Voda za uzgoj

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Influence

backtococo
Poznanik Foruma
19.06.2014
887
9.889
233
ni na nebu ni na zemlji
Znam da se ph varira od temperature, jer tako kalibriram ph metar.
I tu puno njih griješi, jer ne mjeri temperaturu vode, dok kalibriraju ph metre!
Nema tu greske stanacc jer ako pgledas chart od cika stipe vidices da je razlika izmedju 25c i 50 c u 7pH i 6.63pH a to nam je malo veliki raspon... a sad pogledaj ovaj chart jer ces odprilike i imati takve fluktacije temp vode.... vidis izmedju 20c i 30c kolika je mala razlika u pH.... zanemarivo....
pH+is+temperature+dependent.jpg
 

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
966
3.761
163
42
Ja licno koristim vodu sa cesme,ali gledam da natocim iz bojlera,tek posto neko potrosi svu toplu vodu. Tad natocim mlaku vodu koja odstoji najmanje 60min i bude skoro pa ko sobna temp. Imam trip da je voda iz bojlera bolja,tj ona je vec malo odstojala i cini mi se da ima manje hlora,a ako znam da bojler skuplja kamenac oko grejaca,znaci i da je malo meksa od hladne direkt?? Mozda se zanosim ,ali dok ne nadjem bolji sistem ja cu da nastavim sa ovim sistemom.
Zanima me jedna stvar; koliko je pametno zalivati biljke kupovnom vodom (bez co2) ? Vidim da ih ima sa dobrim PH , a sama po sebi ima minerale ,dal su mi ti minerali potrebni (biljci) ili da ne komplikujem?
Sta je sa gaziranom mineralnom vodom, naleteo sam negde da je preporucuju zbog kolicine co2 koju sadrzi,ali po logici mi je mnogo nelogicno ? Pozdrav
 
  • Sviđa mi se
Reactions: GoLee

Black_roots

Preaktivan član
02.11.2019
538
2.634
163
Ja isto natočim toplu vodu iz bojlera (oko 25°C), pustim da odstoji sat dva i onda taman bude oko 20°C. Tad umješam nutrijente pa opet pričekam pola sata, podesim pH i zalijem.
I ja brijem isto kao ti da je voda kao mekša iz bojlera i da klor brže isparava, a i skužio sam da biljke vole kad ih zaliješ vodom od oko 20°C.
A šta se tiče kupovne vode... ja sam pred 5 god probao sa istom. Tad još nisam imao pH metar ni ništa i sjebao sve. Istraživao kako i zašto... kupio onu tekućinu za mjerenje pH, izmjerio kad ono tekućina zelenija nego voda iz pipe. Znači pH bio preko 8. Još sam zalijevao tad Pantellom koja još i podigne dosta pH tako da ošlo sve u k... To je bila ona voda iz Lidla. Za druge neznam niti više ne želim probati. A gazirana??? E to mi nikada nije palo na pamet jer mi je to nekako preagresivno za zalijevanje, ali zanima me baš jel neko i to probao.
Ostajem pri ovom kako sada radim jer vidim da vodom iz pipe ili iz bojlera ima najmanje problema. ;)
I od tad... od te jebe s tom vodom sam kupio dobar pH metar i sve vezano za to i od tad nema puno problema.
 

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
966
3.761
163
42
Ovde sam naucio od jednog kolege da bijkama odgovara mlaka voda i da one tad "osecaju" da je jesen. Tako nesto mi je rekao i od tad zalivam sa bas mlakom,skoro pa ko temp tela . Kad natocim i ubacim prte u vodu,ako ne osecam veliku razliku u temp,to je to. Posle sat ona bude taman,tad ide 0,8 ml limuntusa na 2L ,ili djubrivo. Naucio sam na bolniji nacin zasto ne stelovati ph kad se dodaje gnojivo ::poke::