Vlaga u boxu i kako je kontrolirati

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

bubinho

vulgaris
16.10.2017
250
631
93
nekako dok citam vidim da je vlaga isto bitna i nisam nasao kako to u potpunosti regulirati. kad fali vlage onda nije problem podignuti postotak vlage, mokrim krpama ili ovlazivacem.
kako spustiti vlagu?
ja cu probati sa filterima od silicagela na usisu, to vam je ono sto imate na cepovima od lijekova i oni paketici obicno bijele boje koje dobijete sa novim cipelama. ima toga za kupiti, za sad sam pitao u ljekarni ali to je preskupo, moram naci neki jeftiniji izvor, dotle skupljam sve te cepove i paketice i spremam. silica gel se moze upotrebljavati vise puta, kad skupi vlagu do popunjenja kapacitete, stavite ga u pleh na papir za pecenje i u pecnicu na jedno 100 c i kad se osusi moze se ponovo koristiti.
vjerujem da ima tutoriala na netu, ne da mi se traziti.
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
sumnjam da ces stime nest napravit. za pravu stvar moras da kupis odvlazivac. gledaj trotec i gree (700-1500kn ovisno o snazi).

kolika je ta tvoja vlaga? ako ti neide prek 55% nemoj se smarat. nakon nekih 55% su moguci problemi sa budji i sl.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: form

bubinho

vulgaris
16.10.2017
250
631
93
pa iz iskustva, za punjenje boca za ronjenje se koriste filteri sa aktivnim ugljenom i silicagelom, vrlo ucinkovito filtrira zrak i rijesava svu vlagu iz zraka. plan je napraviti nekoliko slojeva filtera sa silicagelom i onda dodavati ili oduzimati frameove, zavisi sto treba.

probat cu pa javim dojmove.
 

jopezg

Aktivan Član
06.05.2017
852
5.554
233
Mozda i mozes sa silica gelom vlagu spustat al onda ti treba vrecica koju smo mi koristili u medjunarodnim selidbama od 1 kg ,2 kg u kontejnerima od 5,6 kubika prostora,sa ovim iz cipela sumnjam
 

bubinho

vulgaris
16.10.2017
250
631
93
Mozda i mozes sa silica gelom vlagu spustat al onda ti treba vrecica koju smo mi koristili u medjunarodnim selidbama od 1 kg ,2 kg u kontejnerima od 5,6 kubika prostora,sa ovim iz cipela sumnjam
taj u cipelama je isti kao i taj koji se koristi u kontejnerima samo je pakiran u male vrecice. samo ih trebas puno.
kad napravim napravu za odvlazivanje postat cu ovdje.
poanta je da smanjim troskove uzgoja na minimum.

a te tablete se tope i trose pa moras stalno kupovati nove, ovo jednom kupis i koristis jer je reusable.
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
ove gore tablete, soli ili kako vec se zove to govno zaboravite. to vec i ptice na grani znaju da je prodavanje magle. pogotovo za prostor gde je stalno protok zraka, a box to mora da bude bar u nekoj meri.