** Vodic za vanjski uzgoj / outdoor **

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Ma temperature su bile celu nedelju ispod 15 bar kod mene,samo treba ispratit biljke ako krene sad toplo vreme... budj moze pojest sve za 1 dan kad je ovako nikakvo vreme... tako da se sad mora bas pazit na biljke u ovo zavrsno doba cvetanja... elem,svaki grower mora sad odlucit sta ce radit,dal skidat ili rizikovat pa gurat... ja osobno skidam sto krene budj na vise od 5 -6 cvetova... stej haj
 
26.04.2015
12
26
13
31
Svi smo sa slicnim problemima . Meni tutankhamon 59. dan a anesthesia 52 .dan cvjetanja ,dakle fotofinish .radi se o mediteranskoj klimi i sad nakon dva dana sunca opet zovutri kise pa opet sunce .ni sam neznam sta da radim jer su hedovi strasno nabijeni .
 

NoVaseline

Aktivan Član
13.10.2015
102
291
63
61
Balkan
Evidentno je da 90% uzgajivaca u outdooru ne moze zbog budji da saceka pravu zrelost biljke, a medju njima sam i ja. Naime, u 9. sam nedelji cvetanja, ali mikroskop kaze da ima 30% providnih, ostali su mlecni a pokoji zlatan.
Ako sad uberem i stavim na susenje, pa potom lepo iskjuram par meseci, da li ce vutra biti dobra za pravljenje ulja, tj. da li ce ovi providni bar malo da sazriju da bih izbegao paranoja efekat?
 

TEHACEOSAURUS

Aktivan Član
29.12.2006
221
455
63
Balkan
Pozdrav, treba mi rani svajet da bih mogao sa pripremama ranije krenuti! Naime kupujem LED rasvjetu ali ne zbog unutarnjeg uzgoja nego radi odgajanja biljaka prije iznosenja vani. Zanima me kada bi bilo najbolje posijati u box, kada iznijeti, rezim svijetla sa najmanjim stresom pri iznosenju, te koje svijetlo kupiti a da nije previse ni premalo para! Znam da je HANS najbolji pa MARS hydro, ali meni treba samo da pogura biljke do iznosenja. Nasao sam par "dobrih" na amazonu pa me zanimaju cijenjena misljenja!
Znam da kada je LED u pitanju ne mora biti skuplje je bolje, zanima me odnos cijena kvaliteta i moje potreba, pa ko se razumije u LED, please:djede:
linkovi:
https://www.amazon.com/OSRAM-SYLVANIA-PAR38-Light-Spectrum/dp/B00Z04X0XU/ref=sr_1_264?s=lawn-garden&ie=UTF8&qid=1478205640&sr=1-264&keywords=LED+GROW&refinements=p_36:2661613011

https://www.amazon.com/MarsHydro-Ma...qid=1478247709&sr=1-5&keywords=LED+GROW+panel

https://www.amazon.com/VIPARSPECTRA...qid=1478247709&sr=1-6&keywords=LED+GROW+panel

https://www.amazon.com/Roleadro-138...id=1478247709&sr=1-14&keywords=LED+GROW+panel
 

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
hej hoj,ako ti je samo za odradit vege do iznosenja HID je najbolja(najjeftinija)opcija,moze i cfl 6500,a sto se vegetacije tice i rezima svjetla,pa citaj malo otkad si ode:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: gica-prasica
01.12.2016
4
0
1
123
edit: jer novi clan kad dode njemu se neda citati vidi 2-3 teme koje su pri vrhu i ako ne nade odgovor pocne pisati pitanja koja su vec odgovorena bezbroj puta, u zadnjih par dana ima dosta takvih pa zato i je sad privremeno otkljucana, tu imaju odgovor na vecinu pitanja pa nek ih malo bode u oci, mozda i procitaju ako im ne bude lijeno :D[/QUOTE]
New one :D novi clanovi ce prelistati ceo sajt(ako su zainteresovani,a kontam da jesu cim su usli na ovaj sajt) kako bi bili i upuceni i u najmanju sitnicu,bar sam tako ja radio,udjem na temu koja me zanima i listam lagano. kontam prelistacu sve vase teme i odgovore,neke sam clanove popamtio po slikama al ne i po imenima jer nemam slot za toliki priliv informacija :D ima odlicnih prezentacija i objava od kojih pokupim par prepiski,zabelezim u svesci odradim par skica i picim na sledecu temu,samo tako nastavite. peace
 

zola

Aktivan Član
11.12.2012
260
604
93
34
Jamaica
planiram sledece gpodine da kopam ogromne rupe da bi biljke bile sto vece, zanima me da li bi bilo neke velike razlike ako stavim na primer 20 litara florabele i pomesam sa 20 litara zemlje sa sajta, ili 30 litara florabele sa 20 litara zemlje sa sajta , da li bi bilo neke velike razlike ?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Izmedju tog dvoje i nebi neke masivne razlike iako cim vise tim bolje, al kada bi iskopao rupu pa stavio 50L florabelle i 20L sa sajta to bi bilo super :) Ili kada uopce nebi mijesao ako zemlja na sajtu i nije nesto
 
Poslednja izmena:

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
jos nesto, bar kod mene; vise ne mesam zemlju, samo kupovnu, ova sajtusa iako je normalna crnica, mi se nekako ublatnjavi/ugnjecavi cak i skoreni/stvrdne, pa slabo prolazi voda dole.
 

BLONDinaNINA

Holland
11.12.2013
194
528
93
Ja bi ti preporucila da ti rupe budu iskljucivo onolike koliko mislis kupiti zemlje nije zemlja toliko preskupa,znaci bez zemlje sa sajta...i neznaci ti samo ako sad iskopas sto vecu rupu npr neki krater na sajtu da ce i biljka biti ogromna ima tu dosta jos stvari koje treba da uskladis za takve rezultate...bitnije ti je da zemlja bude sto kvalitetnija nego rupa sto Veca...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: zola

BLONDinaNINA

Holland
11.12.2013
194
528
93
Ma vidi zola moze i samo zemlja sa sajta neko i tako growa,ali mnogo bolji rezultati su ti sa kupovnom...Ja licno mesam dve kupovne zemlje zajedo,a vidi nemoj da ti rupe budu manje nego kanta jupola ona velika to je neki minimum...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD and zola
12.12.2016
111
129
43
31
Ljudi imam pitanje pa da ne otvaram novi topic koja vrsta je nabolja za outdoor unaprijed hvala ,pozz
 
Poslednja izmena od urednika: