Vodic za pocetnike

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
26.09.2005
8
2
0
da cuh i ja za stiropor. ali opet, gde u prirodi mozete naci stiropor??? zato, pesak. :)

izvinjavam se sto upadam u pricu, ali hteo bih da pitam nesto.
imam 2 biljcice male u saksiji jednoj maloj. imaju mozda 2 nedelje. znam da malo kasno sam ih stavio, bar po onome sto citah ovde. stoje na prozoru, u stvari jurim svetlo svuda po dvoristu. mada, svuda okolo su zgrade, tako da ga nema previse. pa cini mi se da odose nesto mnogo u visinu. imaju po 2 listica, tj. jedan par. videcu da stavim slike kada dodjem kuci. sta sada? kada da ih presadim?
pozdrav. uzivajtye...
 

grucho

Aktivan Član
29.04.2005
77
20
0
Pa dobro ,jeste da je pesak dobar za drenazu ali je po meni bolja kombinacija i peska i stiropora ili perlita.Pesak je sitan pa vremenom kako se biljka zaliva on se slegne i zemlja postaje tvrda i ne propusta vazduh i vodu.Naravno da stiropora nema u prirodi ali uzgoj u saksijama se razlikuje od uzgoja u prirodi,mi samo pokusavamo (nekada koristeci i ne bas prirodne stvari)da biljci stvorimo sto bolje uslove za unutrasnji uzgoj.
Sto se tiche pitanja Lion Kinga -Ako ih mislis gajiti napolju presadi ih STO PRE ! Sa dve nedelje starosti bi trebale da su spremne za presadjivanje. :wink:
 
26.09.2005
8
2
0
jel se pesak i stiropor pomesaju sa zemljom, ili stave na dno saksije?
hm...nisam razmisljao o tome da ih stavim napolje.. :? da nije kasno? sta mi je potrebno posle ako bi ih presadio napolje?
 

grucho

Aktivan Član
29.04.2005
77
20
0
Sta tachno podrazumevas pod "zemljom"?Mislis li na humus ili bas zemlju iz baste? No nema veze najbolje je da koristis humus,koji treba da sachinjava najveci deo mixa,tu dodas malo peska i stiropora i sve to dobro izmesas,znachi ne samo na dno saksije.
Ono za napolje sam samo ,kao, pitao jer nisi naveo gde nameravas da ih gajis,jeste malo sad vec kasno za napolju ali bi se razvile one i tamo samo nece imati dugu vegetativnu fazu pa nece ni porasti bas velike,mada ce biti vece nego ako ih nameravas gajiti u box-u samo napolju je veca opasnost da ih neko nadje a ako imas u blizini industrijske konoplje onda ce se i oprasiti pa ce biti pune semenki...
 

brend

Power of Marihuana
04.06.2005
323
25
0
50
Ja sam sjebao biljke sa humusom.Mislim da humus nije dobar jer je suvise sitan,brzo se stvrdne i ne propusta vodu kako treba,treset je najbolja vrsta zemlje,odlicno propusta vodu.E da sam ovo malo ranije znao sad bi nesto i imao u growboxu :roll:
 

grucho

Aktivan Član
29.04.2005
77
20
0
brend je napisao(la):
Ja sam sjebao biljke sa humusom.Mislim da humus nije dobar jer je suvise sitan,brzo se stvrdne i ne propusta vodu kako treba,treset je najbolja vrsta zemlje,odlicno propusta vodu.E da sam ovo malo ranije znao sad bi nesto i imao u growboxu :roll:
Pa neznam...ja sam neko vreme gajio biljke u razlichitim mix-ovima ,kako bih nasao koji naj vise odgovara mojim biljkama i mix koji sam opisao u nekoj od prethodnih poruka (humus,crna zemlja,organsko gnojivo,pesak i perlit) su se pokazali veoma dobrim.Koristim ovo vec nekih 4-5 godina i nikakvih problema nisam imao.Inache uporedo sa ovim koristim i neki mix koji pravim uz pomoc kalifornijskih glista -chini mi se da sam o tome vec pisao...
Pozdrav svima!
 

brend

Power of Marihuana
04.06.2005
323
25
0
50
Mislim da je mixovana zemlja koju ti pripremas dobra,ali ja sam koristio samo cist humus koji nikako ne valja kad se ne pomesa sa drugom zemljom.
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Ja sadim napolju ali nisam primetio da cist humus ne valja.Ove godine sam uzeo neki uvozni,duplo je skuplji od najskupljeg domaceg ali je zaista odlican.Zasad nemam problema.
 

brend

Power of Marihuana
04.06.2005
323
25
0
50
Moguce je da kvalitet igra glavnu ulogu,jer ovaj humus koji sam ja koristio za indoor uzgoj je bas loseg kvaliteta.Za par dana se strvdne i izgleda kao glina i vrlo tesko propusta vodu,a kad se osusi tvrd je kao beton,a drugo zalivanje skoro da i nije moguce.
 

