** Vodic za vanjski uzgoj / outdoor **

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
20.04.2016
60
10
8
40
Postovanje svima,pravim sajt vec duze vreme radi usavrsavanja sto boljeg outdoora koji planiram da stavim.Ovako stoje stvari,nemam mogucnost da trenutno dodjem do kupovne zemlje,seme niklo u casici,biljcica porasla 15-tak cm,prebacena na sajt u zemlji sa kojom se pikira paradajz,s tim sto sam pomesao sa kokosijim izmetom.Sta da radim,da li ce ako je budem odrazavo uspeti?Sa cim da je hranim,zalivanje na svaka par dana kada se zemlja osusi..
 
20.04.2016
60
10
8
40
Hvala na odgovoru.Pola-pola nesto svezeg a nesto starog.To sam sve pomesao u veliku kantu od 50 l i posle toga polovinu izvadio i preneo na sajt.:( Nadam se da ce biti sve ok,ako ne onda cu se opeci i sada znam.Nisam trebao odmah to da uradim,trebao sam da sacekam,ali dusa nije mogla da izdrzi.:D
 
20.04.2016
60
10
8
40
Citao sam o plantelli,zelena za rast,crvena za cvet.Kada bi trebao od prilike da cepam zeleni od trenutna presadjivanja na sajt(sto je juce bilo) i do kada,pa kasnije crveni ako sam u pravu?
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
pa ako si na sajtu u rupe punio kupovnu zemlju onda počneš 3 tjedna nakon presađivanja sa zelenom, a crvenu daješ kad uđe u cvijetanje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zeljko84
20.04.2016
60
10
8
40
Ja sam ljudi toliko ocaran sa svom ovom pricom i ljudima koliko su edukovani da vi niste svesnii!Mislio sam da je to ono BACIS MENKU,DODJE OKTOBAR I KRECE ZEZANJE!!!Svaka cast ljudima koji odvajaju svoje vreme i sto imaju strpljenja za pisanje i sve.Pozdrav za ceo sajt.:)

Problem je sto nije kupovna,napisao sam post iznad.Jbg..hvala na savetu,primenicu.
 
Poslednja izmena od urednika:

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Možeš onda odma nakon 3-4 dana početi sa zelenom i tako svako drugo zaljevanje. imaš opciju edit, nemoj pisat post za postom, možda i bacit oko na pravilnik ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zeljko84
20.04.2016
60
10
8
40
Nov sam na forumu,izvinjavam se zbog pisanja,a oko na pravilnik bacam odmah bez greske.No Joke,no problem.:D

Do kada mogu najkasnije da stavim na sajt drugaricu da bi ispostovao vreme i sve po protokolu,da ne bude kasno?
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Možeš dodati zelene plantele ali malo, pola doze najviše. Nije kasno ni saditi do kraja šestog mjeseca a kamoli da ih je kasno izbaciti bilo kad na sajt ako već rastu. Normalno je da im je bitno obezbjediti što više sunca za brži rast, pa ti računaj sam kad ćeš ih izbacit. Što više prostora za korjen to isto brže rastu pa i na to računaj.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zeljko84
20.04.2016
60
10
8
40
Hvala No Joke.To je izgleda problem,jer su na prozoru,ne izbacujem ih napolje dovoljno na sunce,samo stoje i zato ne napreduju.Na pocetku sam to radio i imao sam utisak da rastu kao lude kao i sto jesu.Primenjujem tvoj savet za plantellu,pa cim mi bog da vremena picim na sajt.Ja se izvinjavam ako davim sa pitanjima koja su vama verovatno smesna,ali meni stvarno pomazu i nije mi isto kada procitam nesto i kad mi neko strucniji od mene odgovori sta da radim na moje pitanje.
 

reaktor

♧- ByTpa
Poznanik Foruma
14.04.2016
1.549
11.155
358
Svuda pomalo
Hvala No Joke.To je izgleda problem,jer su na prozoru,ne izbacujem ih napolje dovoljno na sunce,samo stoje i zato ne napreduju.Na pocetku sam to radio i imao sam utisak da rastu kao lude kao i sto jesu.Primenjujem tvoj savet za plantellu,pa cim mi bog da vremena picim na sajt.Ja se izvinjavam ako davim sa pitanjima koja su vama verovatno smesna,ali meni stvarno pomazu i nije mi isto kada procitam nesto i kad mi neko strucniji od mene odgovori sta da radim na moje pitanje.
Pa zato batice otvori dnevnik I pici tamo ces dobiti savete izberi mentor I sa srecom ovako tesko da te mozemo pratiti:spliff:
 
13.02.2015
34
8
8
33
Ljudi biljčice su tek izašle na površinu ima par dana...a prognoza je izrazito kišovita od nedjelje...

Može li biljkama išta biti,pošto su onako male-krhke?
 

Paranoja Man

Banned
Banovan
17.11.2015
210
615
93
Prva opasnost usled ovolike kišurine jesu puževi... kad je velika vlaga, ljigavci preplavljuju cijeli teren, pa i sajt sa biljkama. Evo par postova iznad sam ostavio link, tu imaš sve kako protiv puževa.
Druga opasnost su mehaničke ozlede na stablu biljke... mlada biljka je naročito osjetljiva, stablo je mekano a listovi tek u razvoju... jasno ti je da je jak pljusak opasan neprijatelj mladim sadnicama, pa ih valja zaštititi. Isjeci boce od 5L, izbuši ih da prolazi vazduh, i njima natkrij biljke. Ovo će ih braniti i od kiše i od vjetra ;) Sad nastavi saam da razmišljaš šta može biti opasno po tvoje biljke, pa iznalazi rješenja. Upotrijebi maštu :)
 
13.02.2015
34
8
8
33
Znači zadnjih 5-6 dana je bilo kišovito,skoro pa uopće bez sunca.Biljke su za to vrijeme bile pod stolom na balkonu da ih zaštitim od pljuskova i trauma.
Zalijevane su redovito,a ovako izgledaju.Jel ovo normalno? Trebale bi se "izravnat" kad ih puknem na sunce danas/sutra?
http://imgur.com/a/1nMMp
 
  • Sviđa mi se
Reactions: kiajzma12 and 1310
13.02.2015
34
8
8
33
a šta je ovo na 2.slici u donjem lijevom kutu? nešto maleno počelo rasti hahahahaha

a presađivanje ne dolazi u obzir,valjda će se to normalizirat sad kad budu na suncu