** Vodic za vanjski uzgoj / outdoor **

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
20.04.2016
60
10
8
40
Ljudi mala pomoc,devojka je sibnuta u saksiju visine 25 cm a sirine 30 cm..ne znam koliko ima tacno litara saksija ali mislim da je mala,mozda od prilike je stalo 10-tak l zemlje.Pa me zanima sta ce da bude u napredovanju,da li cu imati problema u rastu i da li smem da je presadim u vecu kantu ili da je ostavim(pre 3 dana presadjena iz male saksije u ovu)?Zemlja ok,plantellica tu slavol takodje..
 
20.04.2016
60
10
8
40
Eee ljudi moji,zatekao sam puzeve danas,evo su fotke..par listova su izgleda pojedeni.Jel ima pomoci?
 

Prilozi

  • Photo0007.jpg
    Photo0007.jpg
    490 KB · Pregleda: 49
  • Photo0009.jpg
    Photo0009.jpg
    343,7 KB · Pregleda: 49

sbcjeceo

Aktivan Član
09.12.2013
673
713
113
015
Pa kako moze biti, u out-u biljke mogu i po 3m biti visoke zamisli tog kvaliteta i kolicine... Najvise zavisi od uslova zivota, iskusan u indoor-u moze dobiti 5 puta vise od pocetnika u out-u...
 

Paranoja Man

Banned
Banovan
17.11.2015
210
615
93
Nije istina , šta je bolje od Majke Prirode.... i našeg Oca :sun2: Ništa !!! To ti je isto ko da si pitao dali će dijete rođeno tehnikama AR, dakle dijete iz epruvete, biti neki univerzalni vojnik, kao Jean Clod Van Dame :D @SteMara33

@Zeljko84 Ništa strašno brate, nastaviće one lagano dalje .... samo da ništa ne nastavi da ih gricka. Ukloni puževe rukom, i pospi po sajtu pužomora. Na nekoliko punktova okolo sajta ponesi kore od grejpfruta, jer ih ove privlače... pa nek idu tamo da se zanimaju ;)

Iiii ovo je sasvim saasvim fina tema, nema potrebe da je skrećemo sa kursa nekim banalnim pitanjima, tipa ovog za odnos indor/outdoor :djede: A i za klasične probleme, ima tema "Pitajte iskusnije za pomoć".....
Nije zgoreg da se držimo nekog reda braćo i sestre ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zeljko84
20.04.2016
60
10
8
40
Stipe i meni deluje,valjda nije ali mrka kapa ce izgleda biti.Sajt mi je daleko 5 km,sutra idem u proveru i slikam i izbacujem.Ako nije da kupim puzomor i da stavim zbog ovog problema.
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
  • Sviđa mi se
Reactions: Zeljko84
30.04.2016
37
11
8
zasto koristite tegle u outu kada ogranicavate s time prostor za korijenje i samim time limitirate biljke, a vutra u outu ce pustit korijen par m u zemlju???? vidim dosta slike da ljudi to rade i niste mi jasni cemu ako nije problem pojasnit netko
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Neko koristi posude zato što nema adekvatnog sajta, a ne može tek tako u bašti posijati. Biljka je mobilna i može hvatati sunce u toku čitavog dana, a po potrebi je sakriti od pogleda znatiželjnika. Niko na sajtu ne koristi tegle. A gdje će pustiti par metara korijen? Jedino ako toliko i iskopaš. Korijen se pored rupe vrlo malo zavuče u ostatak zemlje pod uslovom da je zemlja rastresita. Ako je riječ o ilovači korijen ne ido par milimetara.

Bravo @Chan Chan. Bio si brži od mene.;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Chan