** Vodic za vanjski uzgoj / outdoor **

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

onx

Banned
Banovan
14.12.2016
14
3
3
40
Pozdrav svima, nov sam clan, ne znam ni da li temu pisem u pravom sektoru tako da se izvinjavam moderatorima ukoliko sam promasio mesto za ovu temu.. :let:
Ovako, zivim u kuci sa roditeljima, a zeleo bih da uzgajem.. Zeleo sam da pitam kako izvesti to da je full outdoor? Znaci ne mogu nista u kuci niti oko kuce.. Imam krosericu, svakodevno przim motor po brda jer sam u takvom delu grada i mogu da idem u vukoj*binu kad god pozelim.. Da neko ne shvati pogresno, zeleo bih da uzgajem da bih imao za sebe, ne da bih prodavao i slicno, imam par drugara s kojima volim da izblejim na taj nacin pa da ne bih bacao pare i da mi ne bi neko uvaljivao kesicu pola trava pola djubre koje je pokupio negde, zeleo bih moj 'prozvod'.. Mogao bih da se raspitam po gradu za seme, ne znam da l tu ima neke razlike u semenima tako da i to bih voleo da saznam od vas.. Da skratim, zelim da je full outdoor, mogu da je postavim negde u pm nije problem, mogu i redovno vodu da snabdevam, svaki nacin odrzavanja, u stanju sam i da prskam ako znaci nesto ili moze ali nisam u stanju da joj priustim sijalicu, ventilator ili sta vec treba, ono najbitnije (koliko sam zakljucio).. Hvala svima unapred na odgovorima ako ih bude bilo! :banana_rasta::gled:
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Premjestio sam ti temu. Odi na prvu stranicu ove teme pa procitaj vodic za outdoor.
Imas vremena do proljeca za pripremit se.
...i da, ima velike razlike u sjemenu. Ako ces narucivat, pogledaj sponzore na vrhu stranice.
 
14.12.2016
8
112
28
34
pozdrav ljudi,
Iman pitanje posto nisan u mogucnosti drzat biljke od klijanja u kuci jel se moze to napraviti sve vanka u improviziranom stakleniku velicine kartonske kutije za banane.
Hvala unaprid
 

BLONDinaNINA

Holland
11.12.2013
194
528
93
Nerazumem sta ce ti taj kako ti zoves staklekik velicine kutije sta sa njim..vidi uopsteno ima ljudi koji i ne klijaju nego samo ubodu semenku na sajt,ali tu ti treba vise semenki da bacis da bih uspela koja...moze i tako ali ne preporucujem...
 
05.09.2015
6
6
3
33
Pozdrav ljudi :sun2: jedno pitanje imam.Da li proklijalo seme moze odmah na sajt u zemlju ili je bolje prvo u casicu ili saksiju neku manju da se razvije biljcica?
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Pitanje za nekog s ovakvim iskustvom, kao što vidim "powerseed" radi nešto slično pa ako mi on ili bilo tko drugi moze dat savjet/ dogodilo mi se više puta, da nakon što bih iznio biljoze nakon cc mjesec dana vegetacije u kući iza stakla( prozora, balkona i sl.) kad odnesem biljku na site,bilo da je ostavim u posudi ili presadim u zemlji,biljka se osuši u roku 24h. mislim da je nagla promjena izravnog sunca (bez stakla koje je prije bilo između njih) je sprži. zato sam namjerno napisao "bilo da je ostavim u posudi ili presadim",jer do zemlje nije, puno ljepih biljoza je raslo na tim sitovima samo kad bi prezivile tih prvih dan-dva. do ovog automatica kojeg cu danas :makaze: nisam koristio lampe, imam dosta clf w za wege pa me zanima mogu li npr gojit 2mj vege da nagodim tako da ih negdje oko 01.06 mogu presadit vani na site,ili je prerizicno presađivat biljku staru 2mj, da li ce mi je sunce "ubit" dakle,ako je moguće odradit vege pod clf pa iznit vani koliko ih max mogu držat pod lampom i kako da im umanjim taj stres koji vjerujem da sunce čini? malo sam otišao u široko,nadam se da nisam promašio temu. :respect:
 

xcx

Aktivan Član
07.05.2015
433
380
113
Sunce ti ne ubija biljku.Znao sam autose držat 2-3 tjedna kako ti kažeš iza stakla i kad bi ih izbacio van, podivljale bi a ne umrle...
Nešto radiš krivo, ali sunce krivac nije.
 

nexus777

Aktivan Član
01.09.2016
170
714
93
trebao bi mi savjet, prosle godine stavio sam biljke na balkon (posto mi je to nasigurnije mjesto) ali ih je jednostavno sprzilo sunce, ostale 2 prebacio u vrt kako bi ih spasio.Temp je varirala preko dana od 30c-45 c kako vi izlazite na kraj sa prejakim suncem ,sta se sve moze kupiti za zemlju da sto vise drzi vlagu u saksiji, znam za neke nacine da se pokrije sjenom ili trstikom,napravi jednostavno hlad...zaljevanje je bilo rano ujutro vodom koja je ostojala preko noci na vanjskoj temp. tako da mislim da to nije bilo krivo.
hvala
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Ko ima problem sa suncem ima ga zbog manjka.;) Mislim da kod tebe nije bio problem u suncu nego si nešto drugo pogrešno radio. Sa hidrogelom možeš sačuvati vlagu, ali nemaš potrebe ako su ti biljke na oku i možeš ih redovno zaljevati. Nisi valjda svako jutro zaljevao?
 

nexus777

Aktivan Član
01.09.2016
170
714
93
Ko ima problem sa suncem ima ga zbog manjka.;) Mislim da kod tebe nije bio problem u suncu nego si nešto drugo pogrešno radio. Sa hidrogelom možeš sačuvati vlagu, ali nemaš potrebe ako su ti biljke na oku i možeš ih redovno zaljevati. Nisi valjda svako jutro zaljevao?

nisam svako jutro zaljevao, stvarno je terasa na najacem suncu cijeli dan, sta god sam probao posaditi nije uspjevalo jer je sve sprzilo, zato sam i mislio napraviti neku zastitu za zemlju i korijenje,,, trenutno radim na nekoj improvizaciji, pa bacim slike, ali ako ima itko pribliznu situaciju savaki savjet dobrodosao
 

xcx

Aktivan Član
07.05.2015
433
380
113
Šta se događa sa zemljom u tegli na direktnom suncu? Sprži se.
Napravi teglama hlad i sve će biti ok. To je jednostavno.
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Ja ti kažem da nije problem u suncu već u nečenu drugom što si radio pogrešno. Ako misliš da je tako najlakše je hladovinu napraviti.