visina nove biljke

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
11.04.2012
21
0
0
39
Pozdrav,evo i ja krenija sa prvim uzgojom svojih biljkica.Uzgajam ih u pitarima na balkonu(nemam potrebe sakrivat) ali ono sta mi je malo cudno i sta me zanima je to da mi se cini da mi biljke nekako idu dosta u visinu,neke su krenile iz zemlje ima nekih 4 dana i dnevno idu sigurno preko 1 cm u zrak a listovi su ostali isti kao i u pocetku,ima ona dva obla lista i ona 2 druga...Sad dali to tako treba da bude ili ne,hvala na odgovoru:maryjane:
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Puno bi pomogle fotografije. Vjerujem da je sve normalno, samo nemaju dovoljno svjetla. Toliko iz dobivenih informacija mogu zaključiti.
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
ako ti je zemlja ok onda je to sve dobro priroda radi svoje i jos zavisi kako je zalivas i cim i koliko ima sunca dnevno tamo

sto kaze zlocko slika,slika,slika
 
08.03.2012
34
88
18
neznam sta znaci ''pitarima'', ali za mene jos je rano za biljke na balkon..
sad neznam klima koja je de zivis, ja zivim u svajcarskoj i prije maja nema potrebe jel losije cu dati na kraju..



staviji u nutar pored prozora i ako padnu podrziji sa cackalicom.

koliko sati svjetla ima preko dana, ovi dana gde zivis?
temperatura kolikaje ?
vlaga?
 
11.04.2012
21
0
0
39
Zadnjih par dana je non stop oblačno pa je mozda to moguće,zemlja je nova kupljena u cvijecarni,evo slike nekih,sad su tek pocele jos neke izvirivat iz zemlje
trava.jpg
 
08.03.2012
34
88
18
verovatno da nemaju dovoljno svietla..

a to ice u bolje ... za mene nema nikakve panike^^
jedino sta moze se disiti, to je da legne..
 
11.04.2012
21
0
0
39
inaće iz splita sam,zadnjih 20-ak dana je bilo dosta vruće ,nosili su se kratki rukavi a sad je dosta zahladilo i kišno je,valjda je to problem,sada stoji s unutarnje strane prozora dok nema sunca
 

deastate

Aktivan Član
25.09.2011
118
8
0
36
frende, oblozi si s necim te posude da ti nemoze svjetlo doprijet do korjena jer ga nesmijes osvijetlit...
 
11.04.2012
21
0
0
39
hvala na savjetu,novi sam u ovome pa sve savjete prihvacam..ima sam namjeru ih prebacit u velike posude ali svejedno cu ih zamotat
 
04.12.2011
6
13
3
40
Powerseed je u pravu, malo svetla i verovatno precesto zalivas. Na slici se vidi da je zemlja natopljena. Gledaj da ti je zemlja vlazna a ne natopljena. Slobodno pusti da se zemlja malo prosusi jer koren slabo raste u mokroj zemlji. Njemu treba i vlage i vazduha. Verovatno se izduzuju jer je oblacno pa nemaju dovoljno svetlosti ili su stavljene na mesto koje ne dobija direktnu suncevu svetlost. To mora da ti bude imperativ, da dobiju sto vise direktne sunceve svetlosti. Ako ne, onda ces da dobijes mnogo manje grass-a.

Ali generalno nisu zabrinjavajuce, neke biljke se izduze iako imaju dovoljno svetla. Ako pocnu da se savijaju podupri ih nekim stapicem. I kad malo dobiju na sirini i nekoliko parova lisova mozes nezno da savijas i po malo "maltretiras" taj donji deo stabljike i ona ce vrlo brzo da se udeblja i da bez problema nosi biljku.
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Svakako bi ti preporućio kvalitetnu umijetnu rasvijetu dok se vani vrijeme ne ustabili,HPS lampu stavi u neki improvizirani privremeni box i biljke unutra,jer ovako nema baš puno smisla izdužuju se jako,puknut će kad lićše postane preteško u odnosu na slabu izduženu stabljiku
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Sunce ti ne hebem,pogle ti tih tvojih manekenki :)...svaka čast koliko su štrkljave:icon_lol:
Čitajući prvi post zamislio sam istegnute biljke,koje ne primaju dosta svjetla...ali ovo što vidim,hehe...svaka čast.Pa to kao da su neke penjačice,a i ove posude su ti bezveze.
Nikakav trening ne poduzimaj,nego presađuj to u posude od 2-3 ili čak 5 za početak,stavi ih malo dublje i na sunce...ako nećeš već pod neke lampe ili lampu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: deastate

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
_xXx_ je napisao(la):
Zadnjih par dana je non stop oblačno pa je mozda to moguće,zemlja je nova kupljena u cvijecarni,evo slike nekih,sad su tek pocele jos neke izvirivat iz zemlje
Pogledajte prilog 1352
Neznam zašto je to...slikano unutra ako si rekao da su vani. Prvo se trebaš odlučiti hočeš pod umjetnom rasvjetom ili pod suncem a zatim se pripremiš i kreneš. Spominješ umjetnu rasvjetu ali dok to nađeš i saznaš zapravo šta ti treba te anoreksičarke bi mogle umrijeti nažalost, ili se slomiti...baš mi ih je žao.
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.319
27.234
1.098
Trøndelag
ja sam svoje drzao na prozoru prije nego sam ih prebacio van,bitno ti je da su na juznoj strani posto tu imas najvise sunca od jutra do 4-5 popodne,kasnije ih prebacis na zapadni prozor prije mraka
i malo ga otvori tu i tamo,eto sretno (natrpaj zemlje do vrha te case od cole)
 
11.04.2012
21
0
0
39
Počea sam sa uzgojom vani na balkonu uz sunce ali zadnjih nekolko dana je lose vrijeme pa sam ih drzao uz prozor unutra,sad gledam prognozu vremensku i jos zovu najmanje 7 dana kiše stoga sam im za sada pripremija nekih 6000 lumena i improvizira sam neki box na brzinu dok ne dođe sunce,oče li biti dosta tih 6000 lumena dok ne dođe sunce
 
11.04.2012
21
0
0
39
evo uz kombinaciju rasvjete i sunca(izaslo maloprije) i ovo moje manekenke su počele ličiti na nešto,nadoda sam im jos i zemlje..Listovi se lagano šire,valjda ce biti šta od ovog ,ubacim sutra koju sliku