grucho

Aktivan Član
29.04.2005
77
20
0
Naravno da kvalitet igra glavnu ulogu !
Inache probajte sa nekim ekserom ili stapicem da promrdate zemlju u saksiji,znachi gurnete ekser u zemlju i malo mrdate levo-desno i tako na vise mesta da povrsina zemlje malo omeksa,pazljivo da ne ostetite koren biljke!Ovo raditi kada je zemlja suva,ostaviti posle tako par sati i zaliti.
Dobro je svremena na vreme omesati na ovaj nachin zemlju jer se povecava propustljivost zemlje i podstiche razvoj korena.
Isto se radi i kod vanjskog uzgoja,biljka bolje raste ako se u toku rasta okopa makar jednom a jos bolje 2-3 puta... :wink:
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Ahhh, vidjeh sliku bolje..... vidio sam i naravno sad kad sam poopio kaficu, tj. dosao sebi... :) zapalio jedan, i procitah opet... Ljudi nemate pojma koliko mi je drago da ovakav neki forum postoji... Nadam se da ima sekcija za donacije za forum itd itd....
elem,
imam neke biljcice, ovo je prvi put da sam se ono zainatio, tj. da pustim do kraja, pa kud puklo da puklo.... i okacio sam slike na http://koki.members.epn.ba (Ne gledaj izgled jer sam predhodnu i sve izbrisao i napravio linkove i to nabrzaka samo radi slika :) )
Tek sad nabavljam neonku, do sada je bila po obicnom sijalicom (ono kad nema sunca), a preko dana, na prozoru gdje je pod suncem skoro citav dan....
Sad kad zavrsim sa postom odo' vidjeti za neonku gdje da kupim i one zezancije da je prikljucim u struju...

Cijenim fakat bilo koji savjet, postaracu se da napravim vise slika tj. vise da ih okacim na stranicu, da vidite iz svih uglova sto se kaze, mislim da joj je sad vrijeme da se "reze" (uhh tesko mi reci to... :) ) inace nisam prije nikad je rezo pa zbog toga, visine je nekih 30cm, sta dalje ????
da odsjecem gdje??? to me malo zbunjuje, a ne bih da unistim biljku....
Hvala na svakom savjetu...
 

grucho

Aktivan Član
29.04.2005
77
20
0
Vidim da ovo rezanje tesko kontaju ljudi pa sam pocheo da pravim slike o tome ali to ce malo da potraje posto necu jednu po jednu da stavljam jer ce uleteti mnoga pitanja pa kad zavrsim stavicu ih sve.
Ukoliko imate razvijenu biljku sa 2,3,4...parova listova slobodno joj odrezite top-vrh,ostavljajuci vise spratova listova,za pochetak bice i tako ok, a za onaj nachin kako ja radim strpite se malo pa cu staviti slike...
 

grucho

Aktivan Član
29.04.2005
77
20
0
Ne znam zasto ispada da se reze kao drvo ali evo tvoje slike sa mestima gde bi mogao rezati...

Zapamti -rezanje usporava rast biljke!
-rezanje ces odraditi bez problema jedino ako je biljka zdrava i jos je u vegetativnoj fazi!
Zbog ovog drugog preporuchujem ti da razmislis hoces li pokusati prvo da presadis biljke,svaku u posebnu saksiju,pa ako to prodje bez problema onda rezati ili ces rezati pa posle presadjivati-NEMOJ rezati i presadjivati u istom periodu.Ja bih prvo presadio pa sachekao malo da vidim kako ce to proci pa posle rezao ali ti radi kako hoces...
Vec sam napisao ali evo opet:to sto imas vise biljki u jednoj saksiji ce ti stvoriti mnoge probleme-ako ostavis ovako, biljke se nece moci normalno razvijati a ako ih presadis-postoji velika opasnost da presadjivanje ubije biljke! Ne znam sta da ti kazem...
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
grucho je napisao(la):
Ne znam zasto ispada da se reze kao drvo ali evo tvoje slike sa mestima gde bi mogao rezati...


Zbog ovog drugog preporuchujem ti da razmislis hoces li pokusati prvo da presadis biljke,svaku u posebnu saksiju,

Ima li ikakve sanse da su dvije biljke u jednoj saksiji? Mislim hoce li rasti rega?...mislim opstati????
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Odvoji ih obavezno ako mozes, a mozda je jedna musko a jedna zensko pa odsjeci muskog tako je kod mene bilo.... A ako ih ostavis, bit ce ti celave tj. tamo gdje ce jedna razvit listove druga nece moci.. i tako..
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Jedno bezze glupo garant pitanje....
Kad ne bih rezao, ono nista, pustio da malo priroda radi, a ja pomagao malo, koliko bi moglo biti na jednoj stabljici na kraju???
 

grucho

Aktivan Član
29.04.2005
77
20
0
Dal' pod suncem ili neonkom gledaj da ti biljke budu 18 sati pod svetlom a 6 sati u mraku,tako naravno dok mislis da ti rastu a kad se razviju i hoces da cvetaju 12 svetlo 12 mrak.....
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Pozdrav raji sa foruma....
evo konacno sam "okacio" slike, pa bih molio da strucniji pogledaju... mislim imam malo prostora u sobi (vidi se sve) montirao neonku (samo jednu :( ) i u vece saksije sam presadio sve i super do sad... Presadjivanje je bilo u subotu, a jutros slikanje...tako da su svjeze slike... elem, ja a i sigurno vecina nas previse stavljaju u box (ja ga nemam, ali isto sam "zgurao" sto vise sam mogao pod neonku...Mada me sad zezaju saksije, da li mogu biti u manjim saksijama, mislim da mi vise stane, jer ovako 4 mogu maksimala fino, ostalo je vec pretrpavanje tj. ne dobijaju sigurno dovoljno svjetlosti.. pa et ako neko iskusniji moze pogledati slike na http://koki.members.epn.ba i ukazati na eventualne greske. Inace jos uvijek drzim malu saksijicu sa 5-6 biljcica, i ima im jedno desetak cm, i odatle sam presadio sve u subotu i evo jutros se vec vide razlike izmedju onih koje su trenutno u maloj i ove u velikoj saksiji...(s tim da napomenem da sve biljke koje se nalaze u saksijama sam presadio iz najmanje koja se vidi na slici...)
Izvinjavam se na peglanju... ali bi mi stvarno dobro dosla koja pametna od iskusnijih...

Unaprijed hvala...