** Vodic za vanjski uzgoj / outdoor **

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
16.07.2011
197
180
43
fala baobab, upravo i čitam tu temu... prethodni post je bio tipa da li treba neka specijalna zemlja jer presađujem, ali krivo sam shvaćen... no nema ni veze...
 
19.01.2015
132
99
43
planetela imas u svim vecim soping centrima ili odes fino u veci ducan odjel vrtna tehnika tamo nades i zemlju okrenes svaku vrecu i citas ljepo sve pise ph zemlje sastav zemlje i nades onda koja ima 6.5 ja sam planetelu uzo za balkonsko cvijece 5- 6.5 ph zemlje i odlicna je :D
 
10.07.2015
17
5
3
33
Zamolio,bih,nekog,iskusnog,nisam,mogao,da,idem,na,sajt,zadnjih,10,dana,a,plasim,se,ovih,vrucina!biljke,u,zemlji,bile,lepe,oko,65cm,jel,ima,sanse,da,izdrze,ove,vrucine,bez,zalivanja?
 

ttt

Aktivan Član
17.07.2015
124
258
63
32
Tarzo ako možeš dodat jednu jako korisnu informaciju u vodić,tko ima problema sa miševima,krticama,volharicama,neka posadi oko biljaka 2-4 biljke ricinusa,to je dobro za starije članove il novije koji koriste isto mjest0 za sađenje više godina,ta biljka je inače otrovna i provjereno tjera navedene štetočine. 01march1-6.jpg
tj sjemenje od te biljke je otrocvno,ne i sama biljka
 
23.03.2014
99
147
43
presadjianje uspelo,ali i dalje ima zutila oko listova,nije gnojena oko 20 dana... inace rec je o starijoj devojci ali je zakrzljala zbog neprikladne zemlje... problem zuto sranje... pomoc!!!
 

Prilozi

  • DSC_0039.JPG
    DSC_0039.JPG
    456 KB · Pregleda: 81
  • DSC_0040.JPG
    DSC_0040.JPG
    446,6 KB · Pregleda: 77

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
"Pilece djubrivo" prejako je to sa zemljom,nisi napravio meru kakvu treba i biljka gori u toj zemlji i ne moze da napreduje... najbolje bi bilo da to presadis u drugu zemlju,al sta je tu je..imal ta kanta ili sta je vec gde biljka rupe na samom dnu? Flush biljke je ispiranje zemlje u kojoj je biljka od suvisnog gnojiva i soli,radi se sa 2-3 puta vecom kolicinom vode od posude u kojoj je biljka.. P.S. drugi put ako imas problem,navedes sve informacije o biljki koja ima problem... brze ces dobit odgovor i tacnu informaciju gde je problem... a i postoji adekvatna tema o problemima tokom uzgoja... peace edit: ne moze imati samo 1 rupu na dnu,mora imati vise rupa,jer ce ti se voda zadrzavati i gnojivo i onda eto njesra... izbusi jos 7-8 rupa.. ae uzdravlje
 
Poslednja izmena:

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Cink se u velikim kolicinama talozi u korenu prilikom obilne gnojidbe putem tla te se sporo translocira prema ostalim delovima biljke,simptomi nedostatka cinka uocavaju se u pojavi medjuzilne kloroze lista, sitnolisnatosti i smanjenja rasta zbog skracivanja internodija. Cink je esencijalni biljni hranjivi element,s vrlo opseznom i znacajnom ulogom. Ukljucen je u vise metabolitickih procesa i sudeluje u razvoju reproduktivnih delova biljke. Aktivator je velikog broja enzima u biljci, kao sto su fruktoza 1,6 bifosfat aldolaza,vazna u sintezi ugljikohidrata, Cu-Zn superoksid dismutaza. RNA polimeraza, alkohol-dehidrogenaza te brojnih drugih enzima. Kod nedostatka cinka u biljci dolazi do oslabljene aktivnosti fruktoza 1,6 bifosfat aldolaze... Cink je takodje ukljucen u metabolizam dusika u biljci. Kod biljaka kojima nedostaje cinka,sinteza proteina je znacajno reducirana te dolazi do akumulacije amida i amino kiselina,nedostatak cinka u biljci nepovoljno deluje na strukturu i celovitost ribosoma citoplazme. Simptomi nedostatka cinka cesto su vrlo intenzivni tokom proleca u uslovima niskih temperatura i visoke vlaznosti tla i zraka... tako da Divice ne bih rekao da je nedostatak cinka,tu ga ima dovoljno... al eto malo sam ti obrazlozio :* sve za tebe s moga stola ;)
 

Sativa Diva

miljenica bogova
23.04.2012
1.517
5.238
258
1134_Zinc2.jpg



pardon, učinilo mi se da je ovo. (cink)

mislin da se ipak radi o nedostatku kalija..

1134potassium_deficiency1.jpg



.. kod pregnojavanja listovi se naoštre .. (kandže)..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD
13.05.2014
7
0
1
32
Imam problem, biljka mi je previse izlozena suncu i vrhovi listova pocinju zutiti i susiti se, nmg je sad presadit u vecu saksiju, kasno je, navece je obilno zalijem ali to do 12 sati popodne je vec suho. Sta da uradim?