** Vodic za vanjski uzgoj / outdoor **

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
zavisi i od strejna, ja sam prosle godine samo jednom topirao, negde na metar i dvaes visine, znaci 9. sprat, jagoda skank je bio jak i cvrst, dok limun skank ima veliki strecing i bio je vise nego elastican, da tako kazem.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: changadmt
06.03.2008
45
65
18
Somewhere in the forest
Ove supstrate koje vi predlazete kod mene nemaju da se kupe nidje obiso sam jedno 10 radnji i uglavnom svi imaju iste neke italijanske vigor plant,florafin,humo fin, jedino sto sam naso je zuta florabela ali ona mi je malo skupa 8 eura 40l... E sad naisao sam nna ovu zemlju al nigdje ne mogu da nadjem koji je ph dosta je povoljna 4.5 eura 70l. Evo nekih informacija pa ako neko moze da mi odgovori vrijedili ovo kupovat

20170407_130059.jpg 20170407_130048.jpg Screenshot_2017-04-07-13-46-01.png
 

hejzoni

Aktivan Član
Banovan
25.02.2013
170
590
93
Barcelona
seedstockers.com
Pozz :)
Evo nije me dugo bilo na forumu, a sad je vrijeme taman lijepo i cini se idealno za neku divljinu :D

Recimo da ce mi ovo sada biti prvi outdoor, a indoor sam vec radio nesto sitno.

Ugl imam 15tak komada na klijanju od jucer, sve divlje "ulicno" ali probrano sjeme.
Sajt je udaljen nekih 30km od mene, pa mi nije zgodno ako svih 15 izađe to prenositi...

Procitao sam vecinu ovog topica a i mnogih drugih, no svejedno cu ostaviti par pitanja da ne bi bilo zajeba kasnije :D

Isplati li se tek proklijalo sjeme odnijeti direktno na sajt i staviti ga direktno u zemlju, bez ikakvih posuda? (ne kupovnu zemlju) Na sajtu sam skinuo taj gornji sloj zemlje, nekih 20cm dubine i to je sve od pripreme sto sam napravio.. Dovoljno ili jos nesto treba sredit?
Mogu li tj. isplati li ih se pustiti samo tako u zemlji (ako ih nista nece pojesti), bez ikakvih gnojiva, hidrogelova itd.?

Na moru sam, sunce przi, kisa nece tako brzo pasti.. Je li dovoljno da ih jednom tjedno odem zaliti i provjeriti u kakvom su stanju? I treba li možda sad kad tek proklijaju i završe u zemlji, obilaziti ih cesce?

Thx :)
 
18.11.2015
12
2
3
43
Uh sad ce biti jutarnje 2, 3 pa cak i -1 i kapiram da ih ne diram. Dnevne cevse penjati preko 10. Da li da ih unosim? U pitanju je outdoor u velikim sanducima... Sta mislite??? Ah da, sve su indice cak i autosi...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
Isplati li se tek proklijalo sjeme odnijeti direktno na sajt i staviti ga direktno u zemlju, bez ikakvih posuda? (ne kupovnu zemlju)
u kom smislu isplati li se
Dovoljno ili jos nesto treba sredit?
bilo bi dobro da su rupe bar 50x50 i duboke 50
Mogu li tj. isplati li ih se pustiti samo tako u zemlji (ako ih nista nece pojesti), bez ikakvih gnojiva, hidrogelova itd.?
mogu i isplati nije isto. mala je sansa da ih nista nece pojesti ako ih ne zastitis. sto se tice gnojiva, ko gnoji samoniklu divlju konoplju. dakle, mogu. samo je pitanje koliko se isplati jer ces od biljke dobiti onoliko koliko se potrudis
I treba li možda sad kad tek proklijaju i završe u zemlji, obilaziti ih cesce?
naravno
 
18.02.2017
15
2
3
26
17042017860.jpg Pozz, kako vam se cini biljka, jel trebam da pocnem da gnojim, i zanima me jel moguce da je autoflower, seme je ulicno od dobre vuje, gledam biljku svaka grancica ima po 5 lista, i raste mi nekako nisko, vise ide na sirinu??
 

