Vodic za pocetnike

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
GreenMan je napisao(la):
Ili im stavi pravo svetlo,ili ih iznesi negde napolje da imaju sunca.Ovako ih samo mucis.

Ma znam :( ali gdje vani, ono da zivim u kuci, ihh lakse bi mi bilo, ali sta sad????....jedino jos sto mogu, a to je da nabavim jos jednu neonku i da je uguram negdje u cosak (jer sve su tu), ja svakako i ne mislim sve da ce mi uspjeti do kraja, ali makar dvije :cry:
Najveca je 30cm a ako si vidio onu malu saksijicu sa vise njih, to kontam ili dati haveru, ili ostaviti ih u vegetativnom stanju... i iz te male saksijice sam presadio u ove velike saksije u subotu, i vidi se razlika u velicini :)
Jah' nisam spomenuo, one su preko dana na suncu (hvala bogu pa imam dobro osvjetljenu sobu ono dugo, ali jebe me vrijeme.... Jedino mi prostor dozvoljava da nabacim jos jednu neonku...i ono ganjanje sunca+neonka...
.... iiii zaboravih opet, jesu li velike mi ove dvije saksije, mislim, jel bolje u manju ih staviti??? Ovako mi zauzima prostor, a necu u nju iako je velika da sadim dvije stabljike....

hvala na odgovoru...

Respekt.... :respekt:
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Saksija nikad nije prevelika.Ali ni sa jos jednom neonkom nista neces uraditi.Vidis kako su tanke i izduzene?Traze svetlost.Ako uspes da odradis da procvetaju i da to privedes kraju nemoj ocekivati nista spektakularno.Posebno ce kolicinski da bude totalni debakl.Sunce,tj. svetlo,koje dobiju u sobi nije istog kvaliteta kao kad bi ih stavio napolje.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
GreenMan je napisao(la):
Ili im stavi pravo svetlo,ili ih iznesi negde napolje da imaju sunca.Ovako ih samo mucis.
Evo haveru, sad sam sletio na brzinu do radnje... i nasao sam kao reflektor mala cijalica unutra od 500W, ali prodavac mi je rekao da grije pravo (jer kad me je pitao za sta mi treba, rekoh ribice... :) )

Da dodam i to???? Mislim da je halogenka...tj. 100%, smeta li sta?

hvala unaprijed
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
GreenMan je napisao(la):
Nece da smeta,moze samo da pomogne.Sto vise svetla im das to bolje.

Super, samo sto sad moji u stanu ovdje kontaju da ce se zapaliti stan... smijesno majke mi.... jes' da grije, to jes'... ne znam jel pametno ga montirati????
mislim da nece planuti stan????
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
ako nisi bas u prilici iz prve nabaviti rasvetu...probaj barem slupati neki box...ili nesto slicno samo neka bude bele boje,kako bi reflektiralo svetlost.....Trenutno imas samo jednu neonku a biljke su u okruzenju tamnijih boja i ne bas sa mnogo svetlosti..
tako ces im dosta pomoci..
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
SLO-Era je napisao(la):
ako nisi bas u prilici iz prve nabaviti rasvetu...probaj barem slupati neki box...ili nesto slicno samo neka bude bele boje,kako bi reflektiralo svetlost.....Trenutno imas samo jednu neonku a biljke su u okruzenju tamnijih boja i ne bas sa mnogo svetlosti..
tako ces im dosta pomoci..

Znaci da ne postavljam ovaj reflektor jel? ako sam te dobro razumio...? ja evo rat vodim ovdje sa svojima zbog reflektora (a nisam ga puno platio)... 10€ zato sam odmah nakon tvog posta odmah sletio i kupio (ima grejno tijelo, tako pise na kutiji i od 300W, ali ja se zaletio i odmah 500W uzeo...) i sad ratujem. Kaze stara da mora biti 1m udaljen sa svih strana... (tako stoji u uputsvtu) te da grije opasno.... sad ne znam sta mi je ciniti majke mi.... ne bih da mi propadne ovo malo... :cry:
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Ako znaju sta gajis a ne prave ti problem,onda ne treba da bude problema ni oko reflektora.Namesti ga nekako da nema nista u blizini i to je to.Pazi da ti ne sprzi biljke.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
GreenMan je napisao(la):
Ako znaju sta gajis a ne prave ti problem,onda ne treba da bude problema ni oko reflektora.Namesti ga nekako da nema nista u blizini i to je to.Pazi da ti ne sprzi biljke.

Znaju sta gajim i nije problem, samo se boje da ne bi se zapalilo... a reflektor je udaljen od biljaka sigurno 1m i napravio postolje za njega visine skoro 1m, i stavio sa strane... eh sad me to brine... mislim sto je sa strane... hoce li biljke se kriviti sad???? sad ih "udara" 500W halogenka+neonka...

