Vodic kako napraviti tecno gnojivo od Golubovog izmeta

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Pozdrav vutra forumasi...
Nisam efikasan nesto u ovom pisanju,al cu se potrudit da vam pojasnim sto bolje budem mogao,kao prvo ja pravim ovo za svoje biljke i koristim samo u cvetanju... Neki mozda znaju,a neki mozda i ne,al golubljiizmet spada medju jacim gnojivima i vrlo je lako spalit biljku ako se pretera sa gnojenjem... Evo ovako odlucio sam se da uradim step by step kako bi svima pojasnio kako ja pravim...


1: Ovo su moji golubovi koje ja drzim i o kojima ja vodim ishranu i zdravlje... 1.jpg ovde ce te videti isto i izmet koji ovi golubovi prave,a tu je i spaklica i kutijica od 300gr u koju cu napuniti suvog izmeta od golubova...



2: Evo kako to izgleda,napominjem opet 300 grama kutijica!!!
2.jpg





3: A onda sam uzeo sito kroz koje cu usitniti suhi izmet :)
3.jpg onda kroz ovo sito usitnite sve koliko ste imali u kutijici...




4: Evo kako izgeda zavrsen rad,znaci kutijica od 300 grama je puna sitnog izmeta. 4.jpg




5: Onda se uzima zemlja,tri sakice zemlje (kupovne,osusene) ubaciti u bidon od 5l (prazan,suv bidon)... 5.jpg




6: Onda se posipa izmet od goluba preko te zemlje u bidon... 6.jpg




7: Dve koprive ubrati i iseckati,sve skupa ne samo listove... 7.jpg 8.jpg




10: Ubaciti koprivu sa ostatkom pripreme ovako naseckanu i onda promesati dok je sve unutra i evo kako to sve izgleda i sta je bilo potrebno... 10.jpg



11: Onda uzeti 1 litar vode,prokuvati na sporetu i to posle uliti u bidon od 5l... 11.jpg pozeljno je da bidon ima gore ruckicu na samom vrhu radi lakseg muckanja,jer je voda bas vruca i da se ne bi opekli... To sve lepo promuckati...




12: Onda uzeti foliju za vakum (moze i najlon neki) i staviti na vrhu bidona... 12.jpg



13: Poklopac uzeti preklopiti i zaviti... 13.jpg



Eto kako to izgleda zavrseno... Onda u toku od 48h povremeno(3-4-5h) otvarati po 2-3 min bidon... To sve posle mozete lepo preliti u neku manju flasicu ili kako vama volja... Gnojivo spremno i moze se koristiti... Na 2 litre vode ide 20 ml ovog gnojiva...

To je to,sto se tice ovog gnojiva,napominjem! Ja ovako hranim moje biljke,koje su u OUT... U Indor nikada nisam koristio ovo,niti sam ikada vodio Indor grow... Svako ko zeli probati,evo ovaj mali vodic pa ako zeli neka proba... Molio bih bez suvisnih pitanja,nadam se da sam bio jasan,ako nekom nije jasan ovaj vodic,kako sam ja to napravio... Tu sam... Na sva druga suvisna pitanja necu odgovarati,nekako sam odvojio vreme,pored svog zivota da doprinesem sa necim ovom kraljevskom forumu... Nadam se da cu nekome pomoci.... Ako tema nije na prikladnom mestu,molio bi da se premesti u odgovarajucu...


To je to budi te mi dobri i uzivaj te na Vutra.org forumu... Peace rodjaci :watch:
 
Poslednja izmena od urednika:

Zblonzinjo

Dimno Rapoložen
24.09.2014
188
713
93
Nigdjezemska
420.hr
Dobar vodic pomoc ce nekom sigurno al' treba napomenut da nije isto "sranje" od ovih tvojih domacih o kojim vodis brigu i onih gradskih da se ne zavaraju ljudi..:respect:

Btw. Golubovi su ti prva liga :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sharp and L0oD

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Super samo da je promjenit u naslovu dio "sranja" u "izmeta" i bude bilo još bolje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Priroda

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Na samom pocetku lepo pise... da su moji golubovi,da ja vodim ishranu i zdravlje... kud ce vise ;)
Joke,eto neko moze promenit i to,kao sto reko nemam iskustva u pisanju...
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Dobro si napisao.:clap::
Moram samo dodat par zapažanja.
Napraviš sve kako si napisao, jedino;
Vodu je nepotrebno prokuvat,
Ne staviš čep nego gazu, da ulazi vazduh,
Ostaviš približno 3 sedmice da fermentira, vidiš po pjeni u boci,
Procjedis kroz sito,
Onda možeš to upotrebljavati za indoor i autdooru uzgoj.
 
02.04.2015
84
109
33
ja cu probati isti postupak samo sa zecijim izmetom i necu ga sitniti kroz sito nego cele kuglice cu da ubacim, stavicu 2 sake na 2-3L vode. a i padala je kisa pre 3 dana skupio sam 1,5L kisnice.
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Zecije gnojivo je bogato nitrogenom,fosform i kalijumom i mnogim nutrijentima korisnim za biljku. Ima vise nitrogena koji je potreban biljkama da bi bile zdrave i bujale,od drugih djubriva. Ako ces pravit tecno,evo ti recept kako: punu lopatu zecijeg izmeta stavi u neku propustajucu tkaninu,zavezi je lepo i ibaci u posudu od 20 litara vode. Ostavi to da odstoji 7 dana dana,posle procedi i napravi kao caj. 100ml se koristi na 20litara vode tog caja... eto mozda ti pomogne ova tacna merica(a to kako bi ti uradio spalio bi bijku) :) a ovo je tema o golubovom gnojiva,al eto necu smatrat kao spam... peace
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.