Voda za uzgoj

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Saul Goodman

Aktivan Član
01.12.2018
105
436
63
Imam pitanje, uskoro počinjem sa uzgojem pa me zanima...
Mjerio sam PH vode sa pipe, i pokazuje 7.2, zanima me dali moram skinuti PH vode u koju planiram ubaciti sjeme za klijanje ili je 7,2 prihvatljiva vrijednost.

Isto tako planiram poslje 3 tjedna krenuti sa gnojenjem (biobizz paket), citao sam da sa Biobizzom netreba skidati PH jer on automatski spušta PH?

Hvala na pomoći

::listomahanje::
 

Planer80

Aktivan Član
25.01.2018
219
2.527
143
Čisto da podelim, možda nekome bude od koristi. Izvor je Rudarsko–geološki fakultet, Univerzitet u Beogradu. Analiza vode sa česme po gradovima (Srbije) kao i flaširane vode. Pokušao sam da nađem i za zemlje u okruženju ali posle par desetina strana tabloidnih trtljanja, nikakva korisna info da naleti.

Analiza1.jpg Analiza2.jpg
 

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
evo od gradskog vodovoda za 11 mj, ako se ne varam u hr moraju ili vodovdi ili zavodi za javno zdravstvo raditi mjesečnu analizu i objaviti na svome webu rezultate, tako ako nekoga zanima "prosječna" vrijednost ima dobar uvid. Ipak to su dosta okvirne vrijednosti koliko god oni uzorkovali, ali bar se fino vidi čega sve ima u vodi.
Sam PH i EC ipak varira od kvarta do kvarta ovisnoo iz kojeg vodocrpilišta (imaju i njihove analize) dobivaš vodu....
1545158135247.png
 
09.10.2017
18
24
3
38
Znaci.
Ovo sve sto citam ovdje ima smisla nemogu reć!!
Samo nerazumijem zasto toliko komplicirate s tim pH?
Danas barem ima gnojiva koje same odrzavaju pH onoliko koliko vam čupica zahtjeva!
Primjer: komponente Sensi grow i Bloom A+B , micro. U pametnoj raspodjeli dobivate sve vitamine, minerale,...itd, s održivim pH vode.. ( idealnim)
Znaci nema mjerama kontrole i paćenja sa brigom i kontrolom!
I u zemlju malo za bolji rast korijenja i protiv bolesti..
Urod osiguran..
Eto toliko.. ako grijesim nek me se ispravi.
Pozdrav
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.Smooke_Allot
09.10.2017
18
24
3
38
Je istina. To sto kazete je u redu i opravdano. Mislim da svatko tko se bavi ili krece se baviti time ima u vidu da nauci barem osnovno sto se tice svakog dijela tog growa. Tako i s vodom i pH o cem pricamo. Dok s druge strane ima ljudi koji samo gledaju sto manje posla, manje kontrole, zbog nemogućnosti ili cega vec nije bitno i da takvima dobro dodje i takav savjet oko vec kontroliranog pH i NPK i ostalog da ne nabrajamo. Sto nekome stvarno puno moze pomogli oko uroda i kvalitete.. dali nije pametnije tako neg da se zaj. s limunom sodom itd
 
  • Sviđa mi se
Reactions: .i.

BrokulaBranko

Banned
Banovan
02.10.2018
261
764
93
39
@.i. hmm a dali li utjece i starost cjevi u ulici/kuci zgradi ??
Naime imam 2 stana jedan starogradnja drugi novogradnja..
U jednom voda nakon 24h tako smrdi da ti se gadi pit.. U drugom nema problema...
E sad dal je tu isti sastav vode??
ec 0.8
ppm 400,
ph 8.6
 
  • Sviđa mi se
Reactions: .i.

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
Vjerovatno da utječe, ali nemam baš toliko informacija da ti mogu sa 100% sigurnošću tvrditi, najbolje bi bilo dati oba uzorka na analizu (u zavod za javno zdravstvo ili vodovod ili di se to već radi), ako ide iz različitih "grana" vodovoda može biti rrazličitog mikrobiološkog sastava ali i dalje u granicama normalnog i zdravstveno ispravnog. A možda su i u vodovodu debili pa ne kuže da im neki sterilizator ili koji već k ne radi....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: BrokulaBranko

BrokulaBranko

Banned
Banovan
02.10.2018
261
764
93
39
Bas iso na stranice mog vodovoda imaju neko izvjesce iz 2017g..
Nema nista na mjesecnoj bazi..Jos pise da je ph 7.6..hahahahhaah
mos mislit..
@Uduvan nisam siguran jel 8.4 il 8.6
Al nesto od tog dvoje je.,..
 
09.10.2017
18
24
3
38
Nije dobra destilirana voda.. jel u njoj nema minerala i pozitivnih stanica ili kako god.
Najbolje bi ti bila izvorska voda. Jel koliko sam shvatio nekad nikakve alate za mjerenje i odrzavanje pH.
Ali eto toliko da se nadovežem , kao i sto sam rekao ima ljudi koji tek krecu ili eksperimentiraju ili kako to vec nazvati. Za takve ljude postoje gnojiva koja odrzavanje konstantno optimalan pH i NPK.
Samo treba sjesti interesirati se i ucit , citat i naravno malo ulozit truda para i ljubavi
 

BrokulaBranko

Banned
Banovan
02.10.2018
261
764
93
39
?????
Kao sto rekoh koristit cu 50-50 destilirana/pipaca..
A druze koristim AN ph perfekt gnojivo..
zadnje necu ni komentirati..
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc
09.10.2017
18
24
3
38
Brokula ..ako koristiš ta gnojiva, zasto onda destilirana voda ili sama riječ ti kaze (demineralizirana voda ) ?
Ovo zadnje nemoj ni komentirat bolje da!!

Zašto u opće ta voda?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and .i.