Poslacu nove slike, da vidite... samo me brine sto je reflektor sa strane a iznad biljaka je neonka (max 10cm udaljena od neonke, dok reflektor je oko 1m udaljen od biljaka.... pokusacu slike baciti na stranicu opet...

hvala na odgovorima
 

Baphomet

Aktivan Član
02.06.2006
205
10
0
www.konoplja.org
Da,biljke èu ti se izvijat prema svijetlu,nekako napravi reflektor iznad biljki i onda izmeri temp. pri vrhu bilke,kad èe bit oko 28*C je idealno oddaljen (reflektor) od (najvišeg) vrha biljke.
Napravi na njega (reflektor) lanac na svakoj strani i objesi ga na strop,tako èeš moæi regulirat visinu i bolje èe bit biljkama jer èe svijetlo bit iznad njih i one se neèu izvijat.
Sretno i lp. :wink:
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Znao sam... sviju mi mrtvih.... a u p.m
Problem je sto je sam u stanu i to me jebe.... procitao sam na forumu svasta... i naravno naucio neke cake, ali ofirno je to, jer neko moze doci a stan mi je 46 kvad. (manji jebi ga :cry: ) to me muci pravo, ali skontacu nekako... mislim bez lanaca) nego cu ga na zid montirati i laganice dizati ono...kako rastu biljke...sad trenuto sa njim "glumim" sunce, jer ako ste pogledali slike, vidi se gdje je reflektor.... i njega u jutro ostavim na jednom, i u po dana prebacim na drugu stranu.... (privremeno dok ne skontam sta cu)...

Jah' jutros ustao i naravno ni u WC nisam otisao, nego odmah prema biljkama, i vidim da na (ovoj "najjacoj") prvi donji listovi se osusili, ali gore je extra ono, samo prva dva dole lista, jeda sa jedne strane skroz se "sprcio" savio...dok ovaj jos je ravan, mada zut i on ce se saviti i sprciti... hocu li ih sam otkinuti ili da pustim da otpadnu sami????

hvala
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
k174 je napisao(la):
savjetujem ak se vidi da list umire da ga odcvikaris jer samo nepotrebno izmara biljku... btw nisam cito cijelu temu al kolko ti je biljka stara ?

Bila je u vegetativnom stanju ima mjesec sigurno, ono bila desetak cm u vise saksija.... i ja prije par dana (subota eto.. presadio u vece saksije i razdvojio ih) i one su sad oko 40cm... nisu vece...
imas slike na http://koki.members.epn.ba
samo sto sam morao pogasiti svijetla dok sam slikao jer nista se onda ne vidi na slici :) sve bijelo...:) a i pod neonkom ima nekih slika, ali sam morao na aparatu smanjiti svijetlo da se vide.... inace bijelo sve na slici...
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia




Evo gdje ih drzim preko dana mislim kad sunce oko 11:00 izadje do jedno 17:00 onda ih prebacujem pod neonku i reflektor...
Sto se tice svijetla, morao sam aparat podesiti na mracnije, inace slabo se vidi od sunca slika ....
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia




Evo ovdje se vide skoro sve biljke....
ovo je slikano u nedelju mislim... prije dva dana, vidi se gore manje cvjetova....




A ovo su jutrosnje slike... mislim iznenadio sam se pravo kad sam vidio koliko gore cvjetova ima..... :)
 
A

Anonymous

Guest
nasao-vidio dobar humus po meni a to ne mora da bude pravo ili ti ga tocno,

nego kao ima Ph-5.8 kao neki max.,

pa me zanima kako najjednostavnije povecati taj Ph na 6.5 ako citam dobro to bi bila kao neka ideala,u par rjeci jednostavno..!
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
pa najlakse ces regulisati ph sa -Kalcijevijem karbonatom i sa druge strane -šotom.Oboje sigurno ima u poljuprivrednim zadrugama i nije skupo
 
21.09.2006
12
17
0
Kupite povečalo, lupu, ručni dječji mikroskop. Povećanje je dovoljno i 30X.



Ja ih provjeravam na listovima koji vire iz vrhova. Počinjem provjeravati otprilike 6 tjedana nakon što se pokažu prvi cvjetovi (period cvjetanja se ne računa od trenutka kad je režim svjetla 12/12 nego od pojavljivanja prvih ženskih cvjetova). Odrežem vrhove ovisno o high-u kojeg želim.

Orijentacija po dlacicama je neprecizna jer oni mogu promijeniti boju usljed mnogo toga.
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
prièali smo o tome veè i to je jedini pravi naèin kakao ugotoviti kad taèno je biljk azrela skroz za branje a pomaže i prije.
Dovoljno èe bit veè poveèalo x8 koje koriste fotografi... ali èe vas skoro toliko izaèi žepni mikroskop-može i oni deèiji- u velikim diskontima se mogu nekad naè..