Vlaga, Temperatura, VPD/HD

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
11.11.2015
12
0
1
35
evo brate ovako šator je 1.50 x 1.50 x 2 aerowing reflektor 600w lampa jedan ventilator koji ubacuje svijež zrak u šator, onda ide filter u lampu iz lampe ide ventilator koji vuče zrak iz prostorije kroz lampu pa ga baca vani... taj vent radi samo kad je upaljeno svijetlo... kao i onaj ulazni isto... u šatoru je vent jedan oksijalni koji puše po biljkama iznad njih i u njih... kad sve radi temp je 27.5 vlaga 50 60 posto kad se ugasi padne temp na 21 22 stupnjeva i digne se vlaga na 84 posto... jel sad uredu?
 
11.11.2015
12
0
1
35
4 komada imam imaju vec mjesec dana sad bi trebao da ih lagano korz par dana prebacim na cvetanje... od pre tri 4 dana me vlaga muči... probat ću da onaj koji je okačen za lampu da radi stalno
hvala brate
 

Chan

Chasing dreams
01.11.2015
897
3.715
163
Hladni sever
Posavetuj se sa nekim oko lolipopa, da smanjis malo lisnu masu pred cvetanje. Upali glavni vent da radi non stop, ulazni vent non stop, vent koji duva po biljkama non stop.

Vlaga takodje zavisi i od prostorije u kojoj se box nalazi, kao i temp koju ces morati da pojacas ako ti je ventilacija i nocu bude spustala
Ziv bio

Edit: nisam bas najbolje objasnio @opa cupa @Stipe
Kod mene grejalica radi 24/7 :D:D:D
 
Poslednja izmena:

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Zasto bi uopce skidao list jer ulazi u cvijetanje ??
Pa onda grijanje boxa sredinom 5 mj !!!!
O cemu vi to ??
HA sve je u redu..tu vlagu manje ,vise imamo svi dok lampa ne radi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Chan
11.11.2015
12
0
1
35
napravio sam kao što mi je rekao upalio sam vent koji izbacuje zrak iz šatora i odmah je vlaga pala za 14 posto sad cu probat tako da vidim šta ce da bude... uglavnom muči me samo to kad je sve ugašeno digne se vlaga na 80-84 posto i tako bude 6 sati.. kad se upali sve je u kako treba da bude... meni je sad zbog te vlage jer mislim kroz par dana da ih lupim na 12-12 pa da mi ne bude 84 posto vlage 12 sati... a to za listove neznam i nekuzim se baš ne bi ih rezao ako ne moram... šta vi mislite... inače ovo mi je prvi grow kako treba pokušao sam lani ali nisam imao ovako profi opremu... svaka info mi dobro dođe... hvala vam dobri ljudi
 
11.11.2015
12
0
1
35
i da ne reckam nikakve listove? ok sad je uplajeno sve i lampa jer je tako namješteno ... ali kad se lampa ugasi ujutro upalit cu jos taj vent koji ubacuje zrak unutra
 

miljenkomumlek

Banned
Banovan
20.04.2016
8
2
3
52
zanima me kupio sam 2 ventilatora fi 110 dali je to dovoljno za prostoriju 3x2x1,80 jedan je upuh drugi je ispuh jebe me temperatura neke su u fazi cvatnje ali su slabe od topline brijem 33 je temperatura pozzz pomagajte hitno.

pati me samo koliko trebaju biti jaki ventilatori kupio sam obicne kupaonske fi 110 neznam dali je to dosta prostorija je 2x3x1,80
 
Poslednja izmena od urednika:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
@halfbaked420 ajde nemoj pisat post za postom, citirat postove iznad.....i ispitivat pitanja koja nisu vezana za temu.
postoje teme o ventilatorima, pa tako i o Aksijalnim ventiltorima. Isto tako postoji tema o treniranju biljaka.....
hvala.
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Dižem staru temu, da ne otvaram novu.

Ovako danas ću pozicionirati jedan higrometar u visinu biljke, drugi će ostati niže, a trenutno su oba u razini ruba posude, pa ću kroz par dana biti pametniji, ali me zanima nešto...

Kad je "dan" biljkama (od 16h - 12h) oba očitavaju oko 40-60%. Kad je mrak (od 12h-16h), ako je dan zalijevanja ili recimo ako vani kiša pada- vlaga zna otići i do 80%. (ovo sa kišom ima veze pošto mi je box u vanjskoj prostoriji sa lošim vratima i opčenito je taj prostor hladan i mračan)

Inače dok je mrak - ventilacija za izduv mi kroz sat vremena radi 15 minuta, tako da ju danas postavljam da radi barem pol sata - no testirao sam, neće to puno skinuti vlagu (oko 5-10% skine).

Jel može biti problem tih 70-80% u fazi cvjetanja?

Napominjem da mi je box 0,19 m3, a vent je DOSPEL kupaonski 100m3/h. Na usis kad stavim ruku (vani na ormaru) - osjetim podtlak tj da dobro vuče.

Mislim čitam da u fazi cvjetanja sve iznad 50-60% može biti problem - no opet čitam da ako je ventilacija jako dobra, da neće predstavljati problem. Oke, ja imam samo veću vlažnost prilikom faze mraka, ali i to je upitno kako će biti dok vani bude normalno vrijeme, a ne ovo drekasto svaki dan kiša i užas.