Vodič: Kako revegetirati biljku nakon harvesta

Hesi Original Sjemenke Hempatia Led Lampe
Želite nešto više od socijalne mreže?
Društvo za legalizaciju marihuane, medicinu i uzgajanje kanabisa. Registrujte se za dodatne opcije foruma.
Registracija

Mr.Vinjau

Aktivan Član
26.07.2012
190
91
0
35
Želimo da nastavimo sa uzgojem strain-a koji posedujemo a biljka nam je već u kasnom cvetanju.
Ponekad,zbog nekih razloga ne uzimamo klonove.
Uzimanje klonova je mnogo bolji način produžetka vrste nego revegetiranje biljke jer iziskuje mnogo manje vremena ali sada pričamo o revegetaciji.

Za početak,prvo oberemo biljku,oberite sve glavne bud-ove ali ostavite nekoliko donjih "popcorn" bud-ova i dobru količinu zdravog lišća koje će služiti za obavljanje fotosinteze.
Nemate dozvolu da vidite linkove. Prijavite se ili registrujte se.

Posle berbe želite da ponovo posadite biljku. Ona je dosad završila ceo ciklus vegetacije i cvetanja i ima veliku količinu korena koja je sada nepotrebna. Izvadite biljku iz saksije i isecite dve trećine korena da biste podstakli nov rast.

Slika pre sečenja:

Posle sečenja:

Kada ste isekli dve trećine korena vreme je za presađivanje. Stavite presađenu biljku pod vegetativni režim svetla 18/6,20/4 ili koji već želite.
Odmah nakon presađivanja zalijte vašu biljku rastvorom vode i pola preporučene doze vašeg gnojiva za vegetaciju,samo gledajte da bude
bogato azotom ( N ) jer je biljka već potrošila sve rezerve azota koji joj je neophodan da bi nastavila vegetativni rast.

Posle desetak dana vaša biljka bi trebala da izgleda otprilike ovako:

Posle dvadesetak dana:

Posle tridesetak dana:

NAPOMENA: Prvi vegegtativan rast će početi da raste iz popcorn bud-ova koje ste ostavili i ti novi listovi mogu biti deformisani(okrugli ili neke druga deformacija) ali će se posle nedelju-dve dana sve unormaliti i biljka će nastaviti normalan rast i razvoj.

s0va

Aktivan Član
17.01.2013
332
300
63
27
Misli da se zakaci tako da kad otvoris pod forum uvek je na vrhu strane. Kao sto su tutorijali i FAQ.

• Sviđa mi se
Reactions: usrname

admiral

Aktivan Član
31.03.2012
83
13
8
36
Dobar fazon oberes biljku , posle toga ja ubacis u vegetaciju pa opet cvetanja pa beres i tako u krug :D

s0va

Aktivan Član
17.01.2013
332
300
63
27
koliko puta ovo moze da se radi? koliko krugova moze da izdrzi biljka?

Bizzzo

~ Herbalist ~
Grow Support
11.02.2008
2.636
4.882
188
49
Zbrkulja
Pokušao sam pronaći linkove na ove dnevnike. Jednostavno ih nema. Moguće da su nestali u prebacivanjima ili da su obrisani?

• Sviđa mi se
Reactions: justgrow

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
23.363
38.809
3.198
Bekaa Valley
ne vidim logiku da mozes revegetirati biljku kojoj ne mozes kontrolisati vegetaciju, al nisam probao

10.01.2017
8
4
3
33
Zato i pitam. Jer mislim da nije moguce. Al opet nisam siguran jer nisam probao. Mozda je neko proba.

JoJo.Man

Banned
Banovan
08.02.2011
1.786
8.577
258
Ja ću pokušati s auto ww kojoj treba još 4tjedna max cvjetanja pa javim rezultate. Ionako smo tu da učimo i zabavljamo. Mislim da neče bit uspjeha al treba probat.Vremena i uvjete imam, nije mi tlaka,a ni ne gubim ništa ako pokušam:vutra:

• Sviđa mi se
Reactions: Nogud