vodeno hladjenje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
17.10.2014
10
1
3
pozdrav

nisam mogao nigdje naci, svugdje se prica o ventilatorima (izvinjavam se ako sam promasio)
zanima me da li se moze koristiti vodeno hladjenje za cpu u grow boxu, tipa cooler master seidon??
 
27.10.2014
15
7
3
neznam kak bi ti voda hladila žarulju,al možda se da nekak sredit,ak komp može imat vodeno hlađenje vjr može i ovo,al brijem da ćeš se bzvz zajebavat s timstaviš box van,i instaliraš oko cijelog boxa spiralne cijevčice,uzmeš hladnjak od nekog skutera,pomogučnosti s nekim kitom ahha i složiš na akumulator,sry zbog spama al moro sam
 
17.10.2014
10
1
3
imam problem sa temperaturom...trenutno 38..imam hps 150w na 80*50*30 box..1 vent in, 2 out...planiram jos jedan po sijalici staviti da puse, ali razmisljam da li bi vodeno hladjenje bilo rjesenje jer nemam previse prostora da trpam jos ventilatora..
 

Gagiba

Aktivan Član
Ti ventilatori su ti verovatno pc pa ne mogu da izbace dovoljno vazduha.

Zafrknuta je diskusija jer je pomali prostor a hps ume dobro da zagreje.

Ukoliko ti buka nije problem predlazem ti da instaliras obican vent za kupatilo pri vrhu boksa, napravice primetnu razliku.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: irieman

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.666
11.902
358
Socotra Island
eelslap.com
Na šta bi kačio vodeni blok i gde bi radijator od ovog hladjenja ? Sijalicu ne smes da pipaš ni dok je ugašena ... :eyebrows:
Možeš da se pozabaviš rasporedom ventova ... Mala modifikacija pozicije venta i ugla pod kojim duva moze dosta da promeni stvari .
Umesto ta dva probaj da staviš 1 što jači vent da izbacuje vazduh a 2 da ubacuju svež . Ispuh što višlje , a upuhe na dno boksa .

Evo ti i teme o vetilaciji gde možeš svašta nešto da korisno naučiš :
https://vutra.org/topic/7575-ventilatori/
https://vutra.org/topic/6495-ventilacija/
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Centrifugalni vent je najbolji vent za hlađenje/izvlačenje vručeg zraka iz boxa. Povrat zraka je nemoguč ako puhne vjetar u drugu stranu dok kod drugih postoji mogučnost da se tlakovi izjednače da se tako izrazim pa nemaš hlađenje. Imao slučaj znam o čemu pričam. PC ventovi kao šta ime govori su PC ventovi, prolazi u PC boxu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.