Voda za uzgoj

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

BrokulaBranko

Banned
Banovan
02.10.2018
261
764
93
39
Voda mi je ec 0.8 , ppm 400 s ph 8.4 ili 8.6
ph perfect AN ne preporuca koristit nikakve ph down (jednom sam to napravio i odmah sranje imo, mejlo sam ih oko toga i rekli su big NO NO) , e sad na moj visok ph i ec pitanje je kolko 1/4 snage AN uspije spustit ph.. Al jucer sam ustimo ph pen pa cu bas testirat ovih dana, ph prije dodavanja AN i onda kad dodam 1/4 i na kraju 1/2 al ako se dobro sjecam to SAM radio na pocetku kad sam preso na AN i tek na 50% snage PH perfect djeluje..

I sto je najvaznije neki ljudi su na drugim forumima pisali da kada mixaju pipacu i Ro/destiliranu da nemaju problema..

U RO filter nema sanse da ulazem, jer neam stalni grow space i nakon ovog pitaj boga di cu sadit..

I na kraju meni jedna stvar nije jasna zasto uz tako tvrdu vodu moram dodavat cal mag..
Jel u protivnom odmah def. dobijem..

:thumb:::banjahanje::::listomahanje::
:rolleyes:
 

Uduvan

Aktivan Član
19.09.2018
140
455
63
34
Na prethodnoj stranici je slika sa sastavom vode po raznim gradovima srbije. Na toj slici je npr Kraljevo sa 40 mg/L Mg-a i Nis sa 3mg/L Mg-a, to je drasticna razlika. Moguce da u tvom vodovodu ima malo Mg
edit:
I Ca oscilira od grada do grada. Od 112 do 18 mg/L
 
06.08.2019
24
5
3
Momci moze jedno pitance, do sada sam primjetio raznih metoda.. mada zelim cuti kako veterani ovdje rade. Pitanje je nacin zaljevanja vodom ?

Ehh sada.. Neko kaze da treba pustiti da prenoci, negdje sam procitao da treba pustiti da odstoji 20-30m, mislim da sam isto tako procitao negdje da se neko ne drzi toga uopste nego direktno iz pipe.

Interesuje me sta je najbolje, skolski ili kako vec.
 

superoperater

Aktivan Član
17.04.2015
186
634
93
Koliko bi voda trebala odstojati prije zalivanja zavisi uglavnom od kolicine hlora u vodi. Vise hlora podrazumijeva duze drzanje kako bi isti izlapio.. Ako imas vodu bez hlora onda mozes direktno iz pipe..
Ne kontam sta mislis pod starim skolskim nacinom..
 
06.08.2019
24
5
3
Sad mi nije jasno kako da provjerim kolcinu hlora u vodi, google mi na brzinu ne daje nikakve konkretne inf
helem, mogu li pogrijesiti ako pustim da odstoji malo duze ? tipa dan ?

Ovo 'skolski' mislio sam u fazonu po knjigama ili tako nesta, da vec unaprijed ima opisan proces kako to treba raditi.
 

Black_roots

Preaktivan član
02.11.2019
538
2.634
163
Samo po meni bi trebalo paziti na pH kod kišnice kad dodaješ nutrijente jer je pH kišnice dosta niži od vode iz pipe ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

Black_roots

Preaktivan član
02.11.2019
538
2.634
163
Ovisi ti o nizu faktora...
Kolko vidim da pH kišnice nije uvijek isti. Kod mene je 6.5 a neki mjere preko 7 pa i prek 8.
Ovisi i o zagađenju zraka. Ako živiš u većem gradu normalno da će kiša biti zagađenija što može itekako utjecati na biljke. U tom slučaju se drži vode iz pipe. Ako si u manje naseljenom mjestu onda slobodno kišnica, ali moraš provjeriti i korigirati ph i nebude problema.
Ali, ako ne mjeriš pH...EC onda se radije drži vode iz pipe i nekih nutrijenata koji spuštaju pH pa će ti pH biti otprilike negdje u ok granici.

Imaš i po forumu. Dosta se već pričalo o tome pa probaj pronaći.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
kanalska, oborinska, kišnica iz rine, pa čak i kišnica iz rine pune liša, prelivnica đubrenice, stajačica barska, izvorska i riječna da ne govorim.....sve je to bolje i zdravije od naših cijevi, državnih zaliha u bazenima....za koju godinu more će imati bolje rezultate kod zaljevanja od pipe i slavine....
 

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.559
258
AN ne preporuca koristit nikakve ph down
Ja koristim AN i spuštam ph sa Hesi ph down bloom. Prije sam sa limunskom kiselinom i nikada problema.
Problem je u vodi od 8.5ph
Meni zna voda stajat, 2,3 dana i ph sa 7.1,ode na 7.5-7.8
Ppm je 350,a s vremenom i on opada!
Moguče, da je radi cijevi, jer kada pustim toplu vodu, ph je 6.8
 

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.559
258
To znam, ali kada voda odstoji 7,8 sati, ph je opet ispod 7.0
I to samo, kada povučem vodu iz bojlera(toplu vodu).
Znam da se ph varira od temperature, jer tako kalibriram ph metar.
I tu puno njih griješi, jer ne mjeri temperaturu vode, dok kalibriraju ph metre!