** Vodic za vanjski uzgoj / outdoor **

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Pozdrav svima:wave:...trazim i istrazujem vec neko vrijeme poziciju za out, te sam se odlucio na dvije destinacije koje bi mogle biti ok. E sad ja sam to ovako zamislio: kako mi je to prvi pokusaj vani odlucio sam nista pretjerano...samo 2 automata, svakog na svoju destinaciju. Nisam strucnjak pa se necu zamarati ispitivanjem zemlje, nego bi odmah iskopao rupe 30x30x30 i napunio ih kupovnom zemljom (svaku sa 18l). Kad potrose hranu iz zemlje, nastavio bih prihranjivati gnojivom. Ugl. vise manje mi je sve jasno, sta, kako i kada...ali imam par pitanja. Da li ce te navedene dimenzije rupa biti dovoljne da stane 18l zemlje u njih? (ispricavam se ako je negdje vec napisano na forumu, procitao sam sve vodice za out, ali svaki je objasnjen na svoj nacin na temelju vlastitog iskustva autora). Negdje pise cak da bi dubina trebala biti pola metra, ili je 30 cm sasvim dovoljno?
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Ekipa jucer posađen klon choco kusha u out na site za koji imam spremno jos 4 automata i 1foto (NL),u rupu dubine cc 50cm sam napunio pot.h zalio rootom,danas cu otic vidjet stanje i ponit 1 auto star mj dana i 1 star 15 da vidim kako ce odreagirat biljke u tim stadiju sada u tim out uvjetima. Isto cu napravit rupe,pot h, zalit rootom..imam problem jer cu moci obici site 1 do 2 puta mjesecno,hidrogel nisam stavljao,moze neki savjet kako da sprječim isušivanje,da ih ne nađem osušene kad navratim zalit i prehranit?boce naopako u zemlju ili mogu nesto efikasnije?čitao sam za foru s konopom koji ide iz spremnika do korjena,shvacam u teoriji ali u praksi dal to radi?bilo koji savjet koji radi mi puno znaci. Hvala unaprjed
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: Nogud
27.10.2016
63
177
33
Beograd
Malciranje. Navlacenje ili zastiranje (preporucljivo) Bio materijala oko same biljke.
Za cilj ima sprecavanje isusivanje zemljista, kao i njegovo preterano zagrevanje oko regije samog korena.
Mozes koristiti :
Kora četinara i nekih lišćara
• Iglice četinara
• Otkos trave
• Treset
• Kompost
• Slama
• Piljevina
• Sintetička folija
• Papir
• Živi malč-pokrivači tla
Pozdrav! :spliff:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Zaboravio sam spomenut, prekrivam mlačom ili slamom ,naravno.to radim i inace kad imam priliku redovito ih obilazit al hvala ti na odg., u svakom sl..
Zanima me koju od metoda mogu iskoristiti osim toga( boce i rupe na čepu pa naopako zabit u zemlju,mozda bidon neki od 50l napravit rupicu čavlem i stavit pored viljke da kapi pomalo, ovo s konopom što sam spominjao, ili da bidon probijem i vezem za granu stabla iznad pa tako da kapi)?ili mozda u posude il vrece s izrezanim dnom da ukopam u rupe,mozda tako duze zadrzava vlagu? E i da li mi kokos koristi da ga izmjesam s suptratom u outdooru?
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Da,mozes staviti kokos,dapace...eto formule...70 lit pot H,20 lit perlita i 10 lit kokosa...to je Stipina formula koja provjereno radi.Al isto treba njegovati biljku...ko i zenu...fino,njezno i ono najvaznije...konstantno:D:D:thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: .i. and Jojoman

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Perlit nemam,kokos da. Ok stavit cu kokos i pot h pa cemo vidit razliku izmedju tog mixa i samo potgranda..mene najvise zanimalo jel kokos isušiva brže jer koliko sam shvatio on se stavlja u indoor zbog rahlosti ili grjesim. Ja cu bit u mogucnosti obici site 1-2puta mj,mozda stignem i 3 puta nekad..pa me najvise brine susna godina da se ne osuše kao prosle godine.inace site predobar,puno sunca,nepristupacan..blizina rjeke,al zemlja u koju cu kopat rupe i stavit sputrat bude suha kao prašina ..
