vitki i napuseni

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Vidiš i ja sam mršav bi reko a jedem ko svinja svaki dan sjedim za kompom prosječno 6 sati i ne bavim se nijednim sportom
Još uz to kad se napušim se ubijam od hrane znam po dva sata samo trpat i trpat
Uglavnom kontam si da ću umrijet mlad
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Kad se tijelo navikne na jedenje velikih porcija po 5-6 puta dnevno, očekuj i veći prošireni želudac koji pita da ga se i puni. To ti bed broj jedan (a i psiha naravno pita)... vremenom smanjit ga. Ako postiš, nakon 2-3 dana već se navikneš (prvi dan je uvijek najteži), želudac se zgrči i počne stiskat, te se i tijelo navikne na to da nema unosa u njega. A i post radit jednom tjedno il šta već, nije loše (piješ neki iscijeđeni sok od naranče i limuna s medom i vodu...bed je šta će ti to sve ubrzavat metabolizam i još više krulit i svirat po stomaku, ali jebada...vitamini i hranjivo)

Ne jest velike prenatrpane porcije koje nakon šta iz pojedeš ubiju i jedino za šta si poslije njih je neki kauč i ne možeš se ni dignut. To općenito i važi za svih općenito...zajebi prenatrpavat se hranom. Male porcije po puno njih.

Pit mnogo tečnosti, ne jest tjesteninu, šećere, kruh, kolače. Ugljihodirati ne samo da su štetni za tijelo, već i debljaju i love se a teško ih se rješit. Povrće i voće na što više načina. Ako te uhvati glad, natrpavat se voćem...to em šta zdravo, em što napuni želudac em što ne deblja. Kad pak uhvati glad za slatkim, jest orašaste plodove, grožđice i takve slične stvari koje sadrže prirodne šećere, a ne ove rafinirane.

Više jest i proteina, ribe, hrane skuhane a ne pržene.

Osim hrane, tu je i genetika, metabolizam i tjelovježbe/fizičke aktivnosti. Ako čovjek samo sjedi i pasivno živi, ne može ni očekivat da se tjelo troši. Što uneseš, to moraš i izgubit. Izaberi sport, trčanje bilo šta... dobro za liniju, a i za zdravlje.



Ali pošto već ovo sve znaš, kao i svatko drugi, rješenje ipak leži, kao šta Red kaže u samokontroli i dobroj volji za uspjehom:thumb:
 

Casper

Aktivan Član
14.01.2008
232
16
0
36
hehehe vecina vas je napisala isto samo drugim riječima...isto tako većina vas je bubnula neku glupost koja nema veze sa mršavljenjem.
:D
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Pa svi znamo sve... ne trebaš bit obrazovan/pametan ili šta već da bi skužio da ako se prežderavaš i ne krećeš i hraniš nezdravo da će se to odrazit na zdravlju i debljini, a da rješavanje istoga ide samo uz volju da se to i rješi, pošto ne postoji nikakav magični štapić da se stvari namještavaju po želji.

Zabij neku vojničku spiku, ono disciplina i te fore, i tripaj si u mozak neke koračnice koje počinju sa "neću, neću... !" pa kad vidiš zdjelicu sa hranom samo uzmi nazubljenu nožinu i uništi ju:icon_cool:
 

Brener

Aktivan Član
10.11.2007
341
10
18
ziLe* je napisao(la):
@brener- nije to zato što hrana promjeni okus već ti padne razina šećera (zato ti i najbolje paše nešto slatko) pa organizam traži da papaš nešto! Već je netko o tome na forumu pisao!
P.s. ne možeš smršaviti od nekih "preparata za mršavljenje" (a kamoli od trave
Ako hoćeš smršaviti najbolje ti je trčati na prazan želuda (ujutro kad se probudiš), tako se najbolje tope kalorije :))
pozz

Nisam mislio doslovno da promjeni okus. Nekako brijem da mogu bolje raspoznavat okuse. Recimo jedem juhu i tocnije mogu ocjenit sastojke od kojih je spravljena nego kad sam straight. Nekazem da je svima tako...
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Pa ako ne svima, trebalo bi barem većini tako bit... ako vutra proširuje/produbljuje dojmove i osjete, onda je hrana definitivno dobra stvar za to kad je kod nje okus poprilično jaka stvar, ne samo za bit nakuren, već i općenito za čovjeka. Postane bogatijeg, suptilnijeg okusa, osjeti se bolje tekstura, miris i sam gušt hrane...