Vlaga u box-u ???

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

hall3

Aktivan Član
16.06.2009
62
0
6
53
...prvi uzgoj...

.....box "fabrički" xl growbox
.....cool tube mali f120
.....ventilator dospel turbo f125
.....sijalice: MH400W ( vegetacija ? ) i HPS400W ( cvetanje ? )

....semenke: "domaće" (da testiram opremu dok ne stignu prave "bobice")
....zemlja: substral terra magma

podatci iz boxa:
...MAX Temp=27,3 c...MAX Vlaga=47%...
...MIN Temp=24 c......MIN Vlaga=35%....

pitanje:
pročitao sam da je željena vlaga 60% vegetacija 40% cvetanje
....kako regulisati i održavati željenu vrednost ????....

jedna biljčica mi je malo "klonula" listove (tek ih je par) nakon nekakvog mog čačkanja zemlje po njenoj čaši ?! jel gotova ?
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Ovisi što razumiješ pod "čačkanjem" :p
Vlažna marama na ventu za upuh. Tegle sa vodom da se isparavaju. Više perlita ili keramzita da zadržava vlagu u teglama biljaka...uglavno imaš puno načina na koje možeš kontrolirati vlagu.
Osim toga kad budeš imao malo više lisne mase vlaga će se povjećati tak da biće lakše.
Inače bravo za ovu opremu!
Čekamo slike:p
 

hall3

Aktivan Član
16.06.2009
62
0
6
53
#34 je napisao(la):
Ovisi što razumiješ pod "čačkanjem" :p
Vlažna marama na ventu za upuh. Tegle sa vodom da se isparavaju. Više perlita ili keramzita da zadržava vlagu u teglama biljaka...uglavno imaš puno načina na koje možeš kontrolirati vlagu.
Osim toga kad budeš imao malo više lisne mase vlaga će se povjećati tak da biće lakše.
Inače bravo za ovu opremu!
Čekamo slike:p

Probam...pa javljam rezultat :)

na box nisam stavio ventilator koji ubacuje zrak....opisani ventilator izvači zrak sa sijalica i preko cevi izbacuje iz box-a....a kako je cooltube otvoren na drugoj strani povlači zrak iz box-a....a ovaj onako "prirodno" uvlači kroz otvor za vent na dnu box-a (koji je dimenzija 120*120*200.....

Thx....
 

hall3

Aktivan Član
16.06.2009
62
0
6
53
...uf ne polazi za rukom regulacija vlage u box-u...
pokušao sa posudom vode, sa vlažnom spužvom na otvoru za ulaz zraka....i nikako iznad 39%...

evo i nekakvih sličica:
klijanje:
http://img141.imageshack.us/i/foto5m.jpg/

unuršnjost box-a:
http://img246.imageshack.us/i/foto1tq.jpg/
http://img156.imageshack.us/i/foto2cz.jpg/
http://img143.imageshack.us/i/foto3u.jpg/

biljčice:
http://img171.imageshack.us/i/foto4v.jpg/

savet oko izbora semenki...
....u igri su:...
Nirvana Skunk # 1

Nirvana Misty
Nirvana Jock Horror

...planirao po 2 semenke u box...
 
26.10.2008
29
1
3
51
Po duzini stabla napacenih biljcica moze se zakljuciti da vape za svetlom. Svetlo moras spustiti blize biljkama i "saksije" ne smeju biti providne jer svetlo steti korenu.
 

hall3

Aktivan Član
16.06.2009
62
0
6
53
mirsad je napisao(la):
Po duzini stabla napacenih biljcica moze se zakljuciti da vape za svetlom. Svetlo moras spustiti blize biljkama i "saksije" ne smeju biti providne jer svetlo steti korenu.

evo što sam sada naštimao visinu:


i molio bih pomoć oko ovoga:


dali je moguće da je od previša zaljevanja ?
 
26.10.2008
29
1
3
51
Ako si ih skorije presadio onda ce neko vreme kunjati dok nekrenu, a sto se zalivanja tice to je jako relativna stvar. Ja bi odprilike zalivao sa 1dl svaki 2. dan. To moras intuitivno (prepo)znati i pratiti dali voda izlazi iz saksije.
Box ti je toliki da ladno mozes ubaciti fotelju i posmatrati kako trava raste, cak moze i komp stati pa mozes procesljati ovaj forum jer ima odgovora i na tvoja pitanja :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: doc_doc

hall3

Aktivan Član
16.06.2009
62
0
6
53
mirsad je napisao(la):
Ako si ih skorije presadio onda ce neko vreme kunjati dok nekrenu, a sto se zalivanja tice to je jako relativna stvar. Ja bi odprilike zalivao sa 1dl svaki 2. dan. To moras intuitivno (prepo)znati i pratiti dali voda izlazi iz saksije.

