Voda

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

svejedno

Samo da se kotrlja
10.12.2019
520
4.389
163
Na dnu vrha
Ovo prvo sam ja imal doma , voda je stvarno ok iz toga za biljoze i montira se ispod sudopera(tak bilo kod mene) i montiraju malu pipu... u svemu NAJ VEĆA caka su filteri, njih ti mjenjaju cvakih 3do 6 mjeseci a koštaju skoro pol cjelog seta tak je bilo prije 3,4god. Na kraju sam sve demontirao i bacio...
 

BrokulaBranko

Banned
Banovan
02.10.2018
261
764
93
39
Pakad nisam siguran dal mi treba bas bas Ro voda , ili moze i ova proc (ti filteri sto si ti imo)..

kakva je bila kod tebe voda? ph tvrdoca i to ??
Ja sam o svojoj vodi nasao ovo..
salinity - 0
(µS/cm)- 804
mg CaCO3 - 294,6 , °D - 16,5 Srednje tvrda voda
TDS (mg/L)- 459

Kod RO vode me najvise hebe ta otpadna voda..
Zao mi bacat 30-40l vode.. 2x tjedno,.,
 
  • Sviđa mi se
Reactions: matijas

svejedno

Samo da se kotrlja
10.12.2019
520
4.389
163
Na dnu vrha
Nisam ja mjerio samo prvi put na demonstraciji.. al sam zaboravil. Uglavnom, bilju je pasalo. Mislim da je to pretjerivanje, ali samo ti znaš kakvu vodu imaš. Vratio sam se na običnu pipušu eventualno malo limunske ak ustreba za koju osjetljivu..mislim da bi sa većom britom jeftinije prošao a dobiješ isti rezultat
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

Black_roots

Preaktivan član
02.11.2019
538
2.634
163
Ako radiš hidro... EC 804 je previše. Imat ćeš velike probleme sa fluktacijama. Moja je 420 pa moram često mjenjati otopinu jer se pH penje jako brzo.
Za filtere sam i ja gledao pa mi se čini da je još najbolji ovaj akvarijski aquili jer kad gledaš da moraš mjenjati filtere, ovi se činu najjeftinija opcija. Ima ih i po eBayu i Alliu dosta jeftinih samo nezz dali to dobro šljaka.
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.033
15.283
358
Ove filtere sam imao. Takve i prozirne sa kristalima unutra, ne valja ništa!
Ro je jedino što če vam opstat. Ovi filteri samo uspore tok vode...
Možda se nešto promjenilo s godimama, ali sumnjam!
Ne kužim, da vam je problem bacit otpadnu vodu? Uvijek se može iskoristit za wc i slično.
 

BrokulaBranko

Banned
Banovan
02.10.2018
261
764
93
39
Probat cu s tom jeftinijom aquilom,nova je 600kn, prezivit cu to..Drug koji kuha pivo ima slicnu i kaže da radi poso.. Sadim u zemlji al hrpu sranja imam, al kontam Ph mi bas nije bio top (od7.4 do 6.6 kako kad ga spustim) A biobizz gnojivo koristim pa sam konto bitno da ph spustim ispod 7.5

probat cu sad malo mjesat 50/50 sa cetinom dok ro ne stigne.


Brate zao mi bacit 40l vode.. Dok neko nema za pit, ja bacim 40l vode.. Eto iz pizd... Al ak nejde drukcije.
 
Poslednja izmena:

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.667
34.969
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Povrtni ovo ti je vec treca tema o vodi! Sta uzgajas ti ili sta planiras ti uzgajati kad toliku filozofiju udaras? Pa ti napravi kvantnu fiziku od toga a uzgajas jebeni korov :))
Voda u kantu,ako zelis nek stoji pola sata a ako neces cekati bubni gnojivo po tablici,malo izmjesaj i zalij biljke... bar je to jednostavno ili ako hoces komplicirano kupis dobar ph meter :D
 

BrokulaBranko

Banned
Banovan
02.10.2018
261
764
93
39
Evo ja se Onda duboko ispricavam tebi i svima koje je moje postanje zasmetalo i uvrijedilo..

Nakon 4g growanja i SO so rezultata (nikad ispod 45g po automatu) u 5oj g. dodjes do 15 g i 5 usranih growanja zaredom..

Dobro da nisam iso pitat kako dupe brisat..

Sto se mene tice dobio sam sve info..

Tema moze u lock/yard ili sta vec..

Od mene samo novi dnevnik mozete ocekivat..