vlaga....temperatura.....mh 600w....u cemu je problem????

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
16.01.2010
22
0
0
39
Pozz...imam ovaj komplet....http://www.***********.com/?id=bf8011dd0bc4be1c32ed1f457976acc4

biljke su mi proklijale...njih 6 i bile pod neonkama mesec dana i narasle oko 30cm....kada sam ih presadio u velike saksije....i ubacio cool tubu sa sijalicom od 600w...temperatura je naglo pocela da skace ne samo u grow boxu nego i u sobi.....a vlaznost vazduha je opala na 45%....unutra imam turbinu koja odvlaci vazduh iz cool tube kao sto se vidi na kompletu i ogroman ventilator koji duva u biljke pricvrscen na kraju......da li je moj problem tog isusivanja vazduha i visoke temperature jacina mh sijalice koja je 600w a na 1m2 growa....ili nesto drugo....jer u fazi kada je cool tuba izgasena biljke izgledaju vrh a kada radi one sa saviju na dole i izgledaju jadno.....temperatura je uvek 30 stepeni ....sta da radim da li da kupujem sijalice od 400w....tek mi je 3 dan u fazi 12/12....plasim se sta bi moglo da se desi....hvala unapred
 

Odin_of_Asgard

Aktivan Član
23.03.2010
185
40
0
51
prva greška ti je MH, ona je za vegetaciju, za cvijetanje ti treba HPS (crveni spektar)...dali imaš baš sve iz ovog kompleta, tj. i box ovaj?? ...normalno da ti ove sijalice griju kao lude,i ako ti se podigla temp. u prostoriji, a friški zrak vućeš iz te prostorije, tu bi mogao biti problem...probaj dovesti zrak iz vana (hladniji)...vruči zrak isto odvedi van....na kolikoj udaljenosti ti je lampa od vrha biljki??
pravilno izvedena ventilacija ti osnova bez koje neće valjati...
 
16.01.2010
22
0
0
39
da imam ceo taj grow.....nemam uslova da dovedem vazuh spolja....a meni nije u fazi cvetanja...jos ni pol niju pokazale.....razmisljam da ubacim led kad je ukljucena cool tuba...pa da tako nesto postigne....ne znam dal ce pomoci.....nemam ideju...box je u sobi
 

Odin_of_Asgard

Aktivan Član
23.03.2010
185
40
0
51
Ma ništa ti ne treba samo moraš tu ventilaciju posložit kako treba..nisi mi rekao koliko ti je lampa udaljena od biljki...morala bi biti 50-ak cm, temperaturu mjeri u visini biljki, iako im temp. 30 C ne smeta, ljeti su na suncu gdje se temp. kreće oko 45...ali mislim da je prob. u tome što tvoj hladni zrak nije hladan..dakle, moja pretpostavka je da ćeš problem rješit ako ohladiš zrak u dovodu..jer ako dovodiš zrak kojemu je temp. 23-24 C, normalno da će ti unutra biti 33-34 C...
 
16.01.2010
22
0
0
39
lampa je udaljena 1 metar....a nema turbinu za dovod vazduha samo onu koja vuce cool tubu.....naopako da ih stavim na 50cm sprzile bi se
 

Odin_of_Asgard

Aktivan Član
23.03.2010
185
40
0
51
kako nemaš dovod friškog zraka???????????????????....bez toga ništa...nemogu vjerovat, box bez dovoda zraka....svašta...mora od nekuda vući zrak..idem pogledat taj tvoj box...evo vidio sam...ako si čitao što ti piše, na dnu boxa imaš jednu rupu sa koje spojiš cijev do cooltube-a, staviš ventilator da ti puše hladan zrak na sijalicu, a na drugu stranu ide drugi vent. koji izbavuje vruči zrak...uz to umaš još tri rupe na dnu kroz koje ulazi svježi zrak u box...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Meskalito
16.01.2010
22
0
0
39
ta rupa mi sluzi za kablove...naci mislis da treba da ubacim jos jednu turbinu i da je poveze isto na cool tubu da samo vazduh koji dolazi prolazi kroz crevo cool tube i izlazi napolje?????ili da ubacim turbinu da ubacuje vazduh u grow?????
 

Odin_of_Asgard

Aktivan Član
23.03.2010
185
40
0
51
Da čovječe, tako to ide, inaće... što misliš, zašto cooltube ima taj nastavak za cijev sa obije strane...kablove provuci kroz jednu od ove tri ostale rupe...nađi negdje pod Ventilacija na forumu, sigurno ima slićica...jedan pc vent će ti biti dovoljan, mislim, ali obavezno dovedi zrak iz vana...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N