Vise pocetnickih pitanja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
22.03.2014
8
6
3
Nadam se da vas necu smoriti, imam podosta pitanja pa mi trebaju odgovori :D Ovako, juce sam probao prvi put, nesto manje od grama ispusio, znaci mozda oko 0,8 ili tako, nijesam siguran...Zamotao u rizlu, stavio flop, duvan nijesam ubacio. Moja pitanja su sledeca:
1. Posle nekih mozda pola sata osjetio sam da su mi kapci teski, spavalo mi se i takodje imao sam ogromnu glad. Osim toga imao sam nekolika naleta smijeha, i brzo sam se dohvatio gitare i caskom sastavio pjesmu.... Da li je ovo posljedica vutre, jer se nijesam osjetio high?
2. Dzoint je prebrzo izgorio, bar mislim.. Ima li to veze sa tim sto nisam stavio duvan? Moze li to biti od lose rizle, jer ovo je neka nebrendirana, jeftina?
3. Citao sam da treba paziti da dim ide u pluca, a ne u zeludac...Da li je istina da je dim pravilno usao u pluca ukoliko mogu da ga izdahnem kroz nos? takodje, neki mi kazu da je najsigurnije progutati dim kao sto se guta pljuvacka i da tako ide u pluca,je li to istina?
4. Koliko je obicno dovoljno grama da bi se napusio? Znam da zavisi od kvaliteta trave, ali je li u sustini 1g po dzointu ok?

To je to, poz svima :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Kakvo gutanje?!?! Ako je marihuana dobra,gram možeš razvući na 3-5 jointa,a možeš skršit ko ja gram i po u jedan... Sve zavisi kakva je kvaliteta,i koji efekt postiže. Smijeh,povećanje apetita,pospanost,kreativnost itd su simptomi canabisa,tako da je vrlo lako moguće da te nadahnula da napraviš pjesmu. Bob Marley je pušio pola kila sative tjedno i napravio čudo ;)
 
22.03.2014
8
6
3
I samo odgovori na ono da li je moguce da je rizla losa jer dzoint prebrzo gori, ili je to jer nisam stavio duvan?
A za gutanja, pa ne znam, rece mi jedan lik kao najbolje da se dim bukvalno proguta, kao sto gutas bilo sta... Radi li ko tako? :D
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Pa vidi dosta ljudi dimi na razlicite nacine neko stavlja duvan a neko ne ,to opet zavisi koje kako navikao i kako mu odgovara...neko stavi i i 0,4 pa mu lepo a nekom je i 1g malo..:) opet ti sve zavisi i da li je brendirano seme ,koje jacine itd..a ti nisi naveo nista pa verovatno da je sa ulice neko,a ono ipak mozda priskaju ko zna cime i kakvim otrovima,misomorima itd...jednostavno ako ti odgovara ti dimi a ako ne najbolje da sam uzgajas i izaberes koje tebi seme odgovara,jer na netu imas bas sve objasljeno o svakom semenu a tvoje je da samo izaberes koje tebi odgovara,a ovde ce ti sigurno mnogi iskusni groweri pomoci da sam dimis svoju biljkicu...:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: anunnaki_

kobasicat0r

Tehnička podrška
Administrator
23.10.2004
2.043
771
138
/dev/null
vutra.org
Dim se ne guta, već treba da ide u pluća. Ako možeš da ga izbaciš na nos (iz pluća, ne iz usta) onda je to to. Mada može biti malo nezgodno ako tek počinješ a i inače si nepušač.

Što se brzine gorenja tiče, duvan ne verujem da ima mnogo veze s tim. Duvan se uglavnom stavlja da se džoint ne bi gasio jer je trava ugl. obično malo vlažna pa se bez duvana stalno gasi.
 