Prilozi

  • 17042017863.jpg
    17042017863.jpg
    206,9 KB · Pregleda: 47
  • Sviđa mi se
Reactions: zxw
09.05.2014
37
57
18
Split
pusia san neki skunk i nasa 2 sjeme stavia san ih u papir i proklijale su obe u 2 dana sad san ih stavi u zemlju i na sunce u zemlju su isle u subotu 15.4 zalivan ih sa onon prskalicon 2 puta na dan po malo jos nisu izasle vanka je sve dobro radin??
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Skunk veliš, haha :fuck:.
Da bi izašle iz zemlje treba im topline, neka ideala je sobna temperatura, cca. oko 25 stupnjeva. Što je hladnije to će kasnije niknut, ili niti neće niknuti. Vani je trenutno 3 stupnja, snijeg sipa na pola balkana. Ni meni se neda van na tu zimu, a onda zamisli kak je tek toj klici koja je gola i bosa.
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
baš čitam, snjeg, mećave, ovo ono...užas, dobro da nisam istrčo u out već, sam rasta man me odgovorio sa zastave na zidu iznad kreveta valjda...a kad bi gledao ukučane, njihovu spiku, pčele, susjede, bašće, vrtove, rekli bi neki da uskoro kreće cvijetanje...
biće nama 10 dana još čekića ako ne i do 1. maja....:kafa::razvaljen:::kafa::joint2:.....:smoke:

inače, da se pohvalim, našo juče place da bi se preselio najrađe, jugoistočna padina, jesam izginio od trnja i granja ali.....kad se dovučem na mjesto nema čišćenja, samo kopanje i poljubac u čelo...dugo sam sanjao ovakvu poziciju...u samoj blizini su 2 dosta velika gnjezda na niskima stablima, mladim, nogoput sa križanjima od lokalnih lisica, čini se bajkovito...

idem piliće namirit malo da se promuam
 

changadmt

Aktivan Član
13.05.2015
523
1.980
163
35
moja prelepa patka .:D
dakle, frisian duck, u posudici od 0,7 l, stara je 12-13 dana, od starta je u boxu pored cvetajucih drugarica na 12/12...
mene zanima, koliko dugo je mogu jos drzat u ovoj posudici? Plan mi je da je za nedelju dana, kad prodje sneg xD, izbacim napolje na ceo dan osuncanu izbetoniranu terasicu/vidikovac, gde bi provela jos neko vreme pre konacnog odredista...stavljam je prvo na taj vidikovac, zato sto je tamo potpuno bezbedna od nametnika svih vrsta, da bi kad jos malo ojaca bila presadjena na sajt, koji je vrlo blizu, tako da nece biti nikakav problem da se prebaci biljka neprimeceno...znaci, pitanje je u vezi posudice, da li ce izdrzati u njoj bez presadjivanja i gnojenja jos 6-7 dana? razmisljao sam se i dnevnik da otvorim, ali ne radi forum trenutno kako treba, izgleda joj nije sudjeno...:p
IMG_20170419_085601.jpg IMG_20170419_085318.jpg
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Budes vidio kroz 10ak dana kako ce izgledati. Ovaj 2. par listova na tvojoj je mrvu sumnjiv pa cemo vidjet dal ce krenut radit frkane listove.
Pitam jer sam bio posadio menku iz patke i nisam vise imao isti duck feno, nego nesto izmedju i izgledalo je slicno ko ovaj tvoja. Al velim, ne mora nista znacit, pre rano je jos za prognozu.
Ukucaj u trazilicu "duck" ili "patka" pa vidi. Ima dosta mojih slika
1-jpg.16163

4-jpg.16213
 

changadmt

Aktivan Član
13.05.2015
523
1.980
163
35
Mozes,ali ces morati mnogo cesce zalivati kad upekne sunce,i potrudi se da bude sto veci...mada svakako bi bilo bolje da je presadis direkt u zemlju.