...jeste, friško su presdjene...par dana...a i malo sam preterao sa vodom :(
...valjda od želje da što brze krenu :) :)

mirsad je napisao(la):
Box ti je toliki da ladno mozes ubaciti fotelju i posmatrati kako trava raste, cak moze i komp stati pa mozes procesljati ovaj forum jer ima odgovora i na tvoja pitanja :)

...box je i namenski sklopljen za ... "uživanje uz biljke !!! "...i muziku imamo !!!
...ovo mi je testiranje opreme dok ne nabavim *bobice*:
........ Euforia ........
......... Mazar .........
...... Power Plant .....

...THX za pomoć !!!...

...pratim forum i prije nego postam pogledam ima li "rešenja za moje brige"...
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
jel ima neko resenje kako da skinem vlagu kad neradi lampa ode i do 85 dospeli sibaju negase se al nevredi posle zalivanja ode i do 89

neznam cvetovi ce fasovati il nece ...

jel neko koristio ovo

 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
dali je moguće da je od previša zaljevanja ?

Ne. Sprzila ju lampa!

A sto se vlage tice, nemoj se previse zabrinjavati. Rijetko tko upije drzati vlagu prema 'propisima'. Samo pazi da ti vlaga nije ispod 30% i uzivaj!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mr.he

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
podigni tu lampu na 30 cm, ne zalivaj 2 dana posle zalivanja nek se malo prosusi, a za vlagu se necimaj ako ima 35 do 40 moze i to, meni je u boxu 33 vlaga kad rade lampe jedino je mozda fora kad nerade onda je 75 rastu kao blesave,ako bas nemas ni toliko vlage

uzmi mali peskiric rasiri ga iznad posude i natopi nek kapa u nju i stalni nek je mokar, i videces vlage.
 

viner

Aktivan Član
13.03.2013
168
228
43
odmah iz ugla
sa posudom nema smisla probao i 25% sad sam stavio 3 plitka plastična tanjuriča i 2 ručnika sad je na 40% imali koja druga fora za podiči vlagu jer sad u boxu prevladavaju tanjuri i ručnici...help......u vege su.... :read:
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
A i tesko ce bilo tko podici vlagu u ovim mjesecima iznad 40-50% (super za rijetke koji mogu)... Ne zato jer je nema oko nas (vani je sad sigurno blizu 100% vlage) nego zato jer se vecina nas grije na centralno i da se ubijes protiv suhoce zraka ne ide... Sad ce nam proljece da se malo provjetre sobe, stanovi, kuce, pa ce i vlaga rasti. Do onda, borba prsa u prsa :D
 

FantomSB

Aktivan Član
10.10.2012
275
691
93
41
Ja sam spojio ovalaživać prostora da isparava neposredno ispred usisnog ventilatora, tako da isti raspuršuje paru po boxu. spojio sam ga na timer tako da svakih sat vremena radi po pola sata. Vlaga se diže i do 60%. Ali zanima me dali je netko imao tako napravljeno reguliranje vlage i dali je opasno da ta para ne sprži listove
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
FantomSB je napisao(la):
Ja sam spojio ovalaživać prostora da isparava neposredno ispred usisnog ventilatora, tako da isti raspuršuje paru po boxu. spojio sam ga na timer tako da svakih sat vremena radi po pola sata. Vlaga se diže i do 60%. Ali zanima me dali je netko imao tako napravljeno reguliranje vlage i dali je opasno da ta para ne sprži listove

Ako primjetis da su listovi vlazni onda postoji velika sansa da ih zahebes;)
 

crunkisi

Aktivan Član
29.11.2012
307
914
143
63
Kali je napisao(la):
A i tesko ce bilo tko podici vlagu u ovim mjesecima iznad 40-50% (super za rijetke koji mogu)... Ne zato jer je nema oko nas (vani je sad sigurno blizu 100% vlage) nego zato jer se vecina nas grije na centralno i da se ubijes protiv suhoce zraka ne ide... Sad ce nam proljece da se malo provjetre sobe, stanovi, kuce, pa ce i vlaga rasti. Do onda, borba prsa u prsa :D


Nije na odmet ni staviti posudu s vodom na radijator u sobi ;)