** Vodic za vanjski uzgoj / outdoor **

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Paranoja Man

Banned
Banovan
17.11.2015
210
615
93
Nema "valjda" brate... Presađivanje u ovakvim slučajevima je od presudnog značaja, jer izduženo stablo se može stabilizovati samo poniranjem u zemlju . Biljka poslije bude, em stabilna, em se iz zatrpanog stabla razvija korijen, pa ostvaruješ dvostruku dobit !
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Dole u levom uglu ti raste korov,čupaj to.
MORAŠ da presadiš direkt u zemlju ili u 20 ili 25l saksiju ako nameravaš da nastaviš outdooor uzgoj sa zdravom biljkom i solidnim yield-om.
 
13.02.2015
34
8
8
33
Ok,ali neznam kako da presadim,a da ne istraumatiziram ovako malu biljčicu da se ne polomi cijela jadna.
Zemlja je stalno vlažna,kako da je izvadim iz pitara u zemlju,sve će se rasuti....
 

Paranoja Man

Banned
Banovan
17.11.2015
210
615
93
Zemlja je stalno vlažna
U tom grmu leži zec ;) Pusti zemlju da se isuši, i ova će da postane homogena masa. Izvrneš biljku, i izvadiš cijeli busen, koji ćeš potom da integrišeš u novo okruženje. Dali su to rupe, ili kante, to sam izaberi.... ali svakako najbolja opcija je presađivanje direkt u zemlju, u što veće rupe. Ako idu kante, onda neka budu min od 20 L, kako te je već savjetovao CH . Ne brini se da ćeš ih istresirati, jer su dan kasnije nakon odrađenog posla uvijek kao preporođene. Moraš čitati završene vanjske dnevnike, tamo sve već ima... nije red da se i ti ovoliko stresiraš jer ne znaš, pa te strah od svega i svačega. Znanje je moć, pa izvoli... postani moćan :)
 
13.02.2015
34
8
8
33
Super napisan post.Hvala na savjetima.

Prvo su mi ljudi govorili kad sam sve uzimao na početku što mi treba,da je 10L(pitar u kojem su sad) sasvim dovoljan,da dosta ljudi uzgaja automate u sličnim pitarima,i da ispadne neloš yield na kraju....i vidim po dnevnicima uzgoja da većina ljudi growa automatic sorte u 10L pitarima.

Pa bi li ih mogao ostavit u pitarima pa u vrt(u kojem ima sunca veliku većinu dana)?
Napominjem ovo mi je prvi ikad grow,i dovoljno mi je dobijem neku solidnu količinu.

...gledam maloprije biljke,2.par listova se već "izvlači" i izaći će sigurno sutra/preksutra,tako da izgleda otkad su vidjele sunca od prekjučer da se sve nastavlja normalno.
 
Poslednja izmena od urednika:

lukas

Aktivan Član
20.06.2015
167
590
93
pokusaj da ne spominjes neku drugu osobu koja nesto radi umjesto tebe,i to sta radis i gdje ,slabo koga ovde zanima,jedini razlog zasto smo ovde je da sami pokusamo uzgojit biljku po mogucnosti sto bolje i kvalitetnije,a uz pomoc ovolikog broja strucnjaka i inzenjera to je vrlo lako i zanimljivo,nemoj sta zamjerit na sugestiji,peace and love;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: reaktor and X-Man

klada1115

Aktivan Član
09.05.2015
298
267
63
Vutrsi kakva je situacija, kad planirate sadnju vani...

Eto dosao je i peti mjesec a vrijeme i dalje u ***** bar po središnjoj kroaciji.

A prognoze govore da i do sredine mjeseca imama promjenjivo vrijeme, kise i oblacno.

Kad se planira sadnja kod vas????
 
30.04.2016
37
11
8
prva je sjemenka tek proklijala i eo nesto vise od 1dana je u casi...kisa ,vjetar ..ogavno puj ...ww i afgan su naruceni i od automata think different uskoro i njih pikam u case ...nadam se taman da ce krajem mj vrijeme se proljepsat da mogu van s njima
 
30.04.2016
37
11
8
ova neka domaja do jaja je bila 1sjeme samo sam imao i eto proklijalo zasadena u casu tek,nemam iskustva s takvim transplantom .
mozda bi cak bilo dobro odma presadit prije nego sta izbije van
dali je tko to probao??
zao bi mi bilo da ju zaj u samom startu ,indoor neam apsolutno nista niti cu imat uskoro
 

lukas

Aktivan Član
20.06.2015
167
590
93
stavio sam na klijanje desetog 4tog,i od tada su bila dva suncana dana,ovo mi je treci grow i nikad losiji start,,biljoze imaju po tri cetiri cm,moram drzati u sobi na ormaru pod svjetlom obicne sijalice,,odlucio sam da u nedelju idu van na sajt,,samo da ne pada kisa taj dan,,bice popraceno slikama i dnevnikom,,ufff,valjda ce vrijeme posluzit.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: pix21

Popeye

Aktivan Član
24.02.2015
87
296
53
Out 2016
4x NL fem by 00 seeds
Zemlja terra magma

Ove godine sam odlucio malo vise ulozit u gnojiva.
Odabrao sam advanced nutrients.
Htio bi kupiti 1 do 2 za fazu vegetacije i 1 do 2 za fazu cvjetanja.

Koja mi njihova gnojiva preporucate za pojedinu fazu?
Koja su vam se pokazala dobra, a koja da izbjegavam?

Hvala svima na odgovorima
 

Popeye

Aktivan Član
24.02.2015
87
296
53
E to me zanimalo.. Znaci ne isplati se..
Hvala na odgovoru..
Koja su kvalitetnija gnojiva za outdoor?
Koristio sam samo zelenu i crvenu plantelu.
 
13.02.2015
34
8
8
33
Ma samo prvi put daš pola doze, nakon 4 tjedna. Onda svako drugo zaljevanje slobodno staviš punu dozu. Normalno ako ti je pitar 12-15 litara da nećeš sipat svih 2 litre u šusu, pa onda računaj punu dozu 7,5 ml. na 1 litru, a pola doze 4 ml. na 1 litru. Znači prva prehrana 4 ml. na 1 litru nakon 4 tjedna i onda sa svakim drugim zaljevanjem joj daješ 7,5 ml. isto na jednu litru.
Pitari su mi 10-11L,nije mi jasno kako da se zalijevaju biljke? Svaki pitar po 1L,ili samo od šusa 1L ulit u svih 5 pitara?
i jel se gnojivo ulije u zalijevač skupa sa vodom samo?