Vodic za pocetnike

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
07.02.2014
24
27
13
Pozdrav,
mene zanima,ako ko ima iskustva ili zna, jel kod filtera bitno dali kroz njega prolazi zrak uvlačenjem iz boxa,dakle da je filter u boxu ili nije bitno i fiter mogu staviti izvan boxa pa da vent upuhuje u njega zrak. Ja sam mislio staviti filer van jel sam negdje na forumu čitao da se može staviti na izlaz iz venta da bi malo smanjili buku.....
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.995
34.361
2.598
Kod mene je filter u boxu i prvo zrak ide kroz njega pa onda kroz cijev i van iz boxa.
Ali misli da je svejedno,moze vent i gurati zrak kroz filter.
 

Smoky69

Aktivan Član
12.04.2014
65
35
0
Natopip sam sjeme i drzao u salveti,nakon sto je pustilo klicu stavio sam ga u zemlju. Sada me zanima,trebam li staviti casice pod svijetlo ili cekati da izade biljka? Pronasao sam dva odgovora ,pa me to zbunilo
 

Smoky69

Aktivan Član
12.04.2014
65
35
0
Kako moji jos uvijek lože,stavio sam pokraj peći. A preko dana cu držati na balkonu. Samo cekam malo lijepse vrijeme.
 

Smoky69

Aktivan Član
12.04.2014
65
35
0
Evo stavio sam casice pokraj peci i ujutro se probudio kad ono jedna biljka izasla,jutros sam sve casice stavio na sunce. Nisam ih zalijevao od sinoc jer sam primjetio da je zemlja dosta vlazna.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Smoky69
20.02.2014
4
3
3
Pitanje za iskusne: Biljkice su dovoljno izrasle i premestili smo ih na terasu,bujaju kao blesave. Problem je što trebamo da ih presadimo u velike saksije a mi imamo one najveće (žardinjere) jel mogu da ih zasadim po 2-3 zajedno saksije su ogromne? Hoće li im to naškoditi nešto? Hvala unapred :)
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
koliko je to ogromne?? koliko litara zemlje stane u njih..ili barem dimenzije daj??
jer..ono sto se tebi mozhda chini ogromno..za ovu biljku je jedva dostatno..

problem che biti ukoliko ih zajedno presadish prije nego pokazhu spol...problem mozhe biti i u tome sto che jedna biljka jache i brzhe napredovati..pa che onoj slabijoj uzeti svo mjesto/sunce/Hranu...
problema koliko hoces...
najbolje je biljke presaditi svaku zasebno..i da svaka ima minimum 20litara zemlje-jer ti o balkonskom uzgoju prichash?? jel??
ili ih mislish presadjivati kasnije na otvoreno??
 
20.02.2014
4
3
3
Žardinjere su veličine 1m sa 50cm i dubina 50cm


Uhhhhh hvala vam sada kapiram biće stalno na terasi,mučimo se već mesecima dosta biljaka nam je uvenulo a ovo što je ostalo tek su napolju počele da rastu kako treba. Pod lampama nam nije baš dobro išlo. Pošto ih gajimo za pravljenje ulja ne bih baš da ih sadim napolju. HVALA VAM SVIMA divni ste što imam koga da pitam za savet :)
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.666
11.903
358
Socotra Island
eelslap.com
Ovde će se uvek naći neko ko će ti dati pravi odgovor , a najmanje sa tvoje strane sto možeš da uradiš je da pročitaš pravilnik foruma za početak :)
Nema pisanja u množini npr. mogli bi te banovati moderatori .

Nešto razmišljam ,nemoguće je da pod lampama slabo idu biljke ako je adekvatno svetlo ...
I ništa ti ulje neće biti slabije ili lošijeg kvaliteta ako biljka poraste napolju ,čak šta više ...

Čitaj i kopaj po forumu ,sve piše do najsitnijeg detalja .Pozz
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.995
34.361
2.598
SanjaR32 je napisao(la):
Pitanje za iskusne: Biljkice su dovoljno izrasle i premestili smo ih na terasu,bujaju kao blesave. Problem je što trebamo da ih presadimo u velike saksije a mi imamo one najveće (žardinjere) jel mogu da ih zasadim po 2-3 zajedno saksije su ogromne? Hoće li im to naškoditi nešto? Hvala unapred :)

U te zardinjere stane 100l zemlje i iskreno mislim da bez problema mogu dvije unutra pa neka se petlja korijen koliko hoce.
Problem je ako su dvije razlicite sa razlicitim potrebama u tom slucaju je malo problem zajednicka posuda to je ustvari jedini razlog zasto nemogu biti zajedno i zasto u praksi to izbjegavamo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: irieman
09.05.2014
1
0
0
Ja bi samo htjeo pitat ako nekom nije problem odgovorit nema baš prostor za uzgajanje i ne razumijes se baš u ništa od ovoga ph h i te gluposti stavio sam sjemenki u vatu klice su izašle premjestijo u male posudice sa rupama na dnu zaljevo svaki dan izašle su mi biljčice do nekim 5-6 cm stoje na balkonu cjelo vrijeme po danu imaju svjetlosti po noći ne kad ojača još malo planiram je u van negdje stavit u zemlju
e sad moje pitanje je dali je ikako moguće da ona rodi bez svih ti ph gnojiva neonke i tih gluposti da znam samo hvala unaprijed svima ako imam nekih greški u pravopisu nemojte se ljutit ipak ako ne uzgajam neznači i da ne konzumiram ;)
 
10.11.2009
18
12
3
Pozdrav!! Ovdje negdje sam našao sliku gdje su uslikani listovi vidiš kakav je list pogledaš na slici takav list i znas sta treba tvojoj biljcici i sada nemogu naci ako netko zna gdje je hvala :)