** Vodic za vanjski uzgoj / outdoor **

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Ljudi nemogu nać koliko se kravljeg izmeta stavlja na 5l vode?
Tvoje pitanje, a dobar dio odgovora je
Stavi 15 kg i ostavi barem 7 dana. Dobro zamješaj i poklopi s nečim. Ako možeš ostavi na suncu da odstoji
Zavisi koliki ti je sud.... ja sam dodavao svežu kravlju balegu,njen urin :ajnstajn: i vodu česmovaču.... miješa se s vremena na vrijeme....to sve fino uzavri i sazri na toplom mjestu.... E sad,doziranje.... ova "smjesa" koju bih dobio ovim putem je poprilično tamna.... sipam je u neki poveći sud(bijela kanta) i sipam vodu,tj razblažujem njom. Kada bude solidno svijetle boje(zato je bijela kanta) više nije prejako,nema opasnosti.... ovime sam šibao po svojim brusnicama,aronijama,vinovoj lozi,lješnicima itd.... samo sjajne stvari su se dešavale ;) Na vutru sam isto sipao, ali ne previše. Zašto??? Lakše mi je da izbečim 3 eura i 20 centi za litar Plantele :p
 

Rancero

.........
Prijatelj Foruma
05.04.2015
581
5.238
233
Zašto ti je lakše?? Znaš kako napravit dobar omjer sa balegom,znaš da ti je super za sve kulture koje sa tim poljevaš,svejedno češ kad tad posjetit prijateljice koje su prepuštene same sebi i odnjet im vode pa zašto ne odnjet i jednu bocu te tvoje balega mješavine i lijepo ih eko nadojit ?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Falket

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Zato, rancero, što za spravljanje ovih bućkuriša treba vremena... ja ga nemam više! Jednog dana možda, ja bih svakako volio da mogu ovim tretirat biljke,ali... plantela je wepon of choise za sada,definitivno ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Rancero
05.07.2011
1
0
1
32
Pozdrav ljudi, imam za pocetak par pitanja.
Posto sadim prvi put vani, a vidjeo sam da se moze u kantama saditi (to je moj jedini nacin) i da to lijepo uspjeva, zanima me da li bih ja te kante mogao da pomjeram s vremena na vrijeme?
Na ovaj moj sajt povremeno svrati porodica, pa bih htio da sklonim biljke u to vrijeme na drugu lokaciju (pomjeranje-stetno?), a buni me sto sam procitao da trebaju rupe u dnu kanti, da li to znaci da kante moraju biti fiksirane?
Hvala
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Možeš ih premještati, ne rupe ispod kante, nego rupe na kanti, ne kužim u čemu je problem. Pogledaj kako ti, mama, baba, žena sadi cvijeće pa će ti biti jasno. To su osnove biologije, bar to bi trebao znati jer bez biljaka nebi sad ni tebe bilo. Znači okreneš kantu naopačke, uzmeš bušilicu, izbušiš 5,6 rupa na dnu i napuniš je zemljom. Valjda te logika služi da voda mora oticati negdje iz kante, inače bi utopio korijen biljke.
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Možeš pomjerati. Moraš izbušiti teglu u kojoj sadiš kako bi voda kojom zalijevas imala gdje oticati.

1-jpg.6008
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dzparanoja

faki

Aktivan Član
19.09.2014
134
316
63
forest
Ne bi da otvaram nove teme gde mi treba 2,3 odgovora pa se nadam da je ovo primerena tema za nesto ovako
ljudi opasno se mucim sa odabirom sajta a mala na terasi vec ko zastava se viori lagano se moze spaziti jer su zgrade blizu jedna do druge
znaci vreme mi je da je presadim moje pitanje je da li je ok da udjem u polje kukuruza pocupam negde na sredini par komada i zasadim lepoticu ?
imao sam druga koi je nesto tako radio a sad ne mogu se setim koi je mesec bio sta kako mislim oce gazda njive jos da vrslja po kuku..hvala na odgovorima i bilo kakvoj pomoci..