Vodič: Kako revegetirati biljku nakon harvesta

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Mr.Vinjau

Aktivan Član
26.07.2012
190
100
0
39
Želimo da nastavimo sa uzgojem strain-a koji posedujemo a biljka nam je već u kasnom cvetanju.
Ponekad,zbog nekih razloga ne uzimamo klonove.
Uzimanje klonova je mnogo bolji način produžetka vrste nego revegetiranje biljke jer iziskuje mnogo manje vremena ali sada pričamo o revegetaciji.

Za početak,prvo oberemo biljku,oberite sve glavne bud-ove ali ostavite nekoliko donjih "popcorn" bud-ova i dobru količinu zdravog lišća koje će služiti za obavljanje fotosinteze.


Posle berbe želite da ponovo posadite biljku. Ona je dosad završila ceo ciklus vegetacije i cvetanja i ima veliku količinu korena koja je sada nepotrebna. Izvadite biljku iz saksije i isecite dve trećine korena da biste podstakli nov rast.

Slika pre sečenja:


Posle sečenja:


Kada ste isekli dve trećine korena vreme je za presađivanje. Stavite presađenu biljku pod vegetativni režim svetla 18/6,20/4 ili koji već želite.
Odmah nakon presađivanja zalijte vašu biljku rastvorom vode i pola preporučene doze vašeg gnojiva za vegetaciju,samo gledajte da bude
bogato azotom ( N ) jer je biljka već potrošila sve rezerve azota koji joj je neophodan da bi nastavila vegetativni rast.

Posle desetak dana vaša biljka bi trebala da izgleda otprilike ovako:


Posle dvadesetak dana:


Posle tridesetak dana:


NAPOMENA: Prvi vegegtativan rast će početi da raste iz popcorn bud-ova koje ste ostavili i ti novi listovi mogu biti deformisani(okrugli ili neke druga deformacija) ali će se posle nedelju-dve dana sve unormaliti i biljka će nastaviti normalan rast i razvoj.
 

Bubamara

Aktivan Član
26.08.2009
37
393
53
čardak ni na nebu ni na zemlji

maverick

Aktivan Član
03.01.2011
340
578
93
sve je ljepše s još malo slikica:

PJYH53ls.jpg
HfmgYn8s.jpg
fNxudWOs.jpg
GJNM8QTs.jpg
Et7MNP9s.jpg
SRuCsQBs.jpg
UsrD2jxs.jpg
hJMm5Qns.jpg
8Ol4jM4s.jpg
yQ1YwfSs.jpg
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Pokušao sam pronaći linkove na ove dnevnike. Jednostavno ih nema. Moguće da su nestali u prebacivanjima ili da su obrisani?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: justgrow

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Ja ću pokušati s auto ww kojoj treba još 4tjedna max cvjetanja pa javim rezultate. Ionako smo tu da učimo i zabavljamo. Mislim da neče bit uspjeha al treba probat.Vremena i uvjete imam, nije mi tlaka,a ni ne gubim ništa ako pokušam:vutra:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nogud