Virusno oboljenje?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Nishiken

Aktivan Član
31.12.2007
53
3
0
88
1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ? sjeme
2.Koliko su stare vaše biljke ? 10 dana
3.Koliko su visoke vaše biljke ?~5cm
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ?
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, ) mjesavina brill typ4 supstrata i komposta
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ? kad se zemlja odozgore osusi, vodovodna voda odstajala par dana s dodanih 7mL H2O2 na 2L vode
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ? otprilike 7, prema lakmusu
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ? nista zasad
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ? CFL 4x20W day light 18/6
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ? prvih tj dana nekih 10cm, a sada je na 20tak cm
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ? PC kuciste, neda mi se sad tocno mjeriti :)
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ?temp oko 28-29 kad je upaljeno svjetlo, pada na 13-15 kad je ugaseno
13.Koliki je ph zemlje ? nisam testirao ali mjesavina je jako slicna proslom growu a tada je bio ph oko 7
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ? nop
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ? ovo je drugi grow



U pitanju su White Widow biljke, i ovo je moj prvi susret s hibridnim skupocjenim sjemenjem i odmah sranja...

Dakle, 5 biljki je isklijalo za 4 dana i nakon kotiledonskih listica koje su sve uredno pokazale, dvije biljke su rasle normalno, a tri su izbacile prvi par pravih listica totalno uvijenih i od tada su samo stajale i u sredini odakle trebaju izrasti listici je rasla nekakva zelena nakupina, tako nesto nikad nisam vidio. Prekjuce sam skuzio da su to ustvari listici ali su isto uvrnuti kao i prvi par i jako je tesko raspoznati ih...

Poslao sam mejl sjemenskoj kuci prekjuce sa slikama al gadovi mi nisu nista odgovorili, a meni se cini da je u pitanju virusno oboljenje kojim je ocito sjeme zarazeno jos u sjemenskoj kuci...


Evo high-res fotki tako da mozete vidjeti detalje...

Sve zajedno

http://img87.imageshack.us/img87/821/img0908lq6.jpg

Najgora

http://img525.imageshack.us/img525/4969/img0913cc2.jpg

Ostale dvije lose

http://img201.imageshack.us/img201/1475/img0912hf5.jpg

Dve zdrave

http://img252.imageshack.us/img252/1774/img0911hf4.jpg


Dakle koje je vase misljenje? Virus ili koji q?

EDIT:
one gornje slike su od prekjuce, evo jos dve od prije par minuta..





 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Vidiš valjda u kakvome ih blatu držiš ... ?
Meni se čine prezalivene, skuhane i ugušene. Probaj spasit ove dvije dok nije kasno.
Obavezno ih presadi u veće posude i pripazi sa vodom.
 

Nishiken

Aktivan Član
31.12.2007
53
3
0
88
te gornje slike su slikane jedno 2h nakon sto sam ih presadio. A kada se biljke presadjuju, treba ih obilno zaliti, imam iskustva s par tisuca sadnica jedne druge biljke tako da im to sigurno nije problem, vjeruj mi ;-)

Inace, da je to problem, onda bi i druge dvije biljke pokazivale neke znakove bolesti, a one se lijepo zelene i sretne su...

zasto kazes skuhane? U istom okolisu imam jos dve biljke F2 nekog nepoznatog hibrida koje su starije 8 dana i one uredno rastu pod istim temperaturama i u istoj zemlji...
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
po meni mozes ti imati iskustava s tisucama i tisucama presadivanja drugig biljaka ali to tlo je definitivno preblatnjavo ....ustvari to je samo blato .
savjet je da to ne radis ubuduce, presadio ili ne presadio ovo je previse...ali mislim da to nije uzrok bolesti !

pitanje je da li si zaljevao sve biljke isto i sa istim posotkom h2o2 ?

ja ovo stvarno jos nisam vidio , iskreno receno .

edit : ako imas mraka u vegu...da li je pc tower dobro izoliran da vanjska svjetlost ne moze uci ? ?
 

Nishiken

Aktivan Član
31.12.2007
53
3
0
88
@weedman:

A jeste se zakacili za to zaljevanje :)

to je bilo tada, prvi put nakon presadjivanja! Pogle ove druge dve slike sto sam dodao, tlo se osusilo i sada se zaljeva tek toliko da se navlazi odozgore, jebiga, ako to nije smetalo tisucama biljki koje sam presadio onda nece smetati ni ovima ;)

U istom kucistu je napravljen i prethodan grow gdje je sve ispalo okej, jedino sto je bilo preslabo svjetlo pa vrhovi nisu bili nesto veliki ali je, opet napominjem, sve super ispalo i nije bilo problema s mrakom, sve je izolirano tip-top, da se nista ne skuzi sta se odvija u kucistu hehe :)

I isti omjer H2O2 je ubacivan i u prethodnom growu...


Evo poslao sam drugi mejl sjemenskoj kuci, pa ako mi ni sutra gadovi ne budu odgovorili onda cu lijepo reci o kojoj se sjemenskoj kuci radi i "izreklamirati" ih i na sto vise stranih foruma pa cemo vidjeti jel ce se onda udostojiti odgovoriti!

Zadnjih par dana intenzivno pregledavam sve moguce probleme po stranim forumima i nigdje nisam naisao na nista slicno ovome! Zona sumraka :)
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
34
ja sam do sada imao par puta tako zakrzljalu biljku uvijenih listova
ali svaka se kasnije oporavila i bila ok
nisam saznao zasto se to desava
ali mislim da bi kolega balcan_smoke znao odgovor
na to pitanje.:wave:
 

Nishiken

Aktivan Član
31.12.2007
53
3
0
88
jel imas mozda slike?

i bas tako uvrnuti listovi bili?

Ja se samo bojim da to ipak nije virus i da mi ne predje slucajno i na one dve zdrave, ali zasad cu ih zadrzati jer su skupo placene :)
 

hempman

Aktivan Član
13.07.2007
67
1
0
50
kakav je sastav te zemlje koju koristis.ja sam imala slican problem sa nekim drugim biljkama pa se ispostavilo da je zemlja bila prejaka.za svaki slucaj nebi bilo lose da izolujes te problematicne biljke ako mozes.ako je virus prenece se i na osala.
A mozda su i mutanti,danas se svasta prodaje kao ww,a F2 hibridi su skloni raznoraznim mutacijama.
 

Nishiken

Aktivan Član
31.12.2007
53
3
0
88
Sjeme je doslo u zatvorenom pakiranju od, kolko mi se cini, najskuplje sjemenske kuce koja proizvodi white widow tako da je vjerojatnost da su sjemenke fake jako mala....

Sastav sad neznam tocno, ali ako su dvije F2 biljke koje su starije 8 dana sretne u toj zemlji, ne vidim razloga da ove budu nesretne! Uostalom, tada bi se bar nazirao problem na one dve zdrave WW biljke, a ne samo na one tri, zar ne?

Dobih odgovor od sjemenske kuce, okrivili su me da je kriva zemlja i da previse zaljevam, a poslao sam im juce i ove dve nove slike koje sam i vama postao i napisao im da bi onda i one dve zdrave WW biljke bile sjebane a one ocito nisu... ugl, samo se izvlace i to sam im napisao pa cekam sada iduci njihov odgovor...
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
Moj ti je savjet,da izvadis to iz PC boxa i smisliš nek o bolje rešenje. Biljkama daj puno bolje prezračivanje, kako bi se zemlja sto prije isušila,može bit prejaka zemlja. Ako si jih presadijo pusti, da se zemlja isuši skroz do kraja.Zalivanje neka bude pumpicom i max 1dcl na takvu veličinu posude.
Ako ti je voda pH7 i dodaš još H2O2(diže Ph vrednost)
 

Nishiken

Aktivan Član
31.12.2007
53
3
0
88
Ne brini se, sada ce PC box biti samo za prvih par tjedana rasta a tada ih premjestam u puno veci prostor pod 250W HPS, preskupo je to sjeme da ga uzgajam za 10g vrhova :))

Biljke imaju prozracivanje, 2 venta upuhuju zrak i pusu po biljkama, jos jedan unutra puse da rashladi lampe i jedan to sve ispiruje van. Jedini je bed sto neznam tocno vlagu, cekam da u lidlu opet dobiju na akciji vlagomjer za 50tak kn :))
 

hempman

Aktivan Član
13.07.2007
67
1
0
50
Uopste ne mora da znaci da ce seme iz istog paketa da reaguje isto na uslove u kojima ih drzis.Ja necu da ti kazem sta da rais(ostavicu to nekom iskusnijem)ali cu ti reci sta bi ja uradila.Prvo bi izvadila te bolesne biljke iz boxa za svaki slucaj.Ako je virus prenece se i na druge biljke.Ostavila bi ih na miru dan-dva pa ako ne pokazu znake da su se same izborile sa problemom presadila bi u neku laksu zemlju(citaj propusniji supstrat a ne ovaj koji se pretvori u blato). A to dali je seme skupo ili jeftino apsolutno nista ne znaci
 

Nishiken

Aktivan Član
31.12.2007
53
3
0
88
pa da, ne mora znacit ako je sjeme zarazeno :D

Nazalost, nemam slike od pocetka njihovog rasta posto mi je digitalac bio na posudbi pa vam ne mogu pokazati kako je to izgledalo prije onih slika koje sam vam i poslao...


Evo danasnja slika:



A evo slika prethodnog growa, vidite da su biljke zdrave a stavljene su u slican mix zemlje i rasle su u istom okolisu cijeli svoj zivotni vijek:

 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
jesi li i cime regulisao pH vode sa kojom si zalivao?
Ja sm svoje sjebao tom hemijom za pH regulaciju i znas sta sam radio?
Izbadio iz zemlje saprao svu zemlju sa korana i stavio u novi miks!
Sve mi se primile i nastavile sa rastom!
Pricam o WW koje i dan danas radim!
 

Nishiken

Aktivan Član
31.12.2007
53
3
0
88
zasto bih regulirao kad je PH oko sedam?

jos mi nisu odgovorili na mejl poslan u petak, biljke rastu, one dve zdrave su i dalje okej a one tri bolesne sire lsitice al je to jos uvijek zakrzljano... :(
 

gedoraX

Banned
Banovan
10.01.2008
32
1
0
38
meni to izgleda gadno! ako ti i uspije, prodaj onome koga želiš satrati otrovom!!!
a i dao si pare za njih, ja mislim da imam iste sjemenke koje mi je frend dao,
od neke dobre vutre šta je bila. i dok sam sadio prvi put od njih 12 su uspjele samo dvije!
posle sam skužio da sam ih pretjerano zalijevao, zato nisu imale snage, mada su tvoje zaista bolesne!
evo več je 20 dana prošlo,i rastu okej. posle sam sadio po malo i sad ih imam 5 raznih veličina.
ove zadnje su uspjevale 100 posto. jer nisam im daval previše vode.
budem napravio growreport uskoro, a možda već i danas!
 

gedoraX

Banned
Banovan
10.01.2008
32
1
0
38
jel ima tu na sajtu kakva igra, kao da sam načuo neš?
pa slušaj ti ajtuk tumače, ono je bila šala, a ak imaš problema možemo to kroz tu igricu rješit, kad si več tolki frajer!