VODIČ KROZ UNUTRAŠNJI UZGOJ, prerađeno 2014

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
30.09.2013
10
31
13
Čitam ali nigdje nemogu naći informaciju o ventilaciji,pa ću pitati tu. Zanima me dali vent (ispuh) mora raditi kada je noć biljkama ili je dovoljno da po noći radi samo onaj unutarnji koji služi za cirkulaciju zraka??? Tnx.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
"The optimal day temperature range for cannabis is 24 to 30 °C. Temperatures above 31 °C and below 15.5 °C seem to decrease THC potency and slow growth. At 13 °C the plant undergoes a mild shock, though some strains withstand frost temporarily."

moj savet, nemoj da pada ispod 17C
 
03.09.2013
16
16
3
Super post,
ako zelite da uzgojite dobru biljku trebate dobro procitati ovaj post,
ovdje je sve objasnjeno i to detaljno sta treba da se zna da vam uspije uzgoj,
radim treci indoor uspjesno i zahvaljujem se bas ovoj temi.
poz


meni je nedavno temperatura par dana padala ispod 15 stepeni,biljke su u cvatu 50 dana,
posljedice su sto uspori sazrijevanje trave, i jedna biljka mi je izbacila par bananice, uklonio sam ih,
sredio temperaturu u boksu i nastavile su normalno sazrijevati, nije ih nesto ostetilo, i nema vise pojave bananica,
Uzeo sam jednu konzervu metalnu od 5 litara unutra ubacio sijalicu infrareed, i kada su ugasena svjetla upalim je
ugrije boks na 19-20 stepebi, nema svjetlosti da smeta.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Creative

beren

Banned
Banovan
14.08.2012
37
8
8
55
trebam savjet. kako je bolje? staviti filter na ventiltor da usisava zrak ili na ispuh, odnosno na crijevo van boksa?
 
28.04.2009
106
143
43
38
Zdravo ekipa, treba mi mala pomoc. Nov sam u ovome, tj u bastovanstvu xD Planiram ovih dana da krenem sa unutrasnjom naravno. Kalashnikova (feminised) je biljka koju zelim uzgajati. Ona raste od 70-100cm visine. E sada ja to radim u svojoj kucici na drvetu iz detinjstva koju mi je matori napravio xD Kucica je sirine 130 sa 130cm a visine oko 160cm. Imacu 3 biljke koje bi na tom prostoru uzgajao. Zanima me vas savet (zbog te visine i prostora kucice) Koju sijalicu da koristim, koja temperatura mi treba sa obzirom da ce biljka rasti u periodu oktobar,novembar i jedan deo decembra jer ta biljka raste do 62 dana i posle sledi harwest! :rasta1: Kontam da zbog tako malog prostora ne treba neka zajebana sijalice jer bi verovatno napravila zajebanu temperaturu? I nisam razumeo dok sam citao te boje itd sijalica :/ Ventilacija? Ostavicu par rupica koje imam da tu ulazi vazduh, nadam se da je to ok jer ne bih bas da ubacujem neki ventilator. Cekam savet iskusnijih. Svako dobro carevi!
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Za taj prostor inace bi isla 600W HPS.
Al nije tebi problem visoka temp. nego niska. Tesko ces ti po zimi ugrijat taj prostor. Osim ako je dobra izolacija pa jos neku grijalicu stavis da ti odrzava temp. :D
...mislim da je to "easier said than done" heheh
 
28.04.2009
106
143
43
38
Pa bre po nekim prognozama nece bar do sredine decembra biti neka haos zima, bice ono oko 5 stepeni. Mada prostor je mali izolacija stiropor, plus sijalica. Valjda ce biti ok...
 
10.10.2014
2
1
0
Pozdrav svima,
zanima me kolika mi je zapremina saksije potrebna za fazu cvetanja,s tim sto bi stavljao klonove u cvetanje koji su stari 4 nedelje(2 nedelje ispod 55w fluorescentne sijalice, 2nedelje vegetacije ispod 400wMH, pa bih ga klonirao i gurnuo u cvetanje ispod 600wHps)..koristio bih big bang semena ..mislio sam da im stavim saksije od 5l(dubine 22cm) za cvetanje pa me zanima vase misljenje..i koliki razmak je potreban izmedju saksija s obzirom da biljke nece biti toliko velike zbog kratkog perioda vegetacije ... Hvala unapred,pozz :smoke18:
 
07.11.2014
10
4
3
imam jedno pitanjce :smoke18: :leafblunt: pokušao sam složiti grow i napravio sam sljedeče :) ormar visine 200 cm širine 150cm i dubine 60cm ,,ormar je u potpunosti izoliran sa stiroporom s unutrašnje strane,,također i folijom :joint2: po sredini boxa ima žarulja od 300w 5000 lm sa desne strane dvije spiralne od 100w 1200lm ,,sa lijeve strane jedna spiralna od 100w 1200lm ,,, s desne strane pri vrhu boxa sam ugradio ventilator (ulaz sviježeg zraka) koji hladi ove dvije spiralne turbo pogonom,,, :leafblunt: a s lijeve strane pri dnu boxa je ventilator koji izvlači zrak iz boxa :spliff: ,,pa me zanima dali sam na dobrom putu sa tih 8600lm za takav box,,koliko mi biljčica stane u to (autića) i naravno 1 veeeeeelikaaa ,,, hvala u naprijed!! :maryjane:
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
andra3001 je napisao(la):
imam jedno pitanjce :smoke18: :leafblunt: pokušao sam složiti grow i napravio sam sljedeče :) ormar visine 200 cm širine 150cm i dubine 60cm ,,ormar je u potpunosti izoliran sa stiroporom s unutrašnje strane,,također i folijom :joint2: po sredini boxa ima žarulja od 300w 5000 lm sa desne strane dvije spiralne od 100w 1200lm ,,sa lijeve strane jedna spiralna od 100w 1200lm ,,, s desne strane pri vrhu boxa sam ugradio ventilator (ulaz sviježeg zraka) koji hladi ove dvije spiralne turbo pogonom,,, :leafblunt: a s lijeve strane pri dnu boxa je ventilator koji izvlači zrak iz boxa :spliff: ,,pa me zanima dali sam na dobrom putu sa tih 8600lm za takav box,,koliko mi biljčica stane u to (autića) i naravno 1 veeeeeelikaaa ,,, hvala u naprijed!! :maryjane:


poz
Daj pojasni kakve to zarulje koristis. Ako mislis na one obicne sa spiralom onda vadi to sve van jer neces nista napravit.
Zamijenio si mjesta ventilatorima. Gore se stavlja ventilator za ispuh da makne vruci zrak van, a na dno se stavlja rupa za ulaz hladnog zraka. (pasivni upuh). Topli zrak ide gore, hladni pada, jel tak? :)
To je dosta velika povrsina za grow i na tu povrsinu bi islo 400W HPS ili 2 slabije da pokriju tu sirinu.
I da se radi o CFL( stednim zaruljuma), sto sumnjam...to je daleko od dovoljno lumena za takav box. a o hladjenju da ne pricam. Oba ta venta stavi gore kao ispuh. Dole samo rupa i jos jedan vent unutra da cirkulira zrak

https://vutra.org/topic/9121-svjetla-za-uzgoj-tipovi-i-intenzitet/
https://vutra.org/topic/994-boks-za-gajenje-tehnicke-osobine-i-kako-ga-napraviti/page-1