Voda+gnojivo koliko dana?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
08.11.2005
21
0
0
Mene zanima koliko dana moze stojat zagnojena voda npr.u kanti? moj je problem sto zalijevanje vrsim pomocu pumpe koja se nalazi u kanisteru jer nisam u mogucnosti po sedmicu dana bit uz moje drage koristim plagron gnojiva koja se daju sa svakim zalijevanjem I sada kada dodem nakon sedam dana iz tog kanistra ta zagnojena voda smrdi bas primijetim da se to usmrdilo nije onako svjeze kao kad sam spremio vodu?! dali je to u redu i sta da radim ? jos jedna stvar proslog tjedna sam postavio zracnu pumpu za akvarij spojenu na porozan kamen i njega ugradio u kantu cirka sat vremena radi na dan neto prije zalijevanja u nadi da se mozda nece toliko usmrdit ta faken voda dali je to u redu? Uf sam zabrijo nisam toliko piso od osnovne.!Unaprijed zahvaljujem Llonca
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
obavezno maora biti cirkulacija vode i nebi se trebala usmrdeti to sam video na jednom dokumentarcu
 

tambura

Aktivan Član
14.11.2008
119
12
18
52
kupila to gnojivo i rekao mi prodavac da nesmije da stoji.znaci umutis, zalijes ili bacis ostatak otopine.
 

Chehehe

Aktivan Član
03.01.2009
343
14
18
42
Valjda nece nista biti...

Ali zato ubuduce Sa sobom nosi Gnjoj i neku litru dvije vode pa zamjesas i zagnjojis i zalijes sa ostatkom vode.. Ja imam ovaj bidon od 25 lit. koji ima u sebi sistem za zaljevat ali bi i taj trebo radit samo stavi i u njega onoliko vode koliko trosi da ne stoji visak, voda svakako nije dobra kad odstoji...poz.
 
08.11.2005
21
0
0
Chehehe je napisao(la):
Valjda nece nista biti...

Ali zato ubuduce Sa sobom nosi Gnjoj i neku litru dvije vode pa zamjesas i zagnjojis i zalijes sa ostatkom vode.. Ja imam ovaj bidon od 25 lit. koji ima u sebi sistem za zaljevat ali bi i taj trebo radit samo stavi i u njega onoliko vode koliko trosi da ne stoji visak, voda svakako nije dobra kad odstoji...poz.

Chehe sta si pusio? Gdje da nosim vodu i gnjoj sa sobom?ja se nalazim 300 km od biljaka svakih sedam dana nekad i vise mi treba da se vratim kuci gdje su biljke takav mi je poso jebiga sta da radim
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Ako je gnojivo organsko nekako je logično da će se usmrdit nakon 7 dana, dobro je da te nisu napale kolonije bakterija kad si otvorio tu kantu. :vb_kez:

Kupi mineralno gnojivo ako misliš da stoji zamješano ili mješaj svaki put kad dođeš ako ostaneš pri organskome, a ja bi ti preporučio ovu drugu varijantu ...
 

Chehehe

Aktivan Član
03.01.2009
343
14
18
42
bongash moze li mineralno gnjojivo kroz tih 7 dana u vodi zacepit i pokvarit pumpu?

A ilonca neces nosit 25 litara vec koliko ti najmanje treba za zamjesat gnjojivo...
ja sam nakon 3-4 ljeta uspio sve lijepo poslozit da dolazim svako 10-15 dana i da im nista ne fali tako da mislim da ces i ti jednom uspjet (mozda cak i ovaj put) pozdrav.
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Nisam nikad razmišljao o tome, valjda zavisi i o tome kakva je pumpa, neka heavy duty ili jeftina akvarijska, u svakom slučaju, mineralne soli će se taložit na dno ako se voda ne miješa ili ne cirkulira.

Samo da napomenem, ovo ne govorim iz vlastitog iskustva, seljačka logika progovara iz mene ...
 

Chehehe

Aktivan Član
03.01.2009
343
14
18
42
ma i pitam zbog neke seljacke logike...Ma u svakom slucaju ako zelis imat vodu u necemu 7 dana i da se iz toga navodnjava bilo sto pokusaj zadrzati tu vudu cistom...