@No Joke ako bi imao vremena bacit oko vezi mog problema i dat mi kakav savjet bio bi ti jako zahvalan..i nezz za hidrogel,netko kaze pomaze,netko veli ,ni slucajno..
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
@Tema1 kokos koristi u outu obavezno, on drži vlagu i meni se odlično pokazao. Ja obično kombiniram zemlju balkoniju, dodam u nju 10% kokosa, ona već sadrži perlit tako da ga ne dodajem, ali zato obavezno dodajem zeolit u granulama (kamenčićima) koji mi je postao neizostavan u outu, ponajviše iz razloga što apsorbira višak vode i nutrijenata i za vrijeme suše to ti biljkama dođe ko budali šamar, prava milina. Zeolit je čista magija, što ti pokazuju i moji dnevnici u kojim biljke svake godine ostavim na 50-tak dana bez kapi vode i kad se vratim uvjek ih zateknem u solidnom stanju, sve zahvaljujući tom čarobnom vulkanskom kamenu. Što se tiče hidrogela, ja ga izbjegavam čisto iz razloga što u slučaju obilnih kiša se zna opako napiti, uzeti veliki dio volumena iskopane rupe i doslovno izbiti biljku vanka. Možeš ga koristiti, ali kod hidrogela treba posebno bit oprezan sa količinom koju misliš dodati u rupu. Što se tiče self navodnjavanja, špaga se po nekim mojim testiranjima pokazala najboljom. Ja kad sam probavao sa špagom bi jedan kraj umakao u kanister od 6 litara, drugi kraj samo obmotao oko dna biljke prek zemlje, te pokrio slamom, i obavezno treba kanister pokriti jer ga u protivnom sunce velikim dijelom ispari. Uglavnom bi špaga dovela vodu iz kanistera kroz 15-tak dana, tako da veći kanister bi svakako bio od pomoći na duži period bez obilaska.
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
E hvala ti puno No:thumb:
Jucer sam klona u rupu i mozda 20l pot h,zalio rootom od hesia,sada sam bio i s 30l pot.h umješao pola pakovanja kokosa od 10l. Nezz jel pravi omjer ali jedino moze mislim bit premalo,vise nisam imao,to sam podjelio na 2 rupe (dakle oko 18l suptrata po biljci),2 automata..imam jos 2 auta i 1foto koje cu za 2dana otic odradit kako si mi napisao,samo nezz hocu li uspit nac zeolit..ovo za kanistar od 6l i 15dana mi je info koja mi puno znaci jer moci cu bar 2puta/mj otici na site a mogu tu dofurat veći kanistar od 50l,kojeg cu stavit u draču tako da nece sunce na njeg sigurno. Mogu ga i vezat na krosnju stabla ukoliko treba bit odignut,nezz ima li to kakve veze..ok znaci mlač,kanistar s špagom i boce naopako pa ne bi se smjelo osušit. A zeolit cu pokusat sutra ako mognem nać. Hvala ti puno @No Joke :respect:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke
12.10.2014
56
152
33
29
Bok ljudi, imam jedno pitanje u vezi klonova.. Prvi put u životu sam isao raditi klonove kad sam radio lolipop cisto jer mi ih je bilo zao bacit, pa su stajali u vodi jedno 2 tjedna i nisu pustili nikakav korijen (tek onda mi je doslo do glave da bi mogao ove godine u out). I onda sam kupio neki hormon rasta od Plantelle ,umočio ih u nutra i ravno u zemlju, i tako 2 tjedna dok svi nisu pustili korijen( oko 5cm korijena svaki) i onda sam svakog presadio u svoju vazu i stavio na sunce.. Oni su se poceli sušit i 2 su propala jer su se cijeli osusili, tako da sam ih vratio pod 2 štedne od 23W(ništa) i sada ih špricam vodom svakih par sati..
E sad mene zanima kada ce ti klonovi pocet bacat pupove i krenut u vegetaciju? Jer evo vec tjedan i pol stoje svaki dan par sati na suncu i jednino sto se dogadja je to da se suše. :(
Stvarno sa tim klonovima nemam iskutstva i bio bih vam zahvalan na pomoći. :)