** Vodic za vanjski uzgoj / outdoor **

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
11.01.2016
14
0
1
38
Pozdrav ljudi!

Opskrbio sam se semenjem, pretpostavljam da se navedeno u ovoj temi primenjuje na isto?

Posto je to verovatno slucaj, zanima me jos da li je biljci dovoljno 6-8h sunca dnevno?

Hvala na odgovoru
 

dadoking

Banned
Banovan
02.10.2015
3
0
1
38
Pozdrav imam jedno pitanje dali je moguce kad se posije ulicno sjeme da guja nikako nedjeluje ja sam svijestan da nece imati isti rad ali nikad se nezna moze biti i bolja a moze dosta da bude slabija al me samo zanima dali je moguce da nikako nedjeluje Hvala vam unaprijed
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.742
358
Pozdrav imam jedno pitanje dali je moguce kad se posije ulicno sjeme da guja nikako nedjeluje ja sam svijestan da nece imati isti rad ali nikad se nezna moze biti i bolja a moze dosta da bude slabija al me samo zanima dali je moguce da nikako nedjeluje Hvala vam unaprijed
Moze imati tendenciju rasta a i ne mora. Zavisi u kojoj ulici si kupio... :razvaljen::

Nista licno druze, ali daj si malo vremena pa procitaj nekoliko kvalitetnih tema na forumu... Ima toliko da se cudis. :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nogud
17.02.2016
1
1
0
28
Ove godine sam bio u amsterdamu.uzeo sam 3 sjemenke bubble kush automatica i zanima me bi li mogao to posadit sredinom 3 početkom 4 mjeseca . lik mi je rekao da je izdržljiva i da može vanka i unutra s tim da je bolje vanka.čuvam ih dosta i mislim da je vrijeme pogodno ovdje posto sam iz dalmacije.Raspitivao sam se u njima i saznao da im netreba ni danjeg svjetla toliko.Molim odgovor jer sam jako nesiguran sto se tice toga a nezelim da mi ne uspiju
 
  • Sviđa mi se
Reactions: funky weed

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.595
2.598
Raspitivao sam se u njima i saznao da im netreba ni danjeg svjetla toliko.Molim odgovor jer sam jako nesiguran sto se tice toga a nezelim da mi ne uspiju
Svakom automatiku,pa tako i tom tvojem treba od 12-20 sati 'dana'. Znači,što više to bolje.
A isto tako mu trebaju i temperature od 20°C pa naviše.
Ako se pronalaziš u ovim parametrima možeš posaditi kad si planirao.
 
04.02.2009
10
15
3
Pozdrav svima,
kao sto vidite godinama sam na ovom forumu i do sada nisam imao potrebu da pisem,imao sam par jako neozbiljnih pokusaja sadnje zadnjih godina i u medjuvremenu sam dobro proucio sve teme ovde pa sam hteo sa vama da podelim moj plan za ovu godinu i da mi pomognete da razresim neke dileme koje imam.

Plan je sledeci:
sadio bih automatike i to NL od RQS,kupicu 10 fem semenki pa koliko prezivi.

Krajem 4.meseca bi ih stavio na klijanje i planirao sam da ih drzim unutra u casama od 0.5l dok ne ojacaju.Tu se javljaju prve dileme
1. da li da pravim box ili da ih samo stavim na sto ispod lampe?Kapiram da je bolje u boxu ali koliko stvarno znaci za pocetak zivota?
2. neonke ili stedne sijalice i koje jacine za 10 biljki?
3. 24/0 ili 18/6?
4. posle 20-ak dana zivota su spremne za presadjivanje na sajt ili ranije?
5. hidrogel ako sam dobro sracunao 20g po biljci?
6. rupa velicine kofe od 15l dovoljna?

to bi bilo to za pocetak
hvala unapre na odgovorima
 
Poslednja izmena od urednika:

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.595
2.598
1.krajem 4 mjeseca bi trebalo biti dovoljno sunca da automatici krenu vani u malim čašama
2.ispod sunca a može i 4-5 štednih (plava boja)
3.koliko god hoćeš ali što više to bolje
4.da
5.može ali zakon je zalijevanje
6.dovoljno
 
04.02.2009
10
15
3
hvala na brzom odgovoru.
nekako mi je lakse i sigurnije da ih dok ne otopli drzim unutra obzirom da imam praznu prostoriju na raspolaganju i nece da napravi neki veliki racun za struju 4-5 sijalica ukupno oko 100w,a i 5.mesec je najrizicniji sto se tice grada pa bi i zbog toga radije da ih drzim u zatvorenom prostoru.

ok znaci ne gasim svetlo i stavljam ih na sred sobe i vrhovi biljki na nekih 10-15cm od lampi?
tnx