vlaga i temperatura

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
18.05.2008
10
0
0
48
Pozdrav.
Napravio sam box 1.20x2.00x2.80 m. Ubacio HPS 600w. Obložio sve stiroporom od 5cm i bjelom folijom. Problem mi je kakvu bi ventilaciju stavio. Sad sam nešto improvizira od grijalice samo ono puvanje za izlaz. Ubacio sam i grijalicu (puvalicu-jel mi to greška) i spojio na termostat. Temp je OK, oko 25 a vlaga mi mala, oko 30 kad je sijalica upaljena. Sve je puno lonaca i krpa. Jel mi ova grijalica osuši. Šta da radim.
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Brale izbaci grijalicu ako ti je BOX okovan kako treba taj HPS može da drži temp... kad je upaljen.
Jedino grijalica kad bude 12/12 da drži temp.. ok kad je HPS ugašen.
Ventilaciju sredi obavezno kako znaš i umješ a možeš na dosta načina zavisi u kakvoj si situaciji....
Ventilator za simulaciju vjetra mali ubaci unutra da gonja zrak po BOX-u a ako možeš kupi vent... koji se koristi za NAPE od kuhinja ili WC vetilacije one kućne ako znaš na što mislim...
Za bolju i kvalitetniji zrak koji ulazi u BOX je idealno ako možeš sa izvana da dovučeš nekako i da možeš to zatvoriti kad ide HPS na gašenje ovako zimi jer ode temp onda u kur... u tim terminima.
Sa tim zrakom izvana bar kod mene je vlaga uvjek OK ili ja imam sreće a vent.. koji izvodi zrak iz BOX-a van može da ide gdje ti paše sam neka je van BOX-a .
Nadam se da ćeš uspjet u realizicji bar si se potrudio za dobru rasvjetu i mjerač vlage pa nadam se dobar BOX po ovom što si opisao...
Sretno !!!!
 

mehanic

Banned
Banovan
11.07.2011
31
0
0
37
Naime želim se prvo ispričati i reči da box od plexia neče biti uskoro gotov jer je meni pukla stranica nakon bušenja i sklapanja...zato kada ču biti u mogučnosti ču ga napraviti i staviti fotke..naime imam problem sa vlagom dimenzije su boxa 44x59x165....imam hps 400 w(i znam da je to premli prostor)ali j.. šta da radim sada.. ali vlaga mi se kreče uvijek oko 20-25..neznam u čemu griješim a stalna relativna temp mi je između 24.5-26.5 stupnjeva,a po noči 20.1-45-50 posto valge...
isprobavao sam sve moguče načime i j--.... se sa time več tj.dana..zato molim vas bilo kakav savjet kako da to riješim..jer me več hvata živčana..od toga..

Hvala..
 

tinitus

Aktivan Član
19.08.2010
202
11
0
43
jednostavno, tesko ili nikako ces dignit vlagu,
razmisli o ulaganju u ovlazivac,
samo je pitanje gdje ces ga ugurat u tom prostoru,
a mozes izgurat grow i sa tolikom vlagom,
uz cesce zalijevanje naravno
 

mehanic

Banned
Banovan
11.07.2011
31
0
0
37
boks ima 2 nove prinove...proklijale 28.08....grow prije toga mi je bio u ormaru...180x70x180..ali j....nema ga višnon stop provjetravam ,imam vent..ali đabe..samo mi nije jasno šta nebi treealo biti što manja temperatura veča vlaga?? jer kada je veča temp...vlaga pada...
ma kakav ovlaživač imam ga i to je đabe...
moram riješiti ovo,jer neželim da im bude suho i da mi nedo bog umru..
jer gledajte 4 ventilatora imam 120 cmm..155..ispuh i 4 usis..ali na koju j...foru mi je onda 20 %
MORA POSTOJATI SOLUCIJA..

hvala..
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
36
0
40
nemoj kupovat ovlaživač jeftiniji od 800 kuna ako se odlučiš na njega i nikako ne parni.....jer nećeš dat 800 nego ko ja 1600...dva od 400 i jedan od 800 koji radi ko urica....ovo dvoje pregorilo nakon 2 tjedna...
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Dolazi zima, bit če vlage, koja panika. Kad bilje naraste i "zavlaži" box otvorit češ temu kako spustiti vlagu...a onda zabrana otvaranja tema jer pretragu kao da nikad ne koristiš!
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Toćno,što se toliko j.... s tom vlagom nije to toliko jako bitno kad će bilje malo porasti bit će vlage,neće ti bilje umrijeti samo ćitaj forum i pali dalje,možda otvori dnevnik uzgoja pa ćemo pratiti.
 

mehanic

Banned
Banovan
11.07.2011
31
0
0
37
kao prvo pitaš me zašto se brinem i j..toliko..e pa ratzog je tome da imam 2 blueberry-a a mislim da bi se i ti imao razloga brinuti da si u ovakvoj situaciji..
i ko zna i ako zavlaži možda i otvorim tu temu...
hvala na inf...
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Ako vec imas ovlazivac, stavi ga u prostoriju gdje ti je box...jer je izmjena zraka u boxu jako brza i ne stigne ti ovlazivac obaviti svoj posao jer mu jako brzo pobjegne sve to sto radi...

Ovako u velikoj sobi on stigne obaviti svoje zbog veceg volumena pa ce ti vlazan zrak odmah ulaziti u box... =)