, half the potential room for improvement. This means you don't have to be perfect to win out.

Selective application of the 21:36/12 photperiod for only 1 or 2 weeks extends the wait only 2 to 4 Earth days, which makes up the missing 2 complete day and night cycles each week on Planet Ito. This permits the additional light energy to be provided without purchasing additional equipment or overloading existing circuits, which maximizes the existing system's capabilities. The main advantage is that matched with co2 and optimal nutrition, the plants metabolism will increase dramatically. I have only successfully tested this photoperiod for two weeks. The potential for a net increase of 40% over the entire cycle (80% increase in light energy vs. 40% longer wait) is worthwhile. Don't be afraid!

Day 1 - Sunday, 6:00am til Monday, 3:36am
Day 2 - Monday, 3:36pm til Tuesday, 1:12pm
Day 3 - Wednesday, 1:12am til Wednesday, 10:48pm
Day 4 - Thursday, 10:48am til Friday 8:24am
Day 5 - Friday, 8:24pm til Saturday 6:00pm'
(taken from 420 MAGAZINE)
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Što se igraš sa zemljom,kad znaš kako te igre završavaju u većini slučajeva.
Jedared kupio taj kompovit,još je bio i Bio :)...nikad više :icon_lol:
Aj' sretno sa growom:spliff:
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
dobro si se setio i ti malo da potrosis struje,a ne samo sunce da radi svoje.

sretno ti bilo ovo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pozz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mazar

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
pa onda je josh jednostavnije onaj rezhim 12/1 -ima tema u engleskom podforumu..
iliti :
12 hours ON, 5.5 hours OFF, 1 hour ON, and 5.5 hours OFF for each 24 hour period.
i cvjetanje :
"FOR FLOWERING!
Flowering is simple as well, but its important during this delicate period in a plants life cycle to follow as closely what the evolution of the plant is looking for. Veg is different, the plant just wants to grow as big and lovely as it can. During flowering the plant is following a very specific genetic code for its conduct to continue the propagation of its species. This is why we adjust our lighting every 2 weeks.
When we begin flowering, move everything to 11 hours on, and 13 hours off. You will keep this for 2 weeks, then drop the lighting period by 30 minutes, I.E. after two weeks you will switch to 10.5 hours on, and 13.5 hours off. Continue this 30 minute drop every 2 weeks until you reach 9 hours on/ 15 hours off. ...."

po brokju suncanih sati vjerojat no razlika nije velika-ne mozhe biti velika razlika u zbroju sun.sati..ali ovo mi djeluje jednostavnije + prirodnije-shto se faze cvjetanja tiche pogtovo.
 

grow_man_

Aktivan Član
13.06.2012
82
13
8
42
Ovo će biti nešto strašno,ipak je to Blade,sretno i ovo se mora pratiti :) pozz
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
sasjeci nas blejd...violently :)

samurai-2.gif
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Poz ekipa,ovako temp u boxu je odlicna..vlaga kad je box ugašen naraste na 60% kad je upaljen padne na 40 %...biljkice su bile stare stare 3 dana kad je fotkano i do sad mogu prmjetiti da je Wembley napredniji od Kusha...zasad....
Hranjene još nisu a zalivene samo jednom....3 fotkice....






Problem :
Na 2 sjemenke Kusha klica mi se zavila oko sjemenke,ona je pukla listici se formiraju,zbog klice nemogu se probiti van i te dvije još nisu niknuke...izvadio sam ih i razvio klicu koliko sam mogao...nadam se da ce se bar jedna spasiti....vidjet cemo..

 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.