22.02.2014
33
9
8
36
1. da,high se neces osjecat s domacom robom,nikad ikad,bar ja ne,kupi nesto kvalitetno i zapali opet
2.Moguce jer nisi stavio duhan da ti je gorjelo brze (ja pusim ciste bez duhana i gasi mi se),skidam kapu jer nisi stavio duhan prvi puta ;) sto se tice rizla RAW,OCB,Smoking nekako su ti naj,nemoj neke ku*ce palce kupuj kvalitetno jer ti mogu okus promjenit
3.hmm pusis isto ko i dok pusis duhan,znaci nemoj gutat jbte,mozes kroz nos mozes korz usta,oko sve,evo ja znam nekad se igrat dimom onako po ustima pa french inhale i tako al svejedno ide do pluca pa opet do usta ;)
4.0,5 neke kvalitet robe, 2-3 grama domaceg ''granja'' (u mojem slucaju),ako oces bas tripat probaj uvece kad ides spavati prije krveta spusit par jointa i tako meni pali,Keep it :leafblunt:
 

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
Sve sto su ti rekli samo jos:
- vodi red da ne "turis" u joint 1g neke kvalitetne trave - ima da te odvali pa da posle ne postavljas teme tipa:"lose me radi vutra"...i td.
- pesmu koju si napisao obavezno procitaj/odsviraj/poslusaj streit pre nego se pohvalis drugarima i devojci, jer trava ume da mnoge stvari ucini mnogo lepsim/boljim nego sto jesu :p
 

RolamPoKraju

Aktivan Član
10.07.2013
66
72
18
Iskreno prvi put kada sam probao probao sma neko njesra, koje mi je toliko bilo bzvz da kad se setim pomislim na neko lišće, ali ipak nije bili su to neki jadni hedovi dobijeni sa ulice iseckani u ketu. Od tog gohneta nasmejao sam se malo i ništa više nikakav high efekat dok se moj ortak npr. odvalio zaspao čovek :ridinghorse: , a ja nastavio sa pikanjem online igrica, onda sam se pitao da li sam ja problem.. Pak drugi put sam podimio već kvalitetnu vuvu 1gr tog čuda je mirisao na 3m cela gajba je mirisala, čak se ispred osećalo (što je najgore ne preterujem :rofl: ) , posle toga nisam probao ništa tako slično tj. jesam, ali opet nije bilo ni približno tome. Znači od jednog džoka sam se prepušio to je ozbiljan shit bio :D preznojio sam se i zabo sam bukvalno sam bio kaučosed :D . Kasnije, a dimim već duže vreme ništa tako jako me nije opičilo, moja teorija je da te prvi put ne uradi nešto već kasnije možda 2gi ili ti 5-6 put imaš onaj lep rad. Sve je do vuve kakva je. Iskreno ne znam šta sam dimio drugi put, ali sve bih dao da ponovo podimim onu zversku vuvu.. :smoke18: Zato samo dimi :D i imaj u vidu da dobar deo sa ulice, prvi put kada ti daju daju ti bolju stvar nego što inače prodaju, kasnije dobijaš osrednju vuvu.. To je bar slučaj kod mene, koji se verovatno prekida uskoro kad uzgojim svoje lepotice. :D
 
22.03.2014
8
6
3
Ljudi hvala vam svima na odgovorima. Trebalo bi za vikend opet da uzmem...E sad da kazem sto se tice trave ona je bila bas suva, nije bila vlazna, i sto vi kazete u pitanju je "trava sa ulice"...Mislim ono kupljena kod gradskog dilera. Pretpostavljam da je mozda kvalitet los, jer je imala sjemenki i nije nesto mirisala jako. Uglavnom sledeci put kupicu rizlu neku dobru ( to ima na svakoj trafici ?? ), stavit malo vise trave, pa javljam ... A sto se tice uvlacenja i ja sam radio kao sto ste rekli, bez ikakvog gutanja, samo udahnem da ode do pluca :snooze:
 

Domar

Aktivan Član
13.02.2013
186
174
43
31
Beyond the smoke screen...
Gle kume, ako zaista kontas počet pusit! Smanji unos, to je previše za jedan dzok a nikad nisi zapalio, stavi duhana malo idući put, a i kad se ispraksas rolat i tak ćeš joj produžit gorenje! A nisi se napusio jer se dosta ljudi prvi put kad pusi ne osjeti ništa! Bar ja nisam! Kako god nisi ništa krivo napravio, nije to neka nuklearna fizika, samo opušteno idući put i ne očekuj ništa ;) sretno