** Vodic za vanjski uzgoj / outdoor **

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

klada1115

Aktivan Član
09.05.2015
298
267
63
To je jedna sitna vrsta insekta koja napada u ovo doba godine. Napada koprivu i slicne fenotipe među njima i nasu dragu biljku. Imao problem prosle godine, muku mucio da se rijesim napasti. Nakon tjedana borbe na svim frontovima u iscrpljujucem zadnjem jurisu sa insektom dobio sam zadnju bitku i spasio biljku od daljnjeg razaranja i grickanja. Dajem savjet biti uporan, ne popustati i igrati na neprijateljevu najslabiju stranu, zadavati udarce tam gdje najmanje ocekuje. Oni su vrlo spretni, inteligentan i dostojan suparnik, uporan.

Sretno.

Javi ishode
 

SteMara33

Banned
Banovan
17.05.2015
80
15
8
Jel postoji nesto cime bi mogao da je isprskam ali ako mi nece dokrajciti biljku neka grickaju po malo :D kad se vec mora.
 

klada1115

Aktivan Član
09.05.2015
298
267
63
Prskaj sa prvim sto ti dode pod ruku, u toj borbi nebiras oruzja, nema uzmaka inace krece i na velike listove, sto dovodi do smrti biljke:(
 
24.01.2014
80
33
28
ova substral univerzal, jako jako crna i glinasta zemlja, meni se ne svida..
Ja sam ove godine uzeo substralovu univerzalnu i ovo sto kaze tarzan je ziva istina... Znaci gline ima da se napravi ćup ceo od nje. a ovako inace mi deluje dobro. Ph je mozda malo veći nego sto treba ali zanemarljivo (6.9-7.2). A da je mnogo crna ne bih rekao. Plantela balkonia je dosta crnja.
 

Sonic85

Aktivan Član
01.01.2016
97
323
53
38
Bacio sam se na outdoor,nemam velika ocekivanja i nisam bas sve uradio kako treba,iskopao sam rupu napunio sa 30L Substral Universal zemlje i posadio tri semenke pre 10 dana,sve tri su izbile bebe lepe i zelene za sada(zemlja je crna rastresita bez mirisa kada sam napunio i sakom stiskao kao sundjer ja nisam dobio mnogo gline...cetvrtu biljku sam presadio juce u 15L Substral Terra Osmocote zemlje ona je takodje crne boje i sundjerasta na pritisak sakom,primetio sam da ima belih kamencica perlita i malih kuglica to mu dodje djubrivo za pocetni rast,kako ce se to odvijati dalje javim.Sledeci put slike sa sajta,ma paranoja gledao sam samo da obavim sta imam sto pre i nestanem sa lokacije...
Evo slike dan pre presadjivanja cetvrte biljke koju sam drzao pod sijalicom...
 

Prilozi

  • Djeljana 5.jpg
    Djeljana 5.jpg
    128,7 KB · Pregleda: 32
Poslednja izmena:

Velicanstveni

Član šumske uprave
22.04.2013
379
981
93
Jesi ih barem zaštitio nakon presađivanja? Polovica plastične flaše od 2-3l, pužomor ili mehanička zaštita od štetočina je obavezna ako su tako male kao ova s tvoje slike.
 

Sonic85

Aktivan Član
01.01.2016
97
323
53
38
Jesi ih barem zaštitio nakon presađivanja? Polovica plastične flaše od 2-3l, pužomor ili mehanička zaštita od štetočina je obavezna ako su tako male kao ova s tvoje slike.

Nema zastite,nemam ocekivanja ,neka se bore i sta im bog da stavio sam ih na osuncano mesto ,zalivacu ih kada vreme to zatrazi i djubriti ako dozive cvetanje...na sajtu nisam video stetocine,puzeve,skakavce puno je vegetacije i malih biljaka sve netaknute....sve u svemu pepustene su same sebi.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Dajem ti 20% šanse da ćeš ih naći u sljedećem obilasku. Ni ja nisam vidio skakavce koliko su sitni, neki ko buhe, a niti sam vidi da grickaju okolnu vegetaciju. Kad im serviraš vutru dođe ti isto ko meni da serviraš janjetinu, proždirem je :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sonic85

Sonic85

Aktivan Član
01.01.2016
97
323
53
38
Videcemo sta ce biti,ove tri sto su posadjene pre desetak dana direktno u zemlju su i jake pljuskove prezivele bilo par dan lose vreme,mislio sam da necu nista zateci kada sam prvi put otisao posle 10 dana ali one sve izbile zelene i netaknute,niti su se izduzile zbog manjka svetlosti bolje nego ova pod sijalicom.Kazes 20 % prihvatam :)
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke
17.05.2016
83
101
33
Beograd
www.vutra.org
-Čuo sam odavno, pre otprilike 15-20 godina (a već 10 god. praktikujem) da 48 sati pred vađenje biljke biljka će imati više THC-a ako je zasečemo nožem pri dnu na jedno 3,4 mesta. E sad, ide priča da kada je tako raniš, ona tako ranjena crpi svu maximalnu snagu iz korenja a pri tome crpi i naš THC i kao ranjena daje malo više u % THC-a, kao što prestajemo i da ih zalivamo poslednjih pa do 7 dana i svašta nešto još... Zna li neko nešto o ovoj priči?!
 

lukas

Aktivan Član
20.06.2015
167
590
93
poz bastovani,,prosle god, u ovo doba biljke su mi imale pola metra,sad od 12 sjemenki ostalo 3,i one su oko desetak cm,sve zbog sugavog vremena,,ubacio sam koju sjemenku domaje i idu na sajt za desetak dana,,jel kasno da ocekujem nekakav urod.do cvjetanja ima 2 mjeseca,jel to dovoljno vremena da se biljka razvije
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
poz bastovani,,prosle god, u ovo doba biljke su mi imale pola metra,sad od 12 sjemenki ostalo 3,i one su oko desetak cm,sve zbog sugavog vremena,,ubacio sam koju sjemenku domaje i idu na sajt za desetak dana,,jel kasno da ocekujem nekakav urod.do cvjetanja ima 2 mjeseca,jel to dovoljno vremena da se biljka razvije

Obično oko polovice osmog krene cvijetanje, nekad i kasnije, tako da bih rekao da ima i 3 mjeseca do cvijetanja. I da posadiš 1.7. opet možeš izvući 50-tak grama, tako da nikad nije kasno.