** Vodic za vanjski uzgoj / outdoor **

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
18.02.2017
15
2
3
26
Kakvo je peskovito zemljiste, u kupinjacima planiram out pa sta mislite?

IMG_20170305_090310.jpg stara je 6 dana ali slabo ima sunca takvo je vreme trenutno pa je malo manja, sta mislite kad moze da se presadi otprilike posto moram je izbaciti vani..
 
Poslednja izmena od urednika:

Rogi84

Aktivan Član
02.03.2017
59
355
53
Hell
Dobar dan dobri ljudi, nadam ste da ste vec smotali jutarnji uz kafu i da vam je nedelja lepo pocela :)

Moj prvi post ovde, posto sam novi clan:)
Evo ovako, imao bih jedno zanimljivo pitanje.
Stizu mi bele udovice i autoflower,
I naravno idu outdoor iz case odmah, vec na pocetku 5 meseca.
E sada sledi pitanje:
Posto zivim u Danskoj, a ovde je vreme malo drugacije nego kao kod nas na balkanu.
Kise i vetra nema da zafali.
Jedino sto me zanima, dali bela udovica moze normalno da se razvija ovde?
Evo ovako, leto je ovde uglavnom izmedju 20 i 25 stepini..Nikada ne ide do 30 stepeni kao kod kuce..
Drugo, takodje je drugacije ovde sto se tice i suncevog svetlla.
Prolece pa do kraja leta-jeseni ovde izgleda ovako: 18 sati svetlosti i samo cetiri sata mraka...Znaci u 3 ujutro je vec sunce na pomolu.
Moje pitanje je (posto sam citao da biljci treba i mrak takodje) dali joj je ta cetiri sata mraka dovoljno?
Za autose se ne brinem, ali me brinu ove bele udovice.
Hvala u napred na odgovorima :)

P.S.
Sorry, 20 sati svetla i samo 4 sata mraka
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Chocolope17

zola

Aktivan Član
11.12.2012
260
605
93
34
Jamaica
ljuid kako bese ono, ne sme temperatura da ide ispod 4 stepena napolju ? Sve ospod toga unistava biljke ? ( ne mislim da zurim sa outdoorom ali zanima me )
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
Slobodno posadi i priroda ce obavit svoje ne brini
ovo je mene zanimalo, kako skandinavci sade, ako posadi pratim baš da vidim kad če mala okinut na cvat... ja vjerujem da je moguće da ide iz vege direktno u smrzavanje, jer njoj foto okidač nikako da okine....
ako i počne cvat, mogao bi biti prekratak, brz...
svakako zanimljiv experiment...
ja bi za svaki slučaj ubo automate da znam šta me čeka
 

reaktor

♧- ByTpa
Poznanik Foruma
14.04.2016
1.549
11.155
358
Svuda pomalo
U Skandinavski region za outdoor sanse su iskljucivo automate tako da nevidim sansu za photoperiodne jer znam da vec u septembar je hladno kao kod nas u novembru iliu decembru tako da sansa da uspe photo nevidim zato tebra @Rogi84 postavi ti nekoliko automata a ovo drugo cuvaj za indoor i sretno racunaj za one najbrze automate trebace ti 9-10 nedelja .

EDIT: zaboravio da napomenem da imas i super auto za njih treba 110-120dana znaci to ti je nesto izmedju tu ces dobiti odlicne rezultate u kolicini recimo drug Felt je imao Super Stinky strain ko je dao odlicne rezultate to moze da potvrdi a mozes i da potrazis slike sa albuma outdoor od mesec avgust 2016 tako nesto POZ
https://sensiseeds.com/en/blog/choose-outdoor-cannabis-strain/
 
Poslednja izmena:
01.03.2017
62
48
18
da li je moguce drzati biljku u čašici od recimo 3 dl i kad nikne onemogucit joj daljnje razvijanje, ali ujedno i zalijevati po potrebi, i tako dok ne pokaze spol. A kad pokaze spol tako malu ju presaditi na sajt?
 

matatata43

Aktivan Član
02.01.2016
145
387
63
Boja je neka bila pa piše 10 kg.. hm pa za automat msm da bi bilo dovoljno 10 litara ne u kanti, nego u zemlji.. zato pitam da mogu raspodjelit zemlju u rupe 10 litara.. ako razumes :)
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
da li je moguce drzati biljku u čašici od recimo 3 dl i kad nikne onemogucit joj daljnje razvijanje, ali ujedno i zalijevati po potrebi, i tako dok ne pokaze spol. A kad pokaze spol tako malu ju presaditi na sajt?

moguće je, ali ima boljih trikova da ranije pokaže pol, pa natrag u reveg i i van do početka cvata...imaš ok ideje, još malo jaši po forumu pa češ skužiti koliki ti ormar treba za to....nema odustajanja
 
01.03.2017
62
48
18
@huana.meri, ma prika imam 2 sjemenke feminizirane koje sam narucio koje ce ici na sajt sredinom 4 mjeseca ako se vrijeme pokaze dobro.
Pitanje pitam jer imam doma 3 sjemenke od domacice koja je udarala neopisovo dobro na kreativu. pa sam mislio sve 3 menke posaditi i zensku stavljam takoder na sajt. Nazalost nisam u mogucnosti doma napraviti box, nego biljke budu do mene prva 2-3 tjedna dok ne ojacaju pa na sajt.. Nadam se da sada razumijes zasto pitam.. Pozz
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
amsclassic
Biljki treba i do mjesec dana rezima svjetla 12 12 da pokaze spol.A ti nemas uvjete za to odraditi.
Znaci bolje ne petljat nego se upetljat :)
Cekaj sunce i 5 mjesec.
 
28.08.2016
4
3
1
41
imam jedno pitanje. imam sajt i nije mi prvi grow,znaci neko iskustvo postoji.imam problem s zemljom,jako je mqasna tj.ko glina,,i sad sam iskopao jako velike rupe da mi se ne dogadaju prijasnji problemi,,zemlja ne propusta vodu i pali mi biljke..skupo mi je kupovatr tak puno zemlja pa me zanima sa kakvom zeljom da izmjesam ovu kvalitetnu iz vrece?
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
malo sam izjaho danas po proplancima, naišo na dva ok sajta, samo neznam koliki je zaista protok kojekakvih jajara poput mene, stvarno mi out brige zadaje...
nakon lanjske pljačke dođe mi da miniram okolo 20 kvadrata...
hebate na selu živim, ali odem s motorom u 3pm, u brda, i nađem di je čovjek već serucnuo, odrezo nešt, ubio, izbaco iz prikolice....
nasrani smo na ovom planetu previše...

oba sajta koja sam nanjušio su nečija zemljišta koja godinama nisu pipnuta, valjda ove godine neče počet krčit..., nalaze u takvom granju, sad u martu, da nisam mogao ni da dođem na spot koji mi se sviđa, treba mi neko mlatilo, sablja....
tako da računam kroz par dana da upikam klonove kalaša i nestanem, tamo će u maju bit ko na frontu trnjavo...nevjerujem ni da ću moć zaljevat ni hranit....više kao šta mi bog podari, ako ovaj čija je cijela padina ne iskrči radi EU projekta skijališta, do jeseni kasne će ih se samo iz satelita moć vidit...
no neodustajem, izjahat ću još koji dan u divljinu, možda me obasja neka zraka u tu moju napušenu bulju....nervozan sam ko pas jer nemam mjesto za out još pravo...