Vitamini za biljke

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Weed-bong

Aktivan Član
03.06.2006
53
1
0
Kupio sam neki preparat koji se dodaje u djubrivo ili u vodu kaze da je dobar za sve vrste biljki sadrzi preko 50 vitamina koji su potrebni biljci kako bi cvetovi bili sto razvijeniji i zdraviji kaze da je dovoljno nekoliko kapi ovog preparata na 4 litre vode i zalijevati sa tim jednom nedeljno kad je zemlja suha ili kad biljke hranimo dodati u djubrivo.
Zove se Super Thrive 1

Superthrive2a.jpg
 

Clarence

Aktivan Član
19.12.2005
246
7
0
to nije potrebno, vise mi je pun qurac toga...a u ostalom pogledajte samo ambalazu izgleda ko neki proizvod sa TV prdaje

p.s. nista osobno :lupkanje:
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Clarence je napisao(la):
to nije potrebno, vise mi je pun qurac toga...

p.s. nista osobno

Nemoj tako, ovdje ljudi pokusavaju da svojim biljkama pruze 110% paznje, a to sto kazes da nije potrebno, mislim na osnovu cega mislis tako, jesi li vidio kod covjeka zemlju???? ---- anyway
da nije potrebno ne bi se proizvodilo niti prodavalo, a biljku MORAS hraniti ili kasnije dohranjivati iako imas super super zemlju, (a o obicnoj da ne govorim i naravno ne pretjerano), kako bi sto bolja i vise uroda dala... a to je upravo i cilj ovog sajta...i ovih ljudi :respekt: da svojim "ljubimcima" damo sto idealnije uslove za indoor uzgoj

Vozdra
 

Clarence

Aktivan Član
19.12.2005
246
7
0
ali ako smo vec ljubitelji prirodie cemu biljku ni krivu ni duznu silovat sa kojekakvom sintetikom, pogotovo tolko koncentriranom da ide par kapi na par litara vode...
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Clarence je napisao(la):
Koki je napisao(la):
idealnije uslove za indoor uzgoj

biljci trebamo priustit uslove na kakve je ona navikla a to je priroda...a priroda je IDEALAN uslov...

Vidim da ovo prelazi u prepucavanje....biljka se od pocetka klijanja navikava na "okruzenje" i u skladu sa tim daje urode, i jeste istina je da je priroda IDEALAN uslov, ali ovdje govorimo o INDOOR uzgajanju a ne outdoor...
a gajiti u kuci (neki ormari, boxevi itd itd...) nije isto kao gajiti vani.
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
1.- adekvatna svjetlost-NAJBITNIJE
2.- vlažnost vazduha 40%-60%
3.-temperatura 20c-30c(po danu)

Džaba svi preparati ako ove tri stavke nisu kako treba.
U tom sluèaju prihranjivanje èak može biti i kontra produktivno,kobno po biljku.
Npr.ako je nedovoljno svjetlosti biljka ne može trošiti puno hranjive materije iz zemlje a mi je još i prihranjujemo.Znaèi predoziraæemo biljku i sjebati sastav tla.
Tek kad su tri navedene stavke OK možemo prihranjivati.

[/b]
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
ima tu jos bitnih tacki:
ph...
i pravilno hranjenje je vrlo bitno...
Istina je, da ima puno,puno previse prteparata....ne znam ni kao bi ih nazvao koji su preskupi jer sve to mozete i sami naci, ali prije svega treba nauciti sta biljki treba.
Ok je dodavati vitamin B ili ... ali moras znatio zasto je dobar i kad ga davati.
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
SLO-Era je napisao(la):
ima tu jos bitnih tacki:
ph...
i pravilno hranjenje je vrlo bitno...


Da ali to dolazi poslje nakon što smo joj obebedili pravilne uvjete za rast.
Obièno poèetnici pretjeraju s ðubrenjem i vodom a ne obezbede dovoljno svjetla,optimalnu temperaturu,vlažnost,ventilaciju itd.
I sam sam tako u poèetku dok nisam skužio neke stvari.
Ako biljka ne dobiva dovoljno svjetla,ðubrenje može biti štetno po biljku.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Anarchist je napisao(la):
1.- adekvatna svjetlost-NAJBITNIJE
2.- vlažnost vazduha 40%-60%
3.-temperatura 20c-30c(po danu)

Džaba svi preparati ako ove tri stavke nisu kako treba.
U tom sluèaju prihranjivanje èak može biti i kontra produktivno,kobno po biljku.
Npr.ako je nedovoljno svjetlosti biljka ne može trošiti puno hranjive materije iz zemlje a mi je još i prihranjujemo.Znaèi predoziraæemo biljku i sjebati sastav tla.
Tek kad su tri navedene stavke OK možemo prihranjivati.

[/b]

Ah, pa to se podrazumjeva :)