Virusi!!!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Juče dok sam tražio crackove navuko virusa i svega i totalno si sabio komp i sad instaliro windowse ponovo i nemogu iz sistem32 foldera obrisati jedan dll fajl koji mi nod prepoznaje kao virus i neznam šta da radim a i nije mi jasno odakle je kad sam formatiro c a ndrugim diskovima mi nod ništa ne nađe.
Probao sam i saonim gipo move on boot programom koji ti miče fajlove prije bootanja windowsa ali ni s tim nisam uspio
Pomagajte

E da i nemogu otvoriti adobe audition i imam gomilu onih svchost gluposti među procesima i neznam šta da radim
 

pecko88

Aktivan Član
26.04.2008
235
4
18
45
Downloadiraj "process explorer" uspavaj virusa i obrisi ga slobodno.
Isto tako mozes downlodirati autoruns, dobra proramica kako bi vidjeo sta tacno se ukljucuje zajedno sa windowsom.

Pozdav...:ludaci_lol:
 

Weed Killah

Aktivan Član
13.01.2006
318
22
0
da vidis sta ti se pokrece sa vindozama na pocetku otidju u run i utipkaj msconfig i odi na karticu startup...

ako ni to ne pomogne, bootaj u safe modu i onda probaj obrisati
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Ne da se ni u sejf modu obrisat
Probat ću još ovo i čuo sam za neki program unlocker koji ti omogući da valjd bilo koji fajl obršeš ilii štagod ali čini mi se da bi najbolje za moje mentalno zdravlje bilo da popržim sve na dvd-ove i napravim foramt cijelog diska svih particija
 

pecko88

Aktivan Član
26.04.2008
235
4
18
45
Weed Killah je napisao(la):
da vidis sta ti se pokrece sa vindozama na pocetku otidju u run i utipkaj msconfig i odi na karticu startup...

ako ni to ne pomogne, bootaj u safe modu i onda probaj obrisati
Aj molim te samo downlodiraj ovo autoruns pa usporedi sa msconfog-om.
Videces o cemu govorim.
I kao sto sam prije rekao "Downloadiraj "process explorer" uspavaj virusa i obrisi ga slobodno."
Mozes ovo raditi sa pun windows ili safe mode, nema nikakva razlika.

Ove dve mozes downlodirati sa microsoft.com.

Ajt pozdrav...:ludaci_lol:
 

brend

Power of Marihuana
04.06.2005
323
25
0
50
Unlocker je dobar programcic ali moze i stetu da ti nanese jer taj dll faj koji je zarazen je potreban za rad windowsa.Sto znaci da iz dll fajla moras da izvuces virus sto je nemoguce.Ako ga i obrises pokusaj da ga nadjes negde na netu i vratis ga u sistem 32.
 

pecko88

Aktivan Član
26.04.2008
235
4
18
45
Lucide nemoj me pogrsno razumeti, pa izvini me molim te..:icon_mrgreen:

Znaci sa harda i da obrises sve fajlove, nista se nece desiti hardu, pa cak i da uspes da ih tako obrises da nijedna kompanija koja povraca izgubljene podatke ih ne moze povratiti.

Pozdrav...:ludaci_lol:
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Ma sad mi i zvuk ošo i stalno zablokirava komp i banner na vutri uopće nije onaj koji bi trebao biti sad ću počet na dvd-ove pržit sve i onda da hard oglancam ko svinju od svih podataka
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Casna rec da ga je zeznuo brisuci podatke...Format nista ne vredi,niti bilo kakva druga stvar...Ne moze se instalirati win ni bilo sta drugo raditi sa njime...Evo ja ga koristim kao podmetac...
A nosio sam ga u 7 radnji da ga poprave,i svaki mi je rekao isto...Unisten je softver brisanjem odredjenih fajlova...


 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Neznam kakav je to onda hard disk inače nema tu moš sto puta formatirat nema to nikakve veze inače, barem koliko ja znam a i formatiro sam hardove nekoliko puta
 

pecko88

Aktivan Član
26.04.2008
235
4
18
45
Znaci najlosije nesto koje se moze desiti hardu je da ostetis MBR (Master Boot Record).
Ali i to nije neki problem da se popravi, mozes koristiti bilo koji sofware za pravljenje particije, pa cak i fdisk.

A ovaj hard koji ti vise ne radi, najverojatnije je fizicki ostecen, ili mu je elektronika crknula.
To su jedina dva defekta koji mogu ostetiti hard nepovratno.
Ako neko zna neki drugi nacin da se hard osteti, neka me ispravi.

Pozdrav...:ludaci_lol:
 

Weed Killah

Aktivan Član
13.01.2006
318
22
0
istina, cak i ako elektronika rikne a ploca je netaknuta mozs nabaviti identicnu elektroniku s nekog drugog harda i radit ce..
 

pecko88

Aktivan Član
26.04.2008
235
4
18
45
Tacno, ako imas pristup do neki identican hard (kome je primer crkla ploca ili glave), onde mozes zamjeniti elektroniku i walaaa, radi opet...:icon_mrgreen:
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
S tim hardom mogu poceti instalaciju windowsa i formatiranje particija takodje...ali nemoze ze nijedno zavrsiti...