** Vodic za vanjski uzgoj / outdoor **

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Kakav višak lišća? Vutra nema viška listova. Što se tiče širenja postoji topiranje, lst i dr. metode. Poveće listove nikako ne dirati osim ako odu skroz u pm. Domaćica može cvijetati između 60 i 90 dana zavisno od vremena i genotipa. Nisu sve domaćice iste, niti imaju isti miris i rad. Mogao bi malo prelistati forum i naći na mnogo mjesta odgovore na ta pitanja.
 
22.07.2015
2
1
3
55
Pa u tome i je problem foruma...
Forum nije loš i naizgled je pregledan ali zapravo nije dobro složen pa se zbog toga gomilaju ista pitanja u svim podforumima i temama.

Ko ima volje prelistati stotine stranica i zašto bi kad sve može biti složeno pregledno i jednostavno i da je tako složeno nebi bilo ovakvih pitanja ni takvih mudrih i nervoznih odgovora....tipa " čitaj forum"

Prvi put se susrećem sa ovim stvarima i manje više znam sve jer ovo ipak nije nuklearna fizika.

I dalje mislim, odnosno preporučio bi adminima da sve skupa pretresu, bolje sve to skupa slože što će forumu sigurno dati na preglednosti, a time i na kvaliteti.

Biljku i te kako treba pliviti i paziti na formu kako bi se dobilo kvalitetnije i više
Mislio sam da tu neko zna nešto više o tome ali čini se da ste, bar većina vas tu ipak samo amateri
 
  • Sviđa mi se
Reactions: pelud

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Ja ne znam da sam ti mudro i nervozno odgovorio. Rekao sam ono što znam. Ne bih se složio s tobom da fan listove treba skidati. Ni u kom slučaju dokle ima života u njima. Kažeš da manje više znaš sve. Ne bi se tako reklo jer postavljaš jednostavna pitanja na koje bi kad sve znaš manje više znao i odgovore. Slažem se da nije nuklearna fizika kao ni pravljenje pite, ali ne ispadne svakom dobra pita. Vidim koliko si listao forum pa se zahvaljujem na tituli ametera posebno u ime ljudi koji grovaju godinama. Da si se potrudio da pročitaš neke dnevnike vanjskog uzgoja posebno domaćice koja tebe zanima vidio bi kako to fercera. Niko ovdje nije arogantan i naravno da se želi pomoći svim članovima. Ja sam tebi pomogao sa predhodnim odgovorom koji si ti shvatio kako si želio da shvatiš. Ne bih se složio ni da je forum nepregledan. Sve se može naći i uz malo utrošenog vremena i naučiti.;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: manila and martini

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
I dalje mislim, odnosno preporučio bi adminima da sve skupa pretresu, bolje sve to skupa slože što će forumu sigurno dati na preglednosti, a time i na kvaliteti.
ako ostavis dobar utisak dacemo ti da ti pretreses i slazes materijal koji se uz redovno odrzavanje moderatora i ekipe talozio vise od 10 godina, sitnica je to i verujem da ti nece tesko pasti ;) naravno, da bi ostavio dobar utisak moras biti aktivan na forumu par godina, a ne za dve meseca napisati dva posta
 
  • Sviđa mi se
Reactions: gica-prasica
20.08.2015
10
2
3
27
Pitanje : koliko dugo ostavite biljke na sušenju? u mom slučaju trebao bih sušiti u običnoj zamračenoj sobi s ventilatorom radi cirkulacije zraka,,pa me zanima koliko je dovoljno da ih spremim u tegle , 3-4 dana ili više?
 
25.09.2014
21
6
3
Mora neko glupo pitanje da postavim.
Čitam dosta i koristim pretragu i ne mogu da se snadjem, a tiče se berbe. Znači gotova je biljka recimo, idem da je isečem. Konkretno me zanima. Da li da je izčupam iz zemlje (sa korenom) ili isečem pri dnu ili ga sečem granje pa da kačim na sušenje. Ako se čupa iz zemlje ili seče pri dnu da li celu da okačim da se suši. Ako se seče granje sve mi je jasno. Hvala unapred. Forum je odličan.
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.422
258
Mlecni Put
Osim ako nisi policajac, ne vidim razlog zasto bi vadio celu biljku hehe :)
Vrhove trimas od lisca i kacis da se susi, imas u zavrsenim dnevnicima na poslednjim stranama kako izgleda kada se stavlja na susenje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jean_Luc_Picard
07.10.2015
1
1
1
35
dobri ljudi ja sam u ovome lajik pa bi mi svaka vasa pomoc dobrodosla.valja li ovo sta?unapred zahvalan

DSC_0077.jpg
 

Prilozi

  • DSC_0076.jpg
    DSC_0076.jpg
    372 KB · Pregleda: 129
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: Nogud

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.638
1.058
Jugoistočno odavde
ne da valja, nego odvaljuje! :) Pričvrsti te grane da se ne polome samo i daj neki krupniji kadar slikaj! Sativčuga boli glava! :D

Super! Šta god da si radio dobro je ispalo. Probaj da je ostaviš još nedelju, dve...i proveravaj da nema buđi. Bombona je! :D
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: Nogud
01.02.2015
24
29
13
Pozdrav raja posle nekog vremena i ja da se javim. Radio sam unutrasnji uzgoj ali sa outdoor nemam nekog iskustva. Pa bi mi trebaa mala pomoc iskusnih. Listovi su se poceli susiti sto se moze videti na slikama, a trihome sam gledao sa mikroskopom ima tamnih(braon) ali svega 5-10% ostatak je mlecni. Posadjene su u 5mjes. i jos su napolju. Vreme je polako sve hladnije pa da nesto ne bi ujebao evo slike pa sami procenite... inace sjecnuo sam jedan hed za degust i osusio. Mogu reci samo da lupi ali po meni je vise lajt. Evo napokon slika:
20151023_112212.jpg 20151023_112150.jpg 20151023_112207.jpg 20151023_112124.jpg 20151023_112118.jpg 20151023_112103.jpg 20151023_112056.jpg 20151023_112045.jpg 20151023_112028.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ako nema budji mozes terati do kraja meseca. kakve si joj uslove obezbedio takvu ces vutru i pusiti + pitanje je i genetike. ako je vecina mlecna a neki amber, to je prakticno to, al ako ti je kako kazes light, mozes jos malo sacekati da trihomi "pobraone"
 
01.02.2015
24
29
13
Hvala puno bro na pomoci, sjeme je afgan kusc special f1 x northern light f2... tako da bi po meni trebalo da upucava jako a ne lajt. Sacekacu do kraja meseca. Ako slucajno naleti marz da je skidam?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: